26 wyników w czasie 389 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Traktat ryski a Litwa

nr 2. Stopniowo rozpoczęto czynić przygotowania mające na celu zafunkcjonowanie Litwy Środkowej jako państwa. Stworzono między innymi system sądownictwa (18 listopada), a 7 stycznia 1921 roku przyznano obywatelstwo Litwy Środkowej wszystkim ludziom urodzonym lub mającym posiadłości na terenie

Grekokatolicy i Papież JPII

Witam serdecznie !!! Dziekuję Radku za ciekawe linki - a to o smutku i modlitwie grekokatolików białoruskich /przyznaję żę nie wiem nic o obecnym istnieniu tam tego kościoła/ a to o prawosławnych. Myślę że to smutne wydarzenie da nam impuls do dalszych rozmów- a dziś na początek nowego

Ornatem też można orać, a najlepiej państwo

zadecydował klientyzm i któryś z jego wymienionych mechanizmów. Reforma rolna nr 2 6 grudnia 2001 r. Marciniak kupił Międzychód. Za fermę tuczu, która zdaniem fachowców jest warta 4 mln dolków, zapłaci 198 tys. zł. Miał gest, bo zaproponował aż 2 tys. więcej od ceny wywoławczej. Jedną czwartą

Delegalizacja Młodieży Wszechpolskiej - agendy Krk

) wiadomosci.wp.pl/prasaWiadomosc.html?wid=6269569&kat=8171&_err=1&ticket=4101171393414040O%2BSVt% 2BgAiNxQqBrt2OjnySYyJdsYwbAH04tdni1%2BrntCTXuqRlD%2FbUb0t7v95GyhhEV7B69VHz8% 2Fg1GUVOUO6Q7cHsTdceU%2BLNBD6sk%2BAh2g%2Bo3FNg543H%2BKSYEm9tlL Awanturnicy z LPR Wykrzykiwali w pociągu faszystowskie i antysemickie hasła, obrażali pasażerów. - Jesteśmy nietykalni - powtarzali - relacjonuje

Re: Automat ze słodyczami zniknie z SP 23

wybory na prezydenta Białorusi, nie wiem. Dodam tylko, że mam na utrzymaniu 6-cioro dzieci, po zlikwidowaniu jak uważam mnie przez konkurencje zostaniemy bez środków do życia. P.S. Problem dotyczy 2-óch moich automatów na kilkadziesiąt szkół w Rzeszowie.

Zdjęcia:

Re: Jak to się robi w Warszawie i we Wrocławiu

,4 km a liczba ludności ok. 182 tys. Na 6 sołectw jest już przygotowana dokumentacja (5 z nich było elementem poprzedniego wniosku, a w ostatnim czasie dołączono pozostałą część Przybyszówki), z przygotowaniem jej na pozostałe 4 nie byłoby większego problemu. Cały projekt mam już gotowy i

Sprzedam książki z regionu woj. tarnobrzeskiego (początek wątku)

------------------------------------------------------------------------------ -- 1.„Dzików – księga gości”, T. Zych, 1999, cena 4,50 zł 2. „Tarnobrzescy katyńczycy 1940-2000”, T. Zych, 3 zł 3. „Tarnobrzeski słownik biograficzny” tom 2, T. Zych, 2001, 6

Re: Rzeszów- lepiej w małopolskim czy w lubelskim

. regionu lubelskiego, miasto ma( a większość z tych punktów to rzeczy bardzo nowe): 1. Uniwersytet Polsko-Ukraiński 2. Stolicę największej grupy energetycznej w Polsce, 3. Środowisko naukowe nr 4 w Polsce, KUL - najwazniejszy ośrodek katolicki w Polsce, kilkaset zjazdów międzynarodowych rocznie i

duzo sie tu bzdur i chamstwa namnozylo

Rzeszów >>2. Droga Szybkiego Ruchu przez Rzeszów >>3. Szybkie pociągi przez Rzeszów >>4. Międzynarodowe lotnisko >>5. Tanie linie lotnicze >>6. Poczta Polska - Oddział Rzeszów >>7. Centrum Caushman lubelska prasa ,a konkrety? troche wzmianek o

Re: Celowo chcą zlikwidować linię 25

Mielcu 20 min. w Dębicy nie stoi 15 minut, tylko 12, bo jest zmiana loka, a w Tarnowie 3 min. Patrz link poniżej. tiny.pl/xj28 "Hetman" w relacji Wrocław Główny - Zamość w Tarnowie stoi 6 min., w Dębicy 16 min., bo jest zmiana loka, w Mielcu nie

Re: MPK. Autobusy przyjeżdżają za szybko

SPECJALIŚCI którzy nie bardzo kumają o co chodzi a zdanie kierowcy się nie liczy bo to tylko kierowca. 2. Linia 17 i 34 -różnica 6 min. wg gazety a jadą razem...NIE zgadzam się z tym z całą stanowczością. Pasażer musiał błędnie odczytać rozkład jazdy. PYTANIE ! Po co kierowca miał by przyspieszać o sześć

Re: Uniwersytet Rzeszowski. Wybory rektora

(wiemy, ze prace trwaja), ale rowniez poprzez Senat uczelni - tyle tylko, ze panowie senatorowie sami czesto ciagna na kilku uczelniach. 6. Problemy z PKA ma nie tylko UR. Przypominam, ze uczelnia to nie firma, a rektor nie jest prezesem. Wydzialy i kierunki maja jednak spora samodzielnosc

Przemyski biedak z Breslau

prawdziwej metropolii jaką jest Boston (6 mln mieszkańcow w metro area) nie jest problemem. Pracy 100 razy lepszej niż na polskim zadupiu. Prawda jest taka że Przemysl jest pod rzeszowskim butem i nie jest stolicą regionu. Sprawdz info o podziale administracyjnym jesli w to nie wierzysz :) Ja ułozę

1 2 3