Dodaj do ulubionych

A Michnik...

26.11.19, 23:36

Jeden z najważniejszych polskich opozycjonistów, a później architektów III Rzeczpospolitej, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" uważa, że wolność nie okazała się równie wielką wartością dla wszystkich Polaków po '89 roku
Według Michnika PO mogła i powinna zliberalizować Polskę światopoglądowo, wprowadzić edukację seksualną do szkół, zalegalizować związki partnerskie
Były dysydent przewiduje, że Polacy na dłuższą metę obronią demokratyczny porządek w Polsce. Jest przekonany jednak, że dziś potrzebna jest presja międzynarodowa
Dzisiejsza polityka zagraniczna rządu grozi nam podporządkowaniem Rosji

--
Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
    • jutta_t Re: A Michnik... 26.11.19, 23:38
      Zastanawiałem się nad tym, dlaczego tak się stało, dlaczego poprzednicy nie znaleźli języka, żeby trafić do tych, którzy są dzisiaj szczęśliwi z powodu 500 plus i ja tej odpowiedzi nie mam. Mnie się wydaje, że dla wielu ludzi, o których ty pytasz, czyli dawnych dysydentów, odzyskanie wolności i suwerenności i wejście do UE i NATO było tak wielką wartością, że wydawało się, iż to jest ta sama wartość dla wszystkich. A nie jest to ta sama wartość dla wszystkich, tutaj był ewidentny błąd.

Po drugie, ja twierdzę, że dla polityki prorodzinnej te osiem lat rządów PO i PSL więcej zrobiły niż PiS, ale nie umieli tego sprzedać i utrwalić tego w zbiorowej świadomości. Wydawało się, że skoro zostało zrobione, to po co o tym gadać.

Na całym świecie liberalne elity nagle dostały niemocy komunikacyjnej?

Nie wszystkie, Macron potrafił się skomunikować. A Hilary nie pojechała ani razu do "pasa rdzy". Natomiast mówiąc o Polsce, mnie się wydaje, że porażka w wyborach prezydenckich Komorowskiego to jest historyczna wina nie tylko Komorowskiego, ale polskich elit, po prostu i ja tutaj głównie mówię od siebie. Ja byłem tak przekonany, że Duda nie może wygrać... gdybym wtedy zrobił to, co teraz, czyli ruszył dupę i pojechał w Polskę, to przynajmniej sumienie bym miał czyste, a nie zrobiłem tego.

--
      Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka