18 wyników w czasie 601 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Nie wolno głupieć!

Nie trzeba wierzyć wszystkiemu, co ktoś w internecie pisze. Ja w tym wątku dwukrotnie podałem odsyłacz do obowiązujących w Polsce przepisów Kościoła katolickiego na temat zawierania małżeństwa. Podam po raz trzeci

Kapłaństwo kobiet nie stoi w sprzeczności... (początek wątku)

Mówi ksiądz katolicki (dominikanin): ...Kapłaństwo kobiet nie stoi w sprzeczności z istotą wiary chrześcijańskiej. Nie wydaje mi się, że można twierdzić, iż na pewno Kościół nigdy kobiet do służebnego kapłaństwa nie włączy... Mówi pani redaktor z Gazety Wyborczej: Wiem

Wątpliwości

A mnie nieraz nachodzą poważne wątpliwości, czy aby opowiadanie dowcipów z Panem Bogiem w roli głównej lub chociażby w tle nie jest naruszeniem sfery sacrum.

Zdjęcia:

Re: Trwanie, dojrzewanie, wiez

isma napisała: > > A co to Isma? Chodzacy komentarz do kodeksu ;-)))? Ależ oczywiście! > A powaznie - masz racje. Jest przeszkoda wystepku (kan. 1090), ale > mi sie nie otwiera moj kodeks on-line po polsku, To trzeba sobie zrobić dokument w Wordzie. Ogolnie

Samson i Dalila

Sdz 16:16 16. I gdy mu się tak każdego dnia naprzykrzała, że go przyprawiała o strapienie, a nawet o ŚMIERTELNE wyczerpanie... Czy zadawanie uciążliwych pytań kwalifikuje się pod kan. 1090? Chyba tak ;-))) No więc par. 1 dotyczy tylko małżonkobójstwa z zamiarem zawarcia

Re: Kontrowersyjne praktyki prasowe

luccio1 napisał: > więc ZCK tak na dobrą sprawę sprzedaje rzecz poświęconą, co - jak pamiętam z > religii - jest świętokradztwem... O! A ja kiedyś sprzedałem poświęcony (no, pobłogosławiony, dokładnie) samochód! Nie mówiąc już o sprzedaży mieszkań, często przecież też

Re: Msza łacińska "trydencka"

, gdy domaga się tego szczególna ciężkość przekroczenia i przynagla konieczność zapobieżenia zgorszeniom lub ich naprawienia. > > A kanonu 1370 prosze mi, kruchej i eterycznej, pod nos nie > podstawiac, zwazywszy, ze w kwestii przymusu fizycznego wobec osob > trzecich

Re: co o tym myślicie?

Nie do końca wiadomo. Jeśli to szkoła jedynie założona przez osoby wyznania protestanckiego, to co innego, ale jeśli to szkoła "protestancka" (tak jak są szkoły "katolickie"), a więc z nauczaniem religii protestanckiej, to postawa księży jest dla mnie zrozumiała. Rozumiem, że nie ma w tej

Re: Że to byli przebierańcy...

isma napisała: A nie kanonicznego, w ktorym > zreszta, jak kolega zauwaza, a ja koledze w tej materii ufam, zakazu > noszenia stroju duchownego przez swieckich nie ma ;-))). No nie ma. Kiedyś był zakaz, ale to było w Kodeksie z 1917 r. Wyjątek stanowiono dla kleryków

Re: "Niezależni teolodzy" ante portas?

państwowe? A taki gejowski aktywista, kolega Biedronia, jest "diakonem" w jakimśtam Kościele. I zdjęcie jego widziałem w koloratce. A takiemu mandat dać i jeszcze pałą w zadek przyłożyć! A nie biednego Wszechpolaka ścigać! A jak ja bym się przebrał, nie przymierzając, za kafelkarza, przepraszam

Re: Mężczyzna w rodzinie i na forum

Ja myślę, że mężczyzna i kobieta nieco inaczej "przeżywają" własną religijność. Poza tym są tematy przeznaczone zwłaszcza dla mężczyzn lub dla kobiet. Np. na wiejskich rekolekcjach podczas tzw. nauk stanowych dla mężczyzn rekolekcjonista zapewne kilka słów poświęci pijaństwu. Jak to powie

Re: wierząca katoliczka o chrzcie dziecka :/

To ja może kilka przepisów w temacie: Kan. 867 - § 1. Rodzice mają obowiązek troszczyć się, ażeby ich dzieci zostały ochrzczone w pierwszych tygodniach; możliwie najszybciej po urodzeniu, a nawet jeszcze przed nim powinni się udać do proboszcza, by prosić o sakrament dla dziecka i