https://forum.gazeta.pl pl Copyright © Agora SA All rights reserved. śr., 24 cze 2026 08:30:22 +0200 Gazeta.plhttps://www.gazeta.pl/img/w/l/gazeta.gifhttps://www.gazeta.pl 68 25 Gazeta.pl: Forum Leziowa melyna https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,179951252,180102609,Re_Europejska_paranoja_vol_2.html Re: Europejska paranoja vol.2 mala200333 napisała: <br> <br> &#62; <br> &#62; <br> &#62; Co oni chcą odbudowywać? Tereny zniszczone są opanowane przez Rosję i tam żadne <br> &#62; j odbudowy przez Zachód nie będzie. Podobnie w strefie przyfrontowej, bo tam ni <br> &#62; kt nie zechce wrócić. Z tego, co zniszczone i nie naprawione na bieżąco, to zos <br> &#62; tają jakieś zakłady energetyczne lub zbiornik Kachowski. Oczywiście można mówić <br> &#62; o nowych inwestycjach, ale pewnie Ukraina po zakończeniu wojny zbankrutuje, za <br> &#62; soby naturalne przejmie Zachód, a reszta będzie opanowana przez korupcję i olig <br> &#62; archów. W efekcie zwykli ludzie masowo uciekną na Zachód.. <br> &#62; <br> &#62; Dlatego Zelenski nie przyleci? <br> &#62; <br> <br> To czy przyleci Zelenski, czy nie przyleci nie ma żadnego znaczenia, oprócz wizerunkowego. Zdaniem wiceprezesa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej nieobecność ukraińskiego przywódcy na gdańskim kongresie będzie błędem. Błędem? Wołodymyr Zełenski we wtorek rozmawiał z premierką Julią Swyrydenko o przygotowaniach do Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy (URC 2026) w Gdańsku. Ukraiński przywódca podkreślił znaczenie konstruktywnego dialogu z Polską. " Ważne jest, aby relacje z Polską miały konstruktywny charakter. Dziękuję wszystkim partnerom — każdemu, kto jest z nami, kto wspiera Ukrainę — oraz wszystkim, którzy przygotowali merytoryczne propozycje na spotkanie w Gdańsku. Premierka Swyrydenko będzie przewodzić delegacji ukraińskiej — powiedział prezydent." <br> <i>Ważne jest to byśmy my (naród polski) coś z tego mieli!</i> <br> -- <br> Jeżeli po pięćdziesiątce nie jesteś zadowolony z życia, musisz sobie nalać następną. If you are not happy, you lose time. e-zybi https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,179951252,180102609,Re_Europejska_paranoja_vol_2.html Leziowa melyna śr., 24 cze 2026 08:30:22 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180091226,Re_40_stopni.html Re: 40 stopni Mamy to!<br> Na termometrze wybiła czterdziecha.<br> Czas zacząć zionąć z wywalonym na wierzch ozorem.<br> leziox https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180091226,Re_40_stopni.html Leziowa melyna pt., 19 cze 2026 15:11:00 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,169309090,180093848,Re_Dziwny_ten_swiat_.html Re: Dziwny ten świat ... 😕🌎😔 Ukraińcy z UPA chcieli zrobić Ukraińcom państwo totalitarne, z zamkniętymi granicami, zamordyzmem, jedną partią, jednym poglądem, reszta Ukraińców - prozachodnich liberałów do gazu lub dołu śmierci.<br> To jest nie do pogodzenia z wartościami europejskimi. Ale nie tylko to jest ważne - UPA niemal całkowicie przykryło temat reform. To się już prawie w ogóle nie przebija.<br> Jak nie Katyń to Wołyń…wciąż aktualne. <br> <br> -- <br> Moje forum: <a rel="nofollow" href="https://forum.gazeta.pl/forum/f,99957,Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html"> KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque </a> <br> Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque mala200333 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,169309090,180093848,Re_Dziwny_ten_swiat_.html Leziowa melyna sob., 20 cze 2026 16:33:30 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,179951252,180106238,Re_Europejska_paranoja_vol_2.html Re: Europejska paranoja vol.2 Z Netu...„Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” – głosi napis na pomniku ofiar ukraińskich nacjonalistów na krakowskim cmentarzu Rakowickim. Pamięć o Rzezi Wołyńsko-Galicyjskiej z trudem jednak powraca do społecznej świadomości. W latach PRL starano się o tej zbrodni nie mówić, z jednej strony dlatego, że kluczowe dla tego dramatu wydarzenia rozgrywały się na zagarniętych przez ZSRS polskich Kresach, z drugiej strony dlatego, by nie wzbudzać niechęci do jednego z narodów tworzących sowiecką wspólnotę. Nawet po 1989 r. początkowo – wydaje się, że ze względów geopolitycznych – problem ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów był marginalizowany. Dopiero w 2013 r., w siedemdziesiątą rocznicę tej zbrodni, nastąpiło przełamanie w polityce państwowej. Pomnik ofiar Rzezi umiejscowiony w Warszawie i coraz liczniejsze uroczystości martyrologiczne zaczęły przynosić efekt. Być może jednak na społecznej świadomości zaważył element często niedoceniany przez historyków – a więc film Wojciecha Smarzowskiego Wołyń wyprodukowany w 2016 roku. Nie rozstrzygając, co miało na nas większy wpływ – czy działania edukacyjne, czy filmowa popularyzacja tematu – nie ulega wątpliwości, że wiedza o zbrodni stała się powszechniejsza.<br> <br> <br> -- <br> Jeżeli po pięćdziesiątce nie jesteś zadowolony z życia, musisz sobie nalać następną. If you are not happy, you lose time. e-zybi https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,179951252,180106238,Re_Europejska_paranoja_vol_2.html Leziowa melyna czw., 25 cze 2026 16:07:47 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180092700,Re_40_stopni.html Re: 40 stopni U mnie skromne pod 28 wczoraj było. <br> Dziś pochmurno, chyba że się jeszcze namyśli słońce. Ile tego ciepła przed nami...<br> <img src="/i/emoticons/wink.gif" border="0" alt="wink"> ruda.replay https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180092700,Re_40_stopni.html Leziowa melyna sob., 20 cze 2026 08:42:07 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,179951252,180101983,Re_Europejska_paranoja_vol_2.html Re: Europejska paranoja vol.2 <br> <br> Co oni chcą odbudowywać? Tereny zniszczone są opanowane przez Rosję i tam żadnej odbudowy przez Zachód nie będzie. Podobnie w strefie przyfrontowej, bo tam nikt nie zechce wrócić. Z tego, co zniszczone i nie naprawione na bieżąco, to zostają jakieś zakłady energetyczne lub zbiornik Kachowski. Oczywiście można mówić o nowych inwestycjach, ale pewnie Ukraina po zakończeniu wojny zbankrutuje, zasoby naturalne przejmie Zachód, a reszta będzie opanowana przez korupcję i oligarchów. W efekcie zwykli ludzie masowo uciekną na Zachód..<br> <br> Dlatego Zelenski nie przyleci? <br> <br> -- <br> Moje forum: <a rel="nofollow" href="https://forum.gazeta.pl/forum/f,99957,Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html"> KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque </a> <br> Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque mala200333 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,179951252,180101983,Re_Europejska_paranoja_vol_2.html Leziowa melyna wt., 23 cze 2026 20:52:13 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180106187,Re_40_stopni.html Re: 40 stopni To już nie wiem, zazdrościć Ci czy współczuć? U mnie tylko 31st. C <br> <br> -- <br> Jeżeli po pięćdziesiątce nie jesteś zadowolony z życia, musisz sobie nalać następną. If you are not happy, you lose time. e-zybi https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180106187,Re_40_stopni.html Leziowa melyna czw., 25 cze 2026 15:51:00 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180092812,Re_40_stopni.html Re: 40 stopni A tymczasem, trochę dalej na zachód od mnie, czyli w Bordeaux, ma dzisiaj być 45 stopni.<br> Więc Słońce nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.<br> Ponoć to ciepłe powietrze znad Afryki pomaga w tych temperaturach.<br> Niedługo żaby we Francji same zaczną się gotować w stawach. leziox https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180092812,Re_40_stopni.html Leziowa melyna sob., 20 cze 2026 10:04:55 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,179951252,180103687,Re_Europejska_paranoja_vol_2.html Re: Europejska paranoja vol.2 Nie zapomnijmy o Powstaniu Warszawskim gdzie około 1500 Ukraińców walczyło po stronie Niemiec i pacyfikowało Polaków<br> <br> <br> A tego nie wiedziałam… Z netu.. Ukraińcy mordowali Polaków nie tylko we wsiach i mniejszych miejscowościach Wołynia i Małopolski Wschodniej. Na przełomie lutego i marca 1944 roku ukraińscy policjanci w służbie niemieckiej rozpoczęli we Lwowie masowe legitymowanie młodych Polaków. Zatrzymywanych mężczyzn mordowano strzałem w tył głowy, zazwyczaj w godzinach wieczornych.<br> Policjanci okradali ofiary z polskich dokumentów tożsamości (kenkart). Służyły im one do zmiany tożsamości i ucieczki na Zachód przed zbliżającą się do miasta Armią Czerwoną. Ilu z nich osiedliło się w powojennej Polsce pod zmienionym nazwiskiem? Tego nie wiemy do dzisiaj.<br> Odpowiedzią Armii Krajowej była Akcja "Nieszpory", czyli odwetowa operacja likwidacyjna przeprowadzona we Lwowie w marcu 1944 roku na zbrodniarzach z Ukraińskiej Policji Pomocniczej. Dzięki niej udało się ograniczyć morderstwa na Polaka..<br> <br> Uczą nas teraz historii w necie, że hej ho! <br> <br> -- <br> Moje forum: <a rel="nofollow" href="https://forum.gazeta.pl/forum/f,99957,Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html"> KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque </a> <br> Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque mala200333 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,179951252,180103687,Re_Europejska_paranoja_vol_2.html Leziowa melyna śr., 24 cze 2026 15:47:22 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180107120,Re_40_stopni.html Re: 40 stopni Raczej współczuć, jeśli podczas takiej temperatury nie jest się np. na Karaibach, czy innych Seszelach...<br> <img src="/i/emoticons/big_grin.gif" border="0" alt="big_grin"> leziox https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180107120,Re_40_stopni.html Leziowa melyna czw., 25 cze 2026 21:03:40 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180105844,Re_40_stopni.html Re: 40 stopni Niech cieszą się ci, u których termometr pokazuje wartości poniżej 30 stopni C.<br> U mnie czterdziecha z hakiem.<br> leziox https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180105844,Re_40_stopni.html Leziowa melyna czw., 25 cze 2026 13:59:24 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,179951252,180095853,Re_Europejska_paranoja_vol_2.html Re: Europejska paranoja vol.2 Jeśli wolność wymaga logowania, to już nie jest wolność. <br> Wolny internet nie zostanie zniesiony z dnia na dzień.<br> Będzie kontrolowany krok po kroku pod pretekstem ochrony, bezpieczeństwa i odpowiedzialności.<br> <br> Najpierw będzie:<br> <br> „Tylko weryfikacja wieku”.<br> <br> Następnie:<br> <br> „Tylko tożsamość cyfrowa”.<br> <br> Następnie:<br> <br> „Tylko mowa nienawiści”.<br> <br> Następnie:<br> <br> „Tylko dezinformacja”.<br> <br> A ostatecznie będzie:<br> <br> „Udział mają tylko ci, którzy się zidentyfikują”.<br> <br> Założyciel Telegrama, Pavel Durov, ostrzega właśnie przed tym:<br> <br> Atak na wolny internet nie nadchodzi z butami, ale z przyjaznymi terminami, takimi jak:<br> <br> Ochrona dzieci. Bezpieczeństwo. Odpowiedzialność. Weryfikacja wieku. Tożsamość cyfrowa.<br> <br> Wielu wtedy uspokajająco odpowiada:<br> <br> „Nie mam nic do ukrycia”.<br> <br> Ale czy o to naprawdę chodzi?<br> <br> Czy naprawdę chcesz żyć w świecie, w którym ktoś może czytać twoje prywatne wiadomości?<br> <br> Twoje myśli? <br> Twoje wątpliwości?<br> Twoje problemy zdrowotne?<br> Twoje problemy w związku?<br> Twoje poglądy polityczne?<br> Twoje zmartwienia finansowe?<br> Twoje najbardziej intymne rozmowy osobiste?<br> <br> Prywatność nie oznacza robienia czegoś zakazanego.<br> <br> Prywatność oznacza, że ​​ludzie potrzebują chronionej przestrzeni, aby swobodnie myśleć, mówić i żyć.<br> <br> Chiński system oceny społecznej pokazuje, do czego może prowadzić całkowicie nadzorowane społeczeństwo:<br> <br> Zachowanie jest oceniane.<br> <br> Odstępstwa są karane.<br> <br> Konformizm jest nagradzany.<br> <br> Czy naprawdę chcesz żyć w takim świecie?<br> <br> Ale kluczowe pytanie pozostaje:<br> <br> Kto ostatecznie kontroluje dostęp do internetu?<br> Kto decyduje, co możemy widzieć, mówić, pisać i udostępniać?<br> Co się stanie, gdy każda wiadomość, każde wyszukiwanie i każda płatność będą powiązane z tożsamością cyfrową?<br> I kto wtedy zdecyduje, kto w ogóle będzie mógł uczestniczyć?<br> <br> Bo gdy tylko każdy będzie musiał się cyfrowo identyfikować, aby przeglądać, komentować lub udostępniać treści, internet przestanie być wolny.<br> <br> Wtedy komunikacja stanie się kontrolą.<br> <br> Wolność słowa stanie się kontrolą dostępu.<br> <br> Obywatele staną się zarejestrowanymi użytkownikami.<br> <br> Właśnie dlatego gotówka jest tak ważna.<br> <br> 8 marca 2026 roku szwajcarscy wyborcy zatwierdzili bezpośrednią kontrpropozycję dla inicjatywy ludowej „Gotówka to wolność”. To mocno zapisuje podaż gotówki w Konstytucji Federalnej.<br> <br> To coś więcej niż tylko kwestia płatności.<br> <br> Chodzi o wolność, prywatność i samostanowienie.<br> <br> Gotówka to analogowe sanktuarium.<br> <br> Anonimowość nie jest przestępstwem.<br> <br> Prywatność nie jest powodem do podejrzeń.<br> <br> Wolny internet i gotówka są ze sobą nierozerwalnie związane:<br> <br> Oba chronią ludzi przed całkowitą możliwością śledzenia.<br> <br> Każdy, kto myśli o wolności wyłącznie w kategoriach tożsamości cyfrowej, nadzoru i uprawnień, już zrezygnował z wolności.<br> <br> Każdy, kto uważa to za przesadę, powinien uważnie posłuchać Durova.<br> Artykuł:<br> <a href="https://tkp.at/2026/06/17/durov-warnt-das-ende-des-freien-internets-hat-begonnen/" target="_blank" rel="nofollow">Durov</a><br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> Wolność rzadko znika z hukiem.<br> <br> Zazwyczaj pojawia się jako aktualizacja. leziox https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,179951252,180095853,Re_Europejska_paranoja_vol_2.html Leziowa melyna niedz., 21 cze 2026 14:01:57 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180093798,Re_40_stopni.html Re: 40 stopni U mnie jeno 25C <br> <br> -- <br> Moje forum: <a rel="nofollow" href="https://forum.gazeta.pl/forum/f,99957,Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html"> KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque </a> <br> Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque mala200333 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180093798,Re_40_stopni.html Leziowa melyna sob., 20 cze 2026 16:13:55 +0200 https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180107731,Re_40_stopni.html Re: 40 stopni Współczuję, choć mamy lato, tego lata...<br> <br> <ul class="videos"><li data-video-type="youtube" data-video-src="https://www.youtube.com/embed/7iKdd4dAc00" data-autoload="true"> <a href="https://www.youtube.com/watch?v=7iKdd4dAc00" title="Lato - Formacja Nieżywych Schabuff"> <span class="im"> <img src="https://i.ytimg.com/vi/7iKdd4dAc00/default.jpg" alt=""/> <span class="play"></span> </span> <span class="t">Lato - Formacja Nieżywych Schabuff</span> </a></li> </ul><!--v--> <br> <br> -- <br> Jeżeli po pięćdziesiątce nie jesteś zadowolony z życia, musisz sobie nalać następną. If you are not happy, you lose time. e-zybi https://forum.gazeta.pl/forum/w,94363,158111632,180107731,Re_40_stopni.html Leziowa melyna pt., 26 cze 2026 07:37:53 +0200