• (gość portalu) Zaloguj się
  • Na podany adres zostanie wysłany e-mail potwierdzający a następnie dalsze powiadomienia

  • Wysłany przez Ciebie post może pojawić się z opóźnieniem do kilku minut.

Odpowiadasz na:

Gość portalu: tomek  napisał(a): 

> Czy ty wogóle rozumiesz drukowane? Kto napisał,ze wszystko było droższe?
> Przeciez napisałem jak byk, że tańszy za Gierka był np węgiel, bilety miesięczn
> e, czynsze i gaz. 
> Co nieznaczy ,ze były darmowe. Rodzina w mieszkaniu M5 z centralnym ogrzewaniem
>  i centralną ciepła wodą musiała za to zapłacić minimum 300-350zł opłat na mies
> iąc. Dzisiaj płaci około 700zł choc znam oszczędne które płacą ponizej 600zł.
> I kto by wogóle zeżarł 1000 kostek masła na miesiąc? 5 osobowa rodzina mogła zu
> życ do smarowania chleba, smażenia i wypieków około 0.2 kg masła dziennie a 70z
> ł/kg . To daje miesięczny wydatek 0.2x70x365/12=426zł złotych.
> Dzisiaj kostka masła 0.2 kg kosztuje ok 3 do 3.5zł 
> 3.5x365/12= 106 zł. To jest 320zł róznicy czyli prawie tyle ile róznica czynszu
> . Na samym masle!!
> A przecietne spozycie mięsa i wedlin w naszej strefie klimatycznej wynosiło ok 
> 70 kg na mieszkańca na rok. W Polsce było niższe tj około 60 kg czyli 5 kg na m
> iesiąc czyli 25kg na 5 osób. Przeciętna cena mięsa i wędlin (nadających się do 
> spożycia) to było min 50zł/kg. Dzisiaj schab bez kości kosztuje 20kg
> 25x 50=1250
> 25x20= 500.  750zł róznicy na samym mięsie. 
> Wydatek na samo tylko mięso i masło 1250+426=1676zł. 
> A ile za  pozostałą żywność ( pieczywo, mleko, smietana, sery, jajka, owoce, wa
> rzywa, cukier, mąka, kasza, ryż, słodycze, przyprawy i inne) oraz napoje, alkoh
> ol i używki?  Ze 3000 zł jak nic. To razem 4676zł
> A gdzie 10 razy droższe telewizory, pralki i inny sprzęt. W sumie dwie pensje w
> ydane co do grosza. I skąd było wziąć 470 zł na 10% podwyżki cen żarcia?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się