21.11.19, 15:51
Donald Tusk został szefem Europejskiej Partii Ludowej. Spływają gratulacje. Za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył je Tuskowi Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej.

--
Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
    • seremine Re: Tusk 21.11.19, 15:58
      Politycy gratulują Donaldowi Tuskowi nowego stanowiska - szefa Europejskiej Partii Ludowej. W środę zrobił to prezydent Andrzej Duda, a dzień później przewodniczący Komisji Europejskiej.

"Gratulacje mój drogi Donaldzie Tusku po wyborze na prezydenta EPP. W trakcie swojej kariery wiele dałeś Unii i jestem pewien, że nadal będziesz służyć zjednoczonej Europie - tej, która jest mocno oparta na demokracji, praworządności i sprawiedliwości społecznej" - napisał Jean-Claude Juncker.

--
      Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • seremine Re: Tusk 21.11.19, 16:00
      Mogę zedrzeć maskę obiektywnego nudziarza i dosadniej mówić o tym, co myślę na temat tego, co dzieje się w Polsce i na świecie - powiedział dziennikarzom zebranym w Zagrzebiu Donald Tusk. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej dodał, że Prawo i Sprawiedliwość "zbudowało sobie popularność, ale kosztem ryzyka dla swojego państwa i 40 mln rodaków".

--
    • seremine Re: Tusk 21.11.19, 17:00
      W 1980 ukończył studia z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Jego praca magisterska dotyczyła kształtowania się legendy Józefa Piłsudskiego w przedwojennych czasopismach[4].
      Działalność opozycyjna w PRL

W działalność opozycyjną wobec władz PRL zaangażował się w czasie studiów na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie uczestniczył w tworzeniu lokalnego Studenckiego Komitetu Solidarności, co było reakcją na zamordowanie w Krakowie przez Służbę Bezpieczeństwa Stanisława Pyjasa. Rozpoczął także współpracę z Bogdanem Borusewiczem i Wolnymi Związkami Zawodowymi Wybrzeża, organizując grupy samokształceniowe i kolportaż wychodzącej poza cenzurą prasy i literatury.

Był współtwórcą Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Gdańsku. W trakcie strajku w sierpniu 1980 organizował grupy studenckie, by 30 sierpnia tego roku rozpocząć działania na rzecz nowej organizacji studenckiej. Stał się inicjatorem i jednym z pierwszych liderów Niezależnego Zrzeszenia Studentów Polskich (późniejszy NZS). Kilka miesięcy później został przewodniczącym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w Wydawnictwie Morskim i dziennikarzem wydawanego przez związek tygodnika „Samorządność”. Był jednym z najbliższych współpracowników jej naczelnego redaktora Lecha Bądkowskiego, pisarza, przywódcy ruchu kaszubskiego i pierwszego rzecznika „Solidarności”. Pisał do kaszubskiego miesięcznika „Pomerania”. Przez siedem lat utrzymywał się z pracy fizycznej w założonej przez Macieja Płażyńskiego spółdzielni „Świetlik”. Był współautorem opublikowanej w 1985 przez wydawnictwo Sport i Turystyka książki pt. Pojezierze Kaszubskie (napisał tekst, autorem fotografii był Jerzy Baranowski).

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka