16 wyników w czasie 210 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Coś nowego (potrawa na Wigilię)- poradźcie

tartę makową, babeczki piernikowe z kremem (z kwestii smaku), może tiramisu pierniczkowe w małych kieliszkach -na Święta chętnie zrobiłabym pasztet, polędwiczki nadziewane czymś ciekawym (jabłka i żurawiny, szpinak i pomidory suszone), może pieczoną szynkę, ale nie wiem, czy dam radę czasowo

Re: Pokażcie że się da!

-kanapki naprawdę są bez rukoli, łososia i parmezanu. Owoce i warzywa- tylko sezonowe, zimą mrożonki. Wody butelkowanej się nie kupuje, kiedy żyje się oszczędnie. Zamiast kupnych byle jakich najtańszych soczków owocowych robi się kompoty albo herbatę mrożoną. -- "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym

Re: sery fransuskie a klasa średnia ;)

Wyższa klasa nie je ziemniaków, klusek, ryżu, kaszy i surówek w ilości kopiastej - zapychacze są typowe dla klasy niższej. Klasa wyższa delektuje się 12 daniami (ew. 6, w wersji codziennej), w których zapychacze żołądka nie są konieczne, bo żołądek sam zapcha się jedzeniem właściwym. Całość z

Zdjęcia:

Re: Ile ziemniakow

podajemy jako swoiste zapychacze tylko wtedy, gdy posiłek składa się z dwóch dań – zupy i drugiego dania, co w świecie savoir vivre jest raczej zjawiskiem rzadkim. Obiad typowy składa się bowiem tam z 6-12 dań i wtedy zapychacze w ogóle na stole się nie pojawiają. Nie maja bowiem jako zapychacze

Re: Ile ziemniakow

Eeee tam po prostu nie każdy lubi ziemniaki. Ja z wysiłkiem wcisnę w siebie jednego kartofla, jeśli obficie poleję go jakimś pysznym, pieczeniowym sosem. Ale za to bez wysiłku wcisnę z siebie leczo z całej cukinii, dwóch papryk, cebulki i pomidorów z puszki :) Albo michę kaszy z sosem. Lub wiaderko

Re: Kłótnie o kiełbasę!

A jakie to jedzenie o neutralnym zapachu? Skoro juz nawet szynka i kiełbasa śmierdzą? Może pachnący żółty ser? Twaróg z rzodkiewką i szczypiorem? Jajo na twardo? Rzerzucha? Paluszki krabowe? Tuńczyk z puszki? Co wolno jeśc, żeby nikomu nic nie śmierdziało - wychodzi na to, że tylko kawałki tektury

Re: Czy bezrobotni istnieja?

chce się zasadzić głupich ziemniaków na działce czy hodować kilku kur na własny użytek, bo po co. Są ludzie, którzy nie znają alternatwy poza przepijaniem zasiłku z MOPS'u i renty babci, bo taki model życia został im zaszczepiony. Trochę dorobią na czarno, żeby było na przeżycie, ale nic ponad to

Re: Bojkotujecie jakieś firmy?

A co złego jest w Pizza Hut? Wczoraj jadłam tam niezłą pizzę na cieniutkim spodzie ze świeżym szpinakiem, chorizo i parmezanem. Dlaczego uważasz, że trudno to nazwać jedzeniem? -- "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata Jam nieudacznik

Re: Co z tym FASem?

> nie jestem znawca, ale wiem, co to jest trucizna, A cynamon i gałkę muszkatołową jesz? Bo to też są trucizny, mogą spowodować śmierć i to szybciej, niż może Ci się wydawać. Ziemniaki należą do psiankowatych, mogą zawierać truciznę solaninę. Superzdrowy miód może być śmiertelną trucizną dla

Re: empatia - szok po przeczytaniu watku chipsi

jablko kasze i warzywa i postawisz obok niego swinke > , nie zacznie sie bawic jablkiem i nie zagryzie swinki - wtedy byloby miesozerc > a. A gdybym dała dziecku suchą, nieugotowaną kaszę, opiaszczoną cebulę z ziemi i surowego ziemniaka, a obok postawiła pachnący kotlecik- to co by dziecko

Re: Nawiedzeni obrońcy zwierząt - która to?

> wow - same zajadacie sie szynkami, kurczakiem i wlolowinka ktora byla hodowana > tylko i wylacznie dlatego zeby mozna bylo je zjesc. No właśnie. Nie zjadłabym kotleta z krówki Baśki, którą hodowałam od cielaka, głaskałam po mordzie i szczotkowałam sierść. Nie zjadłabym ukochanej świnki