53 wyników w czasie 430 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: 37+2 rozwarcie na 2 cm,szyjka 1 cm, plamienie

Plamienie może być oznaką rozwierania się szyjki lub za moment odejdzie ci czop śluzowy. Ja tak miałam w 2 ciąży. Rano plamienie , o 11 szpital choć nic mnie nie bolało, a o 14.40 córa. Cała akcja porodowa 1 godz 40 min. Ale u mnie był już termin. Bądź czujna☺

Re: Pomocy oszaleje

Super lekarka nie ma co, wszystko jest mozliwe a te plamienie moze cos znaczyc lub nic. Mi lekarz pow ze w takiej syt. Kiedy na usg jest za wczesnie najlepiej robic badania krwi I zobaczyc czy poziom hormonow spada

Naczynka (początek wątku)

Kobitki, jak radzicie sobie z pękającymi naczynkami na nogach? Ja od kilku dni mam dziwne uczucie w nogach, zwłaszcza w lewej, jakby mrowienie, wibracje? Tak mniej więcej na wysokości piszczela i zauważyłam, że właśnie tam wyszły mi cienkie, fioletowe żyłki. Nogi mi nie puchną, ogólnie mało chodzę

Zdjęcia:

Re: Jak wspomóc starania o dziecko?

Mi i narzeczonemu poszło bardzo szybko, zaczęliśmy sie starać w grudniu, A w styczniu już byłam w ciąży. Ja opierałam się przede wszystkim na kalendarzu, wyliczyłam dni płodne (mialam bardzo regularne okresy). Mój luby zrobił badanie nasienia i wyszła mu słaba morfologia plemników, jednak brał od

Re: Toksoplazmoza-obsesja

Mi np wczoraj maz smazyl kurczaka pokrojonego w kostkę i po zjedzeniu polowy cos mnie podkusiło i w kilku kawałkach mięsko bylo lekko różowe. Myślicie,ze jest ryzyko zlapania w taki sposób tokso lub listerii? Staram sie nie nakrecac bo wiem,ze obie te bakterie gina w wysokiej temp a i po usmażeniu

Re: Zasiłek macierzyński

W naszym mieście UM wydaje tylko jeden odpis aktu urodzenia, a dokument potrzebny był u mnie w pracy, u męża, do becikowego. W domu na wszelki wypadek też trzeba mieć przecież. Wszędzie w naszym przypadku robili ksero i sobie potwierdzali zgodność z oryginałem lub chcieli ksero i oryginał do wglądu

Re: kolejny dylemat w czym powinien spać noworode

Ja korzystalam ze spiworkow. W lecie body i cienki spiworek, a w zimie pajacyk i spiworek sredniej grubosci. Dla mnie najlepsze rozwiazanie. Naprawde polecam. Masz pewność, że dziecko jest przez całą noc tak samo okryte, a co najważniejsze nie ma ryzyka nakrycia główki kocykiem lub kołderką. Na

Re: kolejny dylemat w czym powinien spać noworode

Oba moje maluchy uwielbiały być ciasno zawijane i rożek był i jest w ciągłym użyciu, choć syn już się ledwo mieści. W domu są dwa rożki, jak jeden jest prany, to używam drugiego, oba z usztywnioną wkładką, takie się u mnie sprawdzają najlepiej. Nieusztywniane też mam, ale nigdy ich nie używam

Suplementacja witaminy D w ciąży (początek wątku)

Hej dziewczyny, mam pytanie czy któraś z was bierze lub brała witaminy prenatal lub pregna plus, te najnowsze z witamina d na poziomie 2000 jm. Czy robiłyście przy tym badania poziomu wit. d? Ta dawka mi się wydaję dość duża i boję się o przedawkowanie Wiem że takie są zalecenie, ale czy to dla

Re: Suplementacja witaminy D w ciąży

Ja jeszcze przed ciążą brałam wit. D 2000 j.m. - u mnie taka suplementacja pozwala utrzymać się w normie. Po pierwszym poronieniu badałam m.in. poziom wit. D i miałam bardzo duży niedobór (niestety wcześniej żaden lekarz nie uświadomił mnie, że trzeba to sprawdzać i suplementować, a straciłam ciążę

Re: badanie NIFTY

Jeśli na podstawie USG są obawy, że może być coś nie w porządku to oczywiście że robi się amniopunkcję. Dla mnie Nifty było alternatywą do Pappa, który jest obarczony dużo większym błędem (a na jego gorszy wynik wpływa np. już tylko sam wiek matki). Amnio to kolejny krok, w przypadku gdyby USG

Re: Termin porodu - kiedy do szpitala/przechodzon

W drugiej ciąży w dniu terminu, czy dzień po, poszłam do swojej gin, a ona mnie wyprosiła i odesłała do szpitala w te pędy :D Chciałam rodzić na Żelaznej w Wawie, miałam skierowanie od gin. Do szpitala jeździłam na KTG co 2 dzień. Badali mnie tam też, mniej lub bardziej, mówili w jakim stanie jest