722 wyników w czasie 278 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Pączki, faworki i inne drobne ciasteczka

Ciasto chlebowe: Rano drożdże (15 g) mieszamy z letnią wodą (75 ml). 25 g miękkiego masła, 300 g mąki i łyżkę cukru mieszamy razem, a następnie całość, łącznie z mieszanką drożdżową, dodajemy do ciasta. Lubię używać dużej szklanej miski, bo mogę w niej zagnieść ciasto; w przeciwnym razie

Re: Pączki, faworki i inne drobne ciasteczka

DROŻDŻOWY ZAWIJANIEC Ciasto: 370g mąki pszennej 50g cukru 50g masła 150ml mleka 25g drożdży 1 szt. jajko szczypta soli Farsz: 30g kwiatu czarnego bzu 10g masła 10g cukru Kruszonka: 10g masła 10g mąki 25g cukru szczypta cynamonu Krem ze zsiadłego mleka: 400ml siadłego mleka 10g miodu 3g żelatyny

Re: Spotkanie przy grillu - wątek kulinarny

Ciasto chlebowe: Rano drożdże (15 g) mieszamy z letnią wodą (75 ml). 25 g miękkiego masła, 300 g mąki i łyżkę cukru mieszamy razem, a następnie całość, łącznie z mieszanką drożdżową, dodajemy do ciasta. Lubię używać dużej szklanej miski, bo mogę w niej zagnieść ciasto; w przeciwnym razie

Re: Spotkanie przy grillu - przepisy kulinarne

Ciasto chlebowe: Rano drożdże (15 g) mieszamy z letnią wodą (75 ml). 25 g miękkiego masła, 300 g mąki i łyżkę cukru mieszamy razem, a następnie całość, łącznie z mieszanką drożdżową, dodajemy do ciasta. Lubię używać dużej szklanej miski, bo mogę w niej zagnieść ciasto; w przeciwnym razie

Re: Spotkanie przy grillu - przepisy kulinarne

waniliowego, 7 dag cukru i jajkiem. Zagnieść ciasto, odstawić na 40 minut do wyrośnięcia. Resztę mąki i cukru wymieszać z cukrem waniliowym, dodać płatki masła. Zagnieść kruszonkę. Masę makową wymieszać z rodzynkami. Ciasto drożdżowe ponownie zagnieść. Na środku wzdłuż rozłożyć warstwę maku. Brzegi

Re: Pizzeria

Ciasto chlebowe: Rano drożdże (15 g) mieszamy z letnią wodą (75 ml). 25 g miękkiego masła, 300 g mąki i łyżkę cukru mieszamy razem, a następnie całość, łącznie z mieszanką drożdżową, dodajemy do ciasta. Lubię używać dużej szklanej miski, bo mogę w niej zagnieść ciasto; w przeciwnym razie

Re: Zielone i inne kolory czyli samo zdrowie

PLACEK Z RABARBAREM 1,5 dag mąki 1,5 g drożdży 1,5 ml mleka ¼ żółtka 1 dag cukru 0,5 dag masła 1 g cukru waniliowego 325 g rabarbaru 4 g skórki z cytryny Kruszonka: 3 g cukru pudru 3 g masła 0,5 dag masła Sos karmelowy: 3 g cukru 6,25 ml śmietanki 30 % Rozczyn drożdżowy rozetrzeć z łyżką cukru

Re: Tradycyjna i nowoczesna kucnnia śląska

Tradycyjnym ciastem śląskim był kołocz (kołacz), który przyrządzało się z ciasta drożdżowego, przełożonego masą z sera, maku lub jabłek. Często kołocz pieczono też tylko z samą kruszonką. Wierzch kołocza dekorowano kruszonką – posypką z mąki i masła. Obowiązkowo przed weselem kołocze roznosiło się

Re: Tradycyjna i nowoczesna kucnnia śląska

. Składanie ciasta. Na spód dużej blachy (wysmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą) wyłożyć ciasto drożdżowe (pozostawić część na warkocze). Układać kolejno masy (pasami lub w skos): serowa-orzechowa- makowa (dwa razy). Posypać kruszonką. Z pozostałego ciasta drożdżowego uformować paski - upleść warkocz

Re: babka drożdżowa poszukiwana

Drożdżowe ciasto nadaje się jedynie na pizzę. Te wszystkie "placki" ze śliwkami, czy tam innymi owocami i kruszonką to ohyda.

Re: Subiektywny rankig ciast

Top 5 - kolejność dowolna: - pavlova i bezy - owocowe z kruszonką i/lub bezą - owoc dowolny, maliny, jabłka, jagody, rabarbar, brzoskwinie - z kremami budyniowymi (królewiec, rafaello, karpatka itd.) - sernik teściowej - rogaliki drożdżowe z powidłami, robione przeze mnie Ogólnie ciasta lubię

Re: Subiektywny rankig ciast

szarlotka teściowej drożdżowe z kruszonką (może być ze śliwkami/truskawkami/rodzynkami/budyniem/serem) lub drożdżówka długo, długo nic pączki całej reszty może nie być, choć jak jest, to zjem, ale żeby ulubione? no nie. *lubię robić bezę, ale to dla domowników, sama widząc ile tam cukru pcham

Re: Rumsztyk, bryzol i inne..

ciasto drożdżowe podawane w stołówkach FWP. Bardzo puchate, bardzo wysokie z drobną kruszonką.Posejrzewam wersję oszczędnościową, jeśli chodzi o tłuszcz i jajka .

Cześć piękne 🥰 Zapraszam rano na kawkę i ciasto (początek wątku)

Witam piękne panie, co porabiacie ja już ligam i będę coś może czytać, a rano zapraszam na ciasto drożdżowe z serem i jabłkami, kruszonką i na kawkę, zrobiłam jeszcze kluski śląskie z sosem i naleśniki z serem ,pozdrawiam Was serdecznie i życzę dobrej,spokojnej nocy 🌺🌻🌷⚘️🌹

1 2 3 4 5 6