Dodaj do ulubionych

Nocne poty to dolegliwość nieprzyjemna..

09.12.19, 16:35
Nocne poty to dolegliwość nieprzyjemna, a jeśli śpimy w towarzystwie – bywa też krępująca. Jeśli się zdarzają regularnie, warto przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Sprawdź, jakie choroby mogą się objawiać w ten sposób.

--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
        • seremine Re: Nocne poty to dolegliwość nieprzyjemna.. 09.12.19, 16:37
          Czasem intensywne pocenie powodowane jest chłoniakiem, białaczką, rakiem trzustki lub guzem mózgu.

Jeśli poceniu towarzyszy chudnięcie i osłabienie, to znak, że czas odwiedzić specjalistę.

Nieprawidłowa praca tarczycy również może się tak objawiać. Zwykle to nadczynność tarczycy powoduje nocne poty.

Również inne zaburzenia hormonalne mogą powodować nadmierne pocenie. Często skarżą się na ten problem kobiety w okresie menopauzy. Zwykle jednocześnie pacjentki narzekają na drżenie rąk, kołatanie serca, bóle głowy, wahania nastrojów.

--
          • seremine Re: Nocne poty to dolegliwość nieprzyjemna.. 09.12.19, 16:37
            Mocniej pocą się także osoby otyłe. Dotyczy to również kobiet w ciąży, których masa ciała zmienia się podczas oczekiwania na dziecko.

Czasem nadmiernie wydzielany pot to objaw doświadczanego stresu. Należy pamiętać, że winne mogą być niektóre środki farmakologiczne - leki antydepresyjne i sterydowe mogą dawać takie skutki.

U niektórych pojawia się nietypowe zjawisko, czyli pocenie tylko jednej strony ciała. To może być objaw zaburzeń w układzie nerwowym.

Niezdiagnozowanie przyczyny nocnego pocenia może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Dlatego lepiej nie lekceważyć tej dolegliwości.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka