20 wyników w czasie 203 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Ja chcę cesarkę :(

matylda07_2007 napisała: > A ja uważam, że powinno się wykonywać również na życzenie. Akcję porodową i > niemal pełne rozwarcie miałam za sobą. Niestety do finału nie doszło. Cesarka b > yła wybawieniem i gdyby mi ktoś teraz kazał rodzić sn, to... no way. Każda w twojej

nie odbiorą porodu dużego dziecka??!! (początek wątku)

Dzisiaj moja mama gadała ze swoją najlepszą przyjaciółką.I mówiła jej,że mam zamiar rodzić w prywatnej klinice w Bielsku Białej (rodzi się tam TYLKO w zzo).I ta przyjaciółka mówi mojej mamie,że to odradza bo tam odbierają porody tylko małych (lub średnich) dzieci.Że jak ja miałam pierwsze

Re: 1 poród-nacięcie krocza, a 2 ???

Rodząc pierwsze dziecko byłam nacinana (raczej nie ze względu rutyny tylko konieczności bo młody szedł w rączką i za chiny ludowe nie umiałam go wyprzeć wiec nacięciem mi pomogli) a przy porodzie drugiego dziecka usłyszałam od lekarza,ze mam elastyczne krocze wiec postara sie mnie nie nacinać. Mały

Zdjęcia:

Re: Jaka pora roku najlepsza na ciążę??

I ja też jeszcze coś dodam,zeby zachwalić poród wiosenny lub letni. A mianowicie dla takiego dziecka można kupić tylko spacerówkę rozkładaną na płasko.Nie trzeba kupowac gondoli,która posłuży tylko przez 4-5 miesięcy. Ja wiele razy czytałam rady tego typu ale moje zdanie było inne ("Jak to? Bez

Re: Jaka pora roku najlepsza na ciążę??

grudnia i czasem żartuję z mamą-dlaczego mnie urodziłaś w takim głupim terminie.Raz,że święta,dwa,że zima (a mi się podobją imprezy urodzinowe odprawiane na świeżym powietrzu-grill lub ognisko).Nie powiem,może w nauce mi to nie przeszkadzało chociaż raczej byłam "średnia". No i jeszcze kurs prawa jazdy

Re: aha

sn. Ty możesz mnie zapewniać,że cesarka to cud medycyny a ja mogę Ciebie zapewniać że poród sn jest wspaniały. I ani ja nie przekonam Ciebie ani Ty mnie. Ja nie miałam cc więc możesz mi napisać,że nie wiem jak to jest a Ty nie miałaś porodu sn więc też nie wiesz jak to jest.

Re: Cesarka na życzenie?

dziecka lub jego duża waga? To są wskazania do cc a czy to oznacza że z ciążą jest coś nie tak? Czy to ma wpływ na "jakość" cesarki? I wcale nie jest tak,ze komplikacje występują tylko w przypadkach kiedy cc ratuje życie. Leżała ze mną kobieta,która miała planowaną cesarkę (trzecią).Po cc dziecko było w

Re: Ból porodowy

ania19821 napisała: > Znam wiele przypadków, gdy po porodzie SN krocze się goiło baaardzo długo. O ile doszło do nacięcia lub pęknięcia. Teraz już coraz mniej kobiet jest nacinanych.Ja byłyam nacinana,fakt trochę bolało przy siadaniu ale jakoś nie miało się wrażenia,że może pęknąć

Re: Ból porodowy

sn a skończyły przez cc.W tej sytuacji KAŻDA powie,że cesarka była dla niej wybawieniem.KAŻDA powie,że ból przy porodzie sn jest nie do zniesienia a po cc jest w miarę znośny.Tylko,że te kobiety nie mają porównania jak można się czuć po porodzie sn a jak po cc.Dlatego właściwiej byłoby

Re: Małe olbrzymy

Fakt-jest to straszne...Napewno tusza matki ma wpływ na wagę urodzeniową dziecka ale ja tak nie do końca bym sie z tym zgodziła.Wśród mojego otocznenia drobne kobiety rodza duże dzieci a te duże kobiety rodzą dzieci małe lub o normalnej wadze.Koleżanka z dużą nadwagą urodziła córeczkę o wadze 3100g

Jak nosi sięi pas ciążowy (ozdobny) ??? (początek wątku)

nowych (zazwyczaj są drogie) i potem znów je zniszczyć podczas farbowania...A takich zwykłych to by mi nie było szkoda.Nawet myślałam,zeby kupić sobie jakieś spodnie dresowe ale jestem wysoka i zazwyczaj nogawki są za krótkie lub kurczą sie w praniu...

Re: bliźnięta

ma-gusia napisała: > u mnie od męża strony babcia miała bliźniaki i mój dziadek miał brata bliźniaka > , ja mam córkę, a teraz jestem w ciąży z synkiem (jednym) więcej dzieci nie pla > nuję, a prawdopodobieństwo było (jest) duże, ale ktoś z mojego kuzynostwa albo > mój brat

31tc ruchy dziecka (początek wątku)

żebrami (z prawej strony) czasem też czuję ruchy ale są to raczej takie wypychania lub pojedyncze "kuksańce". Usg miałam w 23tc i niby lekarz powiedział,że dziecko jest prawidłowo odwrócone.A kolejne to nie wiem-albo w poniedziałek na wizycie albo dopiero ok 35tc. Wiem,wiem-na usg będzie widać czy dziecko

Re: jednak pośladkowo:-(

anus85 napisała: > Faktycznie tak jest, ze tylko pierworodkom robia cc przy posladkowym??? Tak,przy ułożeniu pośladkowym tylko pierworódkom robią cc. Tak jak już pisałam (nie wiem czy w tym wątku) moja koleżanka (pierworódka) miała wskazanie do cc z powodu ułożenia pośladkowego a w