17.11.19, 16:06
Choroba X nie została jeszcze zidentyfikowana, ale według specjalistów WHO może pojawić się w każdej chwili. Może ją wywołać np. mutacja biologiczna, istniejące wirusy, wirusy wyprodukowane w laboratorium albo zupełnie nowy patogen. Specjaliści nie wykluczają również, że pandemia może być następstwem użycia broni biologicznej lub chemicznej. Choroba X jest na razie zbiorem wiedzy o tym, że poważna pandemia może zostać wywołana przez nieznany obecnie patogen.


--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Choroba X 17.11.19, 16:07
   Eksperci z WHO zdają sobie sprawę z tego, że choroby zakaźne i epidemie, które się pojawiają, są z natury nieprzewidywalne. Jako przykład podaje się pandemię hiszpańskiej grypy, która zabiła między 50 a 100 mln osób w przeciągu dwóch lat.

   Choroba X znajduje się na liście WHO nie po to, żeby przerażać, ale po to, żeby zmobilizować globalną społeczność medyczną do podejmowania działań, które uchronią nas przed zagrożeniem, gdy będzie ono realne.

   W ostatnim czasie eksperci z WHO ocenili, czy poszczególne kraje świata są zdolne do zapobiegania, wykrywana i reagowania na sytuacje kryzysowe w zakresie ochrony zdrowia. Ocenili też skuteczność systemu opieki zdrowotnej w danym kraju i jego zaangażowanie w przestrzeganie globalnych norm. Niestety większość krajów wypadła w tym badaniu słabo lub co najwyżej przeciętnie.

   --
   Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
   Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka