Czy któraś z was skorzystała może z tej formy wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej, albo może wie coś na ten temat. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Ja chcę rozpocząć bo jestem bezrobotna bez grosza w kieszeni i szukając pomocy dla takich jak ja nie znalazłam nic sensownego.W sumie to propagowanie przedsiębiorczości to jeden wielki blew.To dobre dla ludzi ze sporą kasą,którzy już coś zainwestowali.Uzyskanie w moim przypadku pożyczki/dotacj
, gdzie pracuję do tej pory. Obecnie planuję otworzyć własny biznes (zupełnie nie związany z początkowym profiem mojej działalności gosp) - siłownię połączoną z fitness klubem. 1) Czy aby uzyskać jakiekolwiek dofinansowanie musze być zarejestrowany jako bezrobotny? 2) Czy mogę dostać dofinansowanie
1. W ramach poddziałania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki można starać się o dofinansowanie niezależnie od tego, czy jest się osobą pracującą czy bezrobotną. W nowym rozdaniu o dotacje nie będą mogły się ubiegać osoby zarejestrowane jako bezrobotne w PUP-ach. 2. Jeśli w ciągu
Witam wszystkich, mam pytanie czy zakładając działalność gospodarczą jako pilot wycieczek/przewodnik turystyczny udało się komuś uzyskać dofinansowanie do pierwszej działalności z Urzędu Pracy lub innego źródła np. środków unijnych. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! napoles
Witam, Ja czekam obecnie na wypłacenie dofinansowania na działalność głównie pilocką i przewodnicką, przeszłam już cały proces (składanie wniosku, rozmowa z doradcą, decyzja), a zaczęłam w połowie stycznia. Niestety z wpisem do ewidencji działalności gospodarczej 3ba czekać aż do chwili
witam, czy nie orientuje się ktoś jakie należy spełnić warunki by ją dostać i ew. w jakiej wysokości? z góry dzięki
Mam pytanie do osób obeznanych w temacie. Czy jest na chwile obecną możliwość pozyskania jakiś środków (także w formie kredytu lub pożyczki)na planowaną działalność. Konretnie ma to być firma zajmująca się usługami w branży reklamowej(drukowanie plakatów, obklejanie samochodów itp) Osoba
Jeśli chodzi o bezzwrotne dotacje unijne - to tak -- Dodaj do ulubionych …fabrykę pączków Forum: fundusze unijne gg 7783700
dofinansowania. 2. Jeśli dofinansowanie dla kobiet jest możliwe tylko przy założeniu nowej działalności gospodarczej, nie ma problemu - mogę zakładać nową, tylko gdzie uzyskać na ten temat informacje. Proszę o odpowiedź na dwa pytania, która wersja jest bardziej opłacalna. Pozdrawiam
Witam, czy ktoś ma doświadczenie jeśli chodzi o dofinansowanie do podjęcia działalności gospodarczej, jak to wygląda w Urzędzie Pracy i w Unii Europejskiej? Gdzie łatwiej o uzyskanie takiej dotacji? Proszę o opinię osób które starały się o taką dotację.
Są dwa rodzaje dofinansowania. Dla zarejestrowanych w UP, na rozpoczęcie własnej działalności,oraz na rozwinięcie już działającej w 1 przypadku jest to kwota ok.17tys. zł, w 2-gim to zależy od wielu czynników i jest to dofinansowanie z funduszu europejskiego(unijna kasa). Mam doświadczenie jeśli
Witam. Mam pytanie,czy prowadząc działalność gospodarczą(jednoosobową), a jednocześnie pracując, mogę przeznaczyć środki jakie zarobiłem w pracy na swoją firme? Jeżeli tak to czy wiąże się z tym jakiś podatek? Drugie pytanie dotyczy ZUS-u, czy w tej samej sytuacje będe musiał płaćić dwie składki
Czy któraś z was orientuje się na temat możliwości dofinansowania istniejącej już działalności gospodarczej? Wiem o dotacjach na rozpoczęcie, ale nie mogę nic znaleźć dla firm juz działających - chodziłoby o zakup np. nowych komputerów, strona www coś w tym zakresie.
Gdzie mogę znaleźć informację na temat możliwości uzyskania dofinansowania do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej z Unii Europejskiej? Planuję założyć firmę w brażny kultura/oświata. Pardzo proszę o pomoc.