Gość portalu: tomek napisał(a): > Czy ty wogóle rozumiesz drukowane? Kto napisał,ze wszystko było droższe? > Przeciez napisałem jak byk, że tańszy za Gierka był np węgiel, bilety miesięczn > e, czynsze i gaz. > Co nieznaczy ,ze były darmowe. Rodzina w mieszkaniu M5 z centralnym ogrzewaniem > i centralną ciepła wodą musiała za to zapłacić minimum 300-350zł opłat na mies > iąc. Dzisiaj płaci około 700zł choc znam oszczędne które płacą ponizej 600zł. > I kto by wogóle zeżarł 1000 kostek masła na miesiąc? 5 osobowa rodzina mogła zu > życ do smarowania chleba, smażenia i wypieków około 0.2 kg masła dziennie a 70z > ł/kg . To daje miesięczny wydatek 0.2x70x365/12=426zł złotych. > Dzisiaj kostka masła 0.2 kg kosztuje ok 3 do 3.5zł > 3.5x365/12= 106 zł. To jest 320zł róznicy czyli prawie tyle ile róznica czynszu > . Na samym masle!! > A przecietne spozycie mięsa i wedlin w naszej strefie klimatycznej wynosiło ok > 70 kg na mieszkańca na rok. W Polsce było niższe tj około 60 kg czyli 5 kg na m > iesiąc czyli 25kg na 5 osób. Przeciętna cena mięsa i wędlin (nadających się do > spożycia) to było min 50zł/kg. Dzisiaj schab bez kości kosztuje 20kg > 25x 50=1250 > 25x20= 500. 750zł róznicy na samym mięsie. > Wydatek na samo tylko mięso i masło 1250+426=1676zł. > A ile za pozostałą żywność ( pieczywo, mleko, smietana, sery, jajka, owoce, wa > rzywa, cukier, mąka, kasza, ryż, słodycze, przyprawy i inne) oraz napoje, alkoh > ol i używki? Ze 3000 zł jak nic. To razem 4676zł > A gdzie 10 razy droższe telewizory, pralki i inny sprzęt. W sumie dwie pensje w > ydane co do grosza. I skąd było wziąć 470 zł na 10% podwyżki cen żarcia?