19 wyników w czasie 784 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: już nie rozumiem nic:-(

Chociaż sportem mało się interesuję, to coraz bardziej lubię Boruca, nie tylko za sportowe sukcesy. Nie wierzę w tę jego ostentacyjność, skoro żadna z kamer telewizyjnych nie zarejestrowała znaku krzyża. Prokuratura, sądy, cała machina państwowa zaangażowana z powodu przeżegnania się. Dla

Re: Nie(posłuszeństwo) Pierwszych Rodziców

Witaj! >"nicnierobienie przez wieki to nuda absolutna i straszliwa". Tak nam współczesnym ludziom się w większości wydaje. Nie jesteśmy w stanie wejść w rzeczywistość Raju, wyobrazić sobie stanu idealnej harmonii. Może potrafią to matematycy, fizycy lub artyści. My wszyscy jesteśmy

Re: Posłuszeństwo

przyjdzie kiedyś dzień, kiedy stanie się to dla mnie jasne. A nawet jeśli nie, to uznaję prawo do Boskich Tajemnic. Pojawiają się czasem problemy z interpretacją Woli Bożej, którą dostajemy z rąk innych ludzi. No i oczywiście istnieje moja własna ułomność, przyzwyczajenie, wszelkie wady charakteru

Wyjaśnienie

Alex, rzeczywiście moje sformułowanie "podający się za wierzących" okazało się dosyć niefortunne. Lepiej by było po prostu "wierzących". Moją intencją nie było sugerowanie, że czyjas wiara jest nieprawdziwa lub gorsza. A tak to niestety odczytałaś, za co przepraszam. Trudno mi dyskutować z

Ekonomia

anndelumester napisała: >Oczywiście wiekszość rozmnażających sie w naszym >kraju nie bierze tego w ogole pod uwage - sadzac po statystykach dzieci >niedożywionych, no ale to jest wlasnie spirala nieopowiedzialności. Ale ja >akurat sie ciesze a nie smuce, ze sa osoby ktore

Zdjęcia:

Re: Czcij ojca swego i matkę swoją

Ja byłem takim dzieckiem, którego rodzice rozwiedli się i nienawidzili przez długie lata. Byłem pomiędzy młotem a kowadłem. Lojalny w stosunku do jednego znaczyło nielojalny w stosunku do drugiego, tak ustawiali sprawy rodzice. Gdy byłem mały nie byłem się w stanie przed tym obronić. Z

Re: Kalanie własnego gniazda

gniazda nie należą, istnieje swego rodzaju napięcie pomiędzy ludźmi będący w środku tego gniazda i na zewnątrz, np. między katolikami a ludźmi wierzącymi w inny sposób lub niewierzącymi, między lekarzami a pacjentami, między nauczycielami a rodzicami, między katechetami i rodzicami, między starymi

Re: Boze moj, Boze moj ...

wątpliwość człowieczeństwo Chrystusa. Słowa z krzyża temu przeczą. Są jeszcze inne słowa, które mnie przejmują do głębi, a które również najmocniej mówią o tym, że Chrystus był człowiekiem, jak każdy z nas. "Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech

Znaki

>A tu wszyscy miast radować się są ogarnięci strachem. Przypomniało mi się pewne zdarzenie. Powitanie Nowego Roku jest zazwyczaj radosnym wydarzeniem. Kończył się rok 1980. Szampany przygotowane. Sylwester, godzina 23,55. I nagle za oknem błyskawica, za nią następna i następna

Re: Dawkins

jakiegokolwiek innego konkretnego boga, Baala, Zeusa czy Wotana." . Nie zamierza atakować, a jednak atakuje zestawiając Boga Jahwe i Jezusa z Baalem. Czy jego wybitna inteligencja nie pokazuje mu wewnętrznej sprzeczności tego, co napisał? Nienawiść zaślepia i czyni głupcami nawet najinteligentniejszych

Re: Homeopatia i inne kontrowersje

piszesz jest pewnym novum, bo łączy te sprzeczne argumenty. Tradycyjna medycyna, moim zdaniem, walczy o pacjenta, a co za tym idzie o wielkie pieniądze. Lekarze nie chcą, aby im ktoś psuł interes. Coraz częściej w świecie bywa tak, że człowieka leczy się tak długo lub tak dobrze, jak pozwala na

Re: Homeopatia i inne kontrowersje

isma napisała: >Reasumujac: szarlatani, oszusci, a wreszcie zwykli partacze - sa po obu >stromnach. Tyle, ze, mysle, tych "tradycyjnych" latwiej kontrolowac. A zysk producentów leków homeopatycznych jest większy, bo nakłady na ich produkcję są znacznie niższe. Wszędzie tam, gdzie

Re: 19 grudnia - czytania

? Czy dzisiejsi rodzice chcieliby dla swojego dziecka takiego losu? Zachariasz prosił o cud, a gdy go uzyskał to nie uwierzył. Wielu z nas nosi w sobie takie sprzeczności, to bardzo ludzkie. Bóg zaaplikował Zachariaszowi skuteczne lekarstwo. Jak to wszystko się ma do mojego życia? Ile czasu