41 wyników w czasie 544 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: do lubiących piec i nie obawiających się o sw

Z ciast to piec będę jeno szynkę ;) Uwielbiam gotować,to moja pasja, gotuję dla siebie,rodziny,znajomych,wymyślam przepisy nawet na szybko z podanych mi sms-em kilku składników dostępnych w lodówce, ale...nie umiem piec ciast!! W zyciu nie wyszło mi żadne ciasto, wstyd...:( A tak marzyłby mi

Re: kogel mogel i inne smaki dzieciństwa:)

z ciasta itp. To też wspaniale smakowało. A z dziadkiem i tatą piekliśmy ziemniaki w żarze z ogniska - to był smak jesieni. Najpiękniejsze smaki wiosny i lata to były świeże warzywa i owoce - młoda marchewka, nawet nie opłukana, a tylko wyczyszczona z piachu, słodki zielony groszek

Re: panga, masło extra i inne fałszerstwa...

. Niestety najlepszy jest bojkot. Ja kupuje mięso i po prostu piekę, czy to szynkę, boczek roluję, karkowy itepe. Wybór w domu mam więc spory bez chemii i wypełniaczy i tanio. -- Gdyby słowa były mostem bałabym się po nim chodzić.

Zdjęcia:

Re: Halloween - co z dyni?

Male dynie albo squash, przedzielam na pol, nakluwam widelcem, polewam syropem klonowym daje troche masla i do piekarnika na jakas godzine, serwuje do mies: kurczak, wieprzowina jako danie boczne. Moje ulubione danie o tej porze roku- pieczone warzywa korzenne: kawalki pokrojone w kostek 2x2

Re: Halloween - co z dyni?

jak uda się wyciąć większe kostki to ugotowac na parze i podac jako jarzynke do obiadu skropiona masłem roztopionym lub oliwa z sokiem z cytryny..mozna też sobie podjadać palcami, nawet na zimno, w większych kawałkach doskonała jest pieczona z innymi warzywami: ziemniakami i korzeniowymi

Re: Fantasmagorii i emigrantka

dostawał makaron, ryż albo ziemniaki. Teraz przechodzi na mój tryb zywienia On nie lubi owsianki więc mu piekę dietetyczne muffinki (30 minut roboty dwa razy na tydzień) Przyznam, że nie trzymałam się litery Montignaca jakoś ortodoksyjnie, ale i tak działa. Polecam Ci "je mange donc je

Re: Fantasmagorii i emigrantka

Montignaca znam, ale nie moge go stosowac. Do mojej diety musialam wstawic ziemniaki (gotowane na parze lub pieczone w piekarniku), ktore wczesniej wyrzucilam....ze mna jest taki problem, ze mam zaburzona gospodarke kwasowo - zasadowa, a ziemniaki gotowane sa zasadotworcze

Re: Lubicie babke ziemniaczana?

No to ja wam polecę coś podobnego (też z ziemniaków i też z Podlasia).Nazywa się to cudo kiszka ziemniaczana, robi się ją tak jak babkę, tzn. uciera ziemniaki, dodaje podsmażoną cebulkę, boczek i pakuje do jelita, piecze ok.1-1,5 godz. Palce lizać.

Re: Lubicie babke ziemniaczana?

lubimy Hell tak bardzo, że nie pieczemy. Bo jak upieczemy, to z małżonkiem całą blaszkę możemy zjeść, a potem nie damy rady się ruszyć. Najlepsza jest z boczkiem surowym, podsmażonym i mymieszanym z ziemniakami. Kilka placków smażę, żeby sprawdzić "na smak". A surowe w środku nie jest, bo piekę

Pieróg

taki z kaszą gryczaną i ziemniakami w cieście ale nie wiem czy kruchym, czy pół kruchym czy drożdżowym,, okraszone to skwarkami, jadło się na ciepło popijając mlekiem albo na zimno. Pieczony w piecu chlebowym. Fakt babcia jeszcze żyje ale już nie robi:(

Re: Ile teraz wydajecie na zywnosc?

He, he, zgadzam się... Jak kasy nie mieliśmy, to wydawałam kilka złotych dziennie na chleb, pasztet i ziemniaki z jajkami na obiad. Jak jest kasa- to kupujemy szynkę za 50zł/kg, jogurty, soki, słodycze- wychodzi jakieś 50zł co drugi-trzeci dzień... Ale po doświadczeniach z chudymi dniami mam

Re: Nie zmuszam

NIE ZMUSZAM!!! W dzieciństwie byłam zmuszana do jedzenia ziemniaków i kalafiora, których nienawidziłam. Ziemniaki zaczęłam jeść jak zaszłam w ciążę (5 lat temu), na widok kalafiora do dziś mi się robi niedobrze (za wyjątkiem surowego w surówkach). Moje dziecko akurat z tych co lubią jeść i to

Re: Było o obiadach, a przekąski?

Ciasto francuskie z Biedronki rozłożyć na blacie, posmarować serkiem białym, ja smaruję ziołowym Almette, na to położyć cienko pokrojona szynkę konserwową. Zwinąć to w roladę. Pokroić w 1 cm paski, wyjdą takie ślimaczki:). Te ślimaczki ułożyć na blaszce i piec 10 minut w piekarniku. Pycha

Re: Było o obiadach, a przekąski?

-mrozone ciasto francuskie pokroić w paseczki, ułozyc na blachę wyłozona pergaminem do pieczenia.. posmarować rozbełtanym żółtkiem z odrobina mleka, posypać sezamem, czarnuszką, gruboziarnista solą lub połozyc na nim paseczki sera żółtego, skręcić w lekki świderek i zapiec w piekarniku do

1 2 3 4