75 wyników w czasie 965 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: "Pasja" wyrzadziła mi szkodę

swobodnie potraktował realia historyczne. Inni mówią, że reżyser musi mieć problemy z własną psychiką. Dla mnie ten nowy film jest potwierdzeniem, że tworząc Pasję Gibson nie kierował się pobudkami religijnymi. Dopuszczam jeszcze taką możliwość, że Gibson celowo serwuje ludziom coraz większe

Re: sprawiedliwość a miłosierdzie

Jogo2! Mnie też uczono, że miłosierdzie stoi w opozycji do sprawiedliwości. W mediach zrobiono z tego karykaturę, gdy ludzi chcących sprawiedliwości nazywano mściwymi a sami sprawcy bez cienia skruchy domagali się miłosierdzia od chrześcijan. Dla Boga pojęcia miłosierdzia i sprawiedliwości

Re: Normalna reklama (to akurat nie TV)

mader1 napisała: >tak. W jakim sklepie, ile kosztuje, zdjęcie - może być kolorowe i jakieś dane >w przypadku sprzętu. Takie reklamy a raczej informacje o towarze bądź sklepie to nawet ja lubię. Najwięcej jest ich w TVP3 lokalnej. Są znacznie bardzie siermiężne od tych

Re: reklamy telewizyjne

nowej telefonii komórkowej. Na pewno nie kupię od nich komórki. Nie lubię przeżywać odruchu obrzydzenia, a taki odruch ta firma mi serwuje, gdy widzę ich plakaty. Reklamy leków powinny być zakazane. O tym powinien decydować lekarz a nie reklama. Polacy i tak zjadają za dużo leków. Wielu ludzi

Zdjęcia:

Sprawy Boga a sprawy świata

może go zrozumieć. Wielu ludzi próbuje jakoś godzić te dwie wykluczające się sfery naszego życia. Mówi się Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Należą do PZPR i jednocześnie chodzą do Kościoła, w wózku dziecięcym powieszony jest krzyżyk i czerwona wstążeczka mająca chronić dziecko od uroku

Re: Otrycie, pisałes to do Ismy, czy do mnie?

wątkach, czy omawianych w rozważaniach znalazło swoją odpowiedź. Tym sposobem te wątki kończą się dla mnie. A zdanie, które w jakiś sposób Ciebie, Majko dotyczy również usłyszałem w tych dniach. Wypowiedział je jakiś dominikanin: Naturalnym chyba jest, że niewierzący czasem zadaje sobie pytanie

Re: nie opuszczam Kościoła....

katolików uważa zmiany za zbyt wolne. Do tej grupy zalicza się Bartoś. Kościół zaś musi zachować jedność. Jedność rozumiem w ten sposób, że różne grupy w Kościele prowadzą ze sobą dialog, a nie że są takie same. Przy zbyt dużych różnicach taki dialog przestaje być możliwy. Głosiciele poglądów zbyt

Infantylizacja...??

Witaj Mary-ann! Bardzo ciekawie mi odpowiedziałaś. Zanim odpowiem muszę pomyśleć parę dni ... albo tygodni, poczytać Pismo, aby znaleźć argumenty w tę lub tamtą stronę. Na jedną sprawę muszę jednak zareagować szybko: >Nie można Boga infantylizować, sugerując, że Go

Re: WYJAŚNIENIE?PRZEPROSINY ZBIORCZE

, że mi na kimś zależy, że chcę się z nim/nimi się spotykać, rozmawiać. Nie chciałbym, aby działało tylko przyzwyczajenie lub siła bezwładności albo że wypada lub nie wypada lub że się powinno. Muszę wyraźnie poczuć, że naprawdę chcę. Rozumiem także sytuację, że wszyscy albo większość mają

Re: Nianie

. Innym nic do tego. Bardzo podoba mi się to, co napisał Sion. Szkoda, że wątek nie kręci się wokół Jej postu. Ona napisała bardzo na temat, a ja po obrzeżach tematu. Interesowały mnie motywy kobiet podejmujących taką lub inną decyzję, teraz lub w przeszłości. Dla czystego zrozumienia. Samo

Re: Nianie

dawniej. Państwo nie zabierałoby ludziom składek emerytalnych. Własne dzieci utrzymywałyby rodziców na starość. Osoby nie posiadające dzieci składałyby w bankach lub w dobrowolnych funduszach emerytalnych na własną starość. A nie do wspolnego kotła.

Re: opętanie

Myślę, że zbyt często w przeszłosci widziano opętanie tam, gdzie go nie było. Widzę, ze więksość z Was widzi zagrożenie w działaniach magicznych lub niezrozumiałych, a nie w zwykłej codziennej, pospolitej, banalnej nienawiści. Przykład podany przez Rycerzową był dla mnie wstrząsający

Re: Za Ojca Dyrektora...

Nie lubię ostrego dźwięku budzika. Wolę, gdy łagodnie wybudza mnie radio. Najlepiej łagodnymi treściami. Niestety wiadomości do nich nie należą. Zauważyłem kiedyś, że o szóstej rano w Radio Maryja odmawiają Jutrznię, a po niej jest różaniec. Budzony dźwiękami modlitwy włączałem się myślą w

Re: Ludzie, dzięki, ktorym nasza wiara się wzmacn

twoj_aniol_stroz napisała: >A mnie się zdaje, że to raczej dobroć, która się w bólu, cierpieniu >i trudzie zahartowała. Mam nieodparte wrażenie, że każde >cierpienie, które nas spotyka może spowodować dwie rzeczy: albo >człowiek zaufa Bogu i będzie szczęśliwy pomimo

1 2 3 4 5 6 7