76 wyników w czasie 1 185 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Czytania- 17. 12. 2009r.

Przed laty, gdy po raz pierwszy przystępowałem do rozważań Pisma na forum też dostałem fragment o rodowodzie Chrystusa. Od tamtego czasu jeszcze bardziej zaprzyjaźniłem się z Biblią. Coraz więcej spośród imion wymienionych w dzisiejszym fragmencie ewangelii Mateusza nie jest już dla mnie

Re: Przemoc w konkubinacie

tak - konkubinaty nie są złe, są za to o wiele >mniej bezpieczną formą związku - i dla partnerów i dla ich dzieci. Z tym bym się prawie zgodził. >Natomiast oceny moralnej można dokonywać tylko >pod adresem postaw poszczególnych osób. Ależ ja nie dokonuję oceny moralnej

Re: Przemoc w konkubinacie

sulla napisała: >Ja się Ciebie pytam jedynie, co uważasz za remedium, skoro >uznajesz iż zło tkwi w formie związku, a nie w ludziach, >którzy to zło wyrządza . Aby była pełna jasność. Ja w żaden sposób nie potępiam ludzi, którzy żyją w konkubinatach. Uważam jedynie, że

Re: „Rz” grzmi: A czemu nie ma filmu

vitro lub wliczanie do średniej oceny z religii. Poważne osoby (widać, ze ładnie piszą) potrafią zestawiać ze sobą krew 170 000 zabitych tylko w jednym roku ludzi, gdzieś w Sudanie lub innym miejscu, ze sposobem liczenia średniej w Polsce. Co w tych ludziach siedzi, że ich umysł jest tak bardzo

Zdjęcia:

Re: forum

in vitro sam złamałem, rzucając podejrzenia w stosunku do Izazdo. Choć przeprosiłem, cały czas jest mi jakoś głupio. Myślałem potem o sprawie. Każdy z nas ma część racjonalną i nieracjonalną. W tamtym wątku moja część nieracjonalna wzięła górę nad racjonalną i w jakiś sposób

Re: ulotki

. A więc otwierając taką gazetę pytam się siebie, w jaki sposób powinien myśleć i o jakich sprawach, według sponsorów tych gazet. Na czym im zależy i dlaczego? Muszę przyznać, że wielkie przeżycie na mnie robi przejazd warszawskim metrem. Te ekrany co trzy metry po obu stronach, jak z Big

Re: Istota człowieka i inne

do tego czasu stosujemy zasadę roztropności, czyli np. nie powierzamy dużych pieniędzy komuś, kto nam je poprzednim razem ukradł. >w finale Ostatniej Wieczerzy On wie, kto Go zdradzi, >a jednak tego zaufania do ostatniej chwili nie odbiera Może te słowa „Wiem kto mnie

Re: Niebo przeminie

różnych kultur, języków. Wtedy zachodzi przedziwne zjawisko, które można opisać równaniem 1+1=3. Brakuje mi w kaznodziejstwie zwracania uwagi na ten właśnie aspekt Pisma św. >Dla mnie, może to banalne, ale niebo z tego czytania, >to nasze sklepienie niebieskie, a nie Królestwo Niebieskie

Gdzie nikt nie widzi a prawo nie działa

realizowała pomysły liderów, nikt nie potrafił zaprotestować, powiadomić dorosłych. Świat taki sam jak opisany przez Goldinga we "Władcy much" lub "Jądrze ciemności" Josepha Conrada. Pierwotna dżungla w Kongo, tropikalna wyspa u Goldinga, opuszczona budowa, piwnica lub podwórko stanowią przestrzeń

Prztyczek w nos czy szansa?

jest zazdrość o drugiego rodzica, że dziecko stawia go na pierwszym miejscu.(kilka takich głosów było). Ja miałem świetny kontakt z najstarszą córką, żona miała gorszy. Z następnym (syn) żona ma lepszy kontakt, ja gorszy. Z najmłodszym oboje mamy kłopoty, lecz czasem nieoczekiwanie łapiemy

Re: produkowanie potomstwa

drodze. Ciągniemy za sobą jakiś ogon, stoimy w bolesnym rozkroku, rozdarciu pomiędzy tym, co kiedyś a tym co teraz. Ja naprawdę Ciebie nie obrażam. Ja Cię naprawdę od samego początku bardzo lubię.:-))) Pozdrawiam serdecznie:-)

skoro kiedyś przyznał się do błędu...

. Obserwowałem nieraz, jak ludzie obdarzeni niewątpliwą inteligencją, wykształceniem i wiedzą potrafili opowiadać kosmiczne bzdury. Wytłumaczeniem mogą być silne odczuwane emocje, niechęć do kogoś lub czegoś, problemy psychiczne, duchowe, zmęczenie, etc. Ja oczywiście nie wyłączam siebie z tego

Re: "nietypowe"(?) małżeństwo i adopcja

>Nie, spieszę uspokoić - bądź rozczarować:-) nie będzie a adopcjach >homo... Czyżby, Mary_ann? :-))) Ten tekst czytelnika zamieszczony przez redakcję nie pozwala wysnuć żadnych wniosków. Brak istotnych danych. Wnioskowanie z użytych zaimków „ja” albo „my”

1 2 3 4 5 6 7