witam Was, jestem dopiero w 5 tyg. ciąży do lekarza wybieram się w przyszłym tygodniu, a właśnie złapało mnie przeziębienie - ból gardła i katar. Co można brać z leków w tak wczesnym stadium ciąży? Proszę poradźcie
tantum verde mozna brac i sinupret a najlepiej spytaj ginekologa moj mi wlasnie takie przypisal :-) pozdrawiam
Karmię piersią pięciotygodniową Olgę. Zaczyna mnie boleć gardło i mam niewielki katar. Jakie leki na przeziębienie mogę bezpiecznie stosować? -- "Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy,nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam. -- "Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy,nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie..."
Prosze poradzcie jestem przeziębiona a nie wiem jakie leki mogę przyjmować. Na cerutinie napisane jest że na ciężarnych nie testowano więc nie wiadomo czy nie szkodzą ibupronu ne wolno a na paracetamol jestem uczulona. Pierwsza ciąże stracilam wiec teraz mam schizo i nie wiem co robić
no i oczywiscie jakies tam witaminki c ale z umiarem :) -- <a href="HTTP://www.gazeta.pl">http://tiny.pl/q4lj</a>
Dopadło mnie paskudne przeziębienie, okropnie się czuję, a ból gardła jest nie do opisania. Nie wiem jakie mogę brać leki razem z lekiem na tarczycę. Wyczytałam, że biorąc euthyrox należy unikać salicylanów, więc aspiryna odpada. Czym Wy się leczycie? Pomóżcie, liczę na Waszą radę. -- Po to
Multiwitaminy (bez jodu), podwojna dawka wit. C, wapno, paracetamol i lozko zeby nie zlapac czegos kolejnego i nie narobic sobie komplikacji. A gardlo plucze roztworem soli kuchennej (niejodowanej).
jesli wapno i eurespal odpadaja, to co w takim razie dawać na kaszel.....?
Ja daję tylko i wyłącznie syrop z cebuli i oklepywanie. Kruffa
Jestem w 6 tyg ciązy. Ostatnio zaczyna boleć mnie gardło, mam lekki kaszel, oraz katar. Wiem że antybiotyki są niewskazane. Powiedzcie mi czym mogę sie wyleczyć? -- A może to co się dzieje, jest tylko złym snem i zaraz się obudzę?
wszystkim z paracetamolem - paracetamol, apap, codipar i tysiąc innych. Ibuprom niezalecany. -- muszę to jeść...??? Kindziorzyca z mam
Zbliża się okres jesienny i przeziębienia.. Jakie leki polecacie ? Mnie już coś łapie i wybieram się do apteki ,co warto kupić bo dobre i tanie?
i rosół :) -- ..nie lubię być zmuszana..
HEJ JESTEM W 1 TRYMESTRZE CIĄŻY ALE NIESTETY OSTRO SIĘ PRZEZIĘBIŁAM PROSZĘ O PORADĘ KTÓRE LEKI MAM WZIĄĆ ŻEBY NIE ZASZKODZIĆ DZIDZIUSIOWI. W TEJ CHWILI BIORĘ WIT.C I WAPNO.
Zapomniałam można jeszcze stosować pyrosal- syrop na przeziębienie i gorączkę dla dzieci- dawka też jak dla dzieci.
Dzien dobry, moja coreczka (7 i pol m-ca) zarazila sie odemnie - ma okropny katar, nie moze spac w nocy, budzi sie z placzemprzez zatkany nosek... Do tego zaczyna kaszlec.. Nie chcialam aby sie rozchorowala przez weekend wiec w piatek na noc dalam jej Paracetamol w czopku, do noska Nasivin
Po 8 m-cach starań chyba się udało, @ nie przychodzi a wczoraj dodatni test. No ale żeby nie było za pięknie dopadło mnie przeziębienie i na razie nie brałam nic (tylko czosnek i sok z cebuli). Czy może któraś z was ma sprawdzone bezpieczne specyfiki? Dodam tylko, że dokucza mi trochę gardło
Witaj, gratulacje!!! Na przeziębienie w ciąży można stosować leki homeopatyczne, ja brałam oscillococinum, czy jakoś tak to się pisze, na katar sól fizjologiczna do płukania nosa, na gardło okropna woda z solą do płukania- ale pomaga dosyć szybko, oraz Tantum Verde. Na kaszel też pewnie są