------------------------------------------------------------------------------ -- hej. mam pytanko czy któraś z was brała w czasie ciąży antydepresanty. ja dzisiaj dostałam od neurologa cital i nie wiem czy go wykupić... czuję się źle. planuję ciążę i nie wiem co zrobić....
cześć ja w ciąży musiałam odstawic wszystkie leki i po porodzie musiałam przestac karmić i wtedy pozwolono mi dalej się leczyć. Zaden lekarz nie pozwoli brać leków w ciąży niestety jest to potencjalnie groźne dla dziecka:( pozdrawiam
intensywne dodatkowe skurcze serca (około 20 - 30 na dobę, u mnie lęki koncentrują się na sercu), co sprawia, że powoli znowu wszystkiego zaczynam się bać. Najgorsze, że w ogóle nie wyobrażam sobie, żebym podołała jako mama. Czy któraś z Was sięgała po leki antydepresyjne w ciąży? Dodam, że jestem
nie mam takiego doswiadczenia, ale wiem ze nie powinno sie brac silnych lekow antydepresyjnych w ciazy .Zreszta one i tak sa na recepte wiec twoj lekarz ktory wczesniej przepisywal ci takie leki bedzie na pewno wiedzial czy i czym mozna zastapic tamte.Idz do niego po co sie meczyc , moze ci
...oprócz mnie? :((
DUPEK!!!!!!!!!!!!
nowonarodzona i do dziś czuje się świetnie. MAm tylko jeden problem a mianowicie zaczęłam mysleć poważnie o drugim dziecku boję się tylko że może przez to że zażywam antydepresanty moje zajscie w ciąze może być utrudnione? czy te leki mają wpływ na płodność? może macie jakieś doświadczenia? na ostatniej
antydepresanty często powodują wzrost prolaktyny a to utrudnia zajście w ciążę
Czy którejś z Was zdarzyło się zajść w ciążę w trakcie leczenia antydepresyjnego? Bo mi tak....i na innym forum ktoś mnie strasznie zdołował...Boże czuję się teraz strasznie....
Po dwutygodniowym stosowaniu antydepresantów m.in. fluanxolu wejście pochwy uległo rozszerzeniu, w środku podczas stosunku odczuwalne są dziwne zmiany - uczucie skrócenia, nabrzmienia. Planuję dziecko i nie wiem czy te zmiany ustąpią. Leki w trosce o własne zdrowie odstawiłam.
powoli wychodzę z dołka. Mam pytanie czy wiecie coś może na temat przyjmowania leków antydepresyjnych a bezpieczeństwa zajścia w ciążę? pozdrawiam
Poszukaj na depresji (wpisz ciaza w wyszukiwarke na gorze), tam jest kilka dziewczyn w ciazy. pozdrawiam, trzymaj sie :-) Ola -- Zurek dziwi sie swiatu
czy któraś z Was brała leki antydepresyjne w czasie ciąży? jeśli tak to jak to wyglądało? czy brałyście już leki przed zajściem w ciążę? jeśli tak to czy zmieniono lek na inny lub ewentualnie zmieniono dawkę? czy zaczęłyście brać w czasie ciąży? i jak
Tak - citalopram. Brałam tak samo jak przed ciążą i w takiej samej dawce. Nie odstawiałam przed porodem. Brałam podczas karmienia piersią. Nie było żadnych problemowów.
Mam pytanie o działanie i ewentualne skutki uboczne leków przeciwdepresyjnych w czasie ciąży. Moze ktos ma jakies doświadczenie w tym temacie. Z góry dziękuje z a odpowiedzi.
Branie leków jest oczywiście ryzykiem, ale czasami większym ryzykiem jest ich nie branie. Antydepresantów nie bierze się dla przyjemności. Są różne antydepresanty. O jednych wiadomo, że w ciąży brać ich nie wolno, działanie innych(szczególnie nowych gdzie badania kliniczne w ciąży nie są
Czy po kuracji lek. antydepresyjnymi można zajść bezpiecznie w ciążę? Ile należy czasu odczekać?