• (gość portalu) Zaloguj się
  • Na podany adres zostanie wysłany e-mail potwierdzający a następnie dalsze powiadomienia

  • Wysłany przez Ciebie post może pojawić się z opóźnieniem do kilku minut.

Odpowiadasz na:

Gość portalu: paczerwi  napisał(a): 

> Witam wszystkich,
> Ostatnio na przedmiocie "gospodarowanie nieruchomościami" dostałem pytanie zali
> czeniowe "Czy państwowej lub komunalnej osobie prawnej prowadzącej działalność 
> w zakresie zarządzania nieruchomościami - odpowiednio Skarb Państwa lub jednost
> ka samorządu terytorialnego - mogą powierzyć gospodarowanie swoimi zasobami nie
> ruchomości?" 
> 
> Odpowiedziałem na nie w taki sposób:
> Zgodnie z artykułem 23 ustawy o gospodarce nieruchomościami z 21 sierpnia 1997 
> roku zasobem nieruchomości Skarbu Państwa gospodarują (z pewnymi wyjątkami: art
> . 43
> ust. 2 i 4, art. 51, art. 57 ust. 1, art. 58-60 oraz art. 60a ww. ustawy) staro
> stowie, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej. Ustawa mówi równie
> ż, że gminnym zasobem nieruchomości gospodaruje wójt, burmistrz lub prezydent m
> iasta, a zasobem powiatowym i wojewódzkim odpowiednio zarząd powiatu i zarząd w
> ojewództwa. 
> Ponadto artykuł 189 mówi, że zarządzanie nieruchomościami, które należą do zaso
> bów, o których mowa w art. 20 (czyli: zasób nieruchomości Skarbu Państwa oraz g
> minne, powiatowe i wojewódzkie zasoby nieruchomości) może być powierzone podmio
> tom tworzonym w tym celu przez Skarb Państwa lub jednostki samorządu terytorial
> nego, jeżeli zarządzanie będzie wykonywane przez zarządców nieruchomości wymien
> ionych w art. 184 ust. 2 (osoby fizyczne posiadające licencję zawodową ). 
> Odpowiedź na to pytanie brzmi więc „tak” – Skarb Państwa lub 
> jednostka samorządu terytorialnego mogą powierzyć gospodarowanie swoimi zasobam
> i nieruchomości państwowej lub komunalnej osobie prawnej prowadzącej działalnoś
> ć w zakresie nieruchomości.
> 
> Odpowiedź okazała się jednak błędna. Tzn, możliwe, że odpowiedź brzmi tak, tylk
> o jest niepełna. Proszę więc wszystkich forumowiczów o pomoc, ponieważ jest to 
> dla mnie bardzo ważne.
> Pozdrawiam 
> PC

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się