233 wyników w czasie 45 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: menopauza przecietny wiek u ematki

Prawie 51 lat. Dyskretne objawy premenopauzy. Skrócona faza II cyklu od czasu do czasu, nieregularne krwawienia (ale to miałam zawsze). Zaraz mi stuknie 40 lat z okresem. Wyniki badań jak w okresie największej płodności. W rodzinie menopauza wchodziła między 38 a 49 r.ż. Chyba na razie przebiłam

Re: menopauza- naturalne metody łagodzenia

przypadków, gdzie mamy silnie reagujące endometrium i np krwawienia. U niektórych macicę da się uspokoić tylko w ten sposób. Na początku okresu przekwitanie sprawdza się czasem też wspomniany już tu mastodynon. U mnie on też wydłużył skracające się cykle. Ale to było jakieś 8 lat przed punktem menopauzy

Re: menopauza- naturalne metody łagodzenia

swiecaca napisała: > ciekawe. ja dostałam od ginki luteinę 2x50mg i biorę wieczorem w 2 połowie cykl > u. mój organizm na to nie reaguje kompletnie, np raz dostałam okres w trakcie b > rania. czyli lepiej byłoby brać rano i wieczorem? A jakiego działania oczekujesz? 100 mg

Kuracja zastępcza (początek wątku)

Cześć dziewczyny, mam na imię sie Paulina i mam 43 lata. W kwietniu mój ginekolog stwierdził u mnie menopauzę. Ponieważ jestem jeszcze za młoda, rozpoczęłam terapię zastępczą, estradiol w sprayu i progesteron w tabletkach. Pierwsze 3 miesiące moje piersi strasznie spuchły i bolały. Na szczęście to

Re: Obfite krwawienie :(

Dokładnie tak. Zakłada się, że 25-50% kobiet ma mięśniaki, albo będzie mieć w trakcie życia i im człowiek starszy, tym większe prawdopodobieństwo, że się je ma. I one zwykle rosną, do menopauzy. Nie tylko od preparatów hormonalnych, a także od naszych naturalnych hormonów. W okresie przekwitania

Re: Menopauza- czy znacie kogoś?

czuję korzyści z ruchu. Ale na 2-3 la > ta przed końcem miesiączkowania miałam tak parszywe krwawienia i ciągle tak ni > skie żelazo, że normalny sport nie był w ogóle możliwy. W tym czasie też troc > hę przytyłam i niespecjalnie się fizycznie czułam. Więc czasem się nie da, nawe

Re: Perimenopauza - czy to juz??

-3 dni. To efekt spadku progesteronu. Ten spada już od 40 tki, więc w wieku lat 45 masz ten poziom już obniżony, przynajmniej fazami, bo coraz więcej cyklów jest bezowulacyjnych. To powoduje rzeczy jak skrócenie/nieregularność cyklu, dłuższe i mocniejsze krwawienia oraz plamienie w drugiej połowie

Re: Czy to już starość?

Przyznam - jak widze tatuaże, to myślę - alergia i menopauza. Tak, wiem, nie każdemu się to przytrafia (alergia) i nie każdemu aż tak (przy menopauzie). Moja mama i teściowa w okolicy menopauzy miały potworne problemy skórne. Moja mama miała rany w każdym zgięciu skóry (krwawiące), a teściowa

Re: HTZ tylko dla urody?

usha napisała: > To w tym wątku przestrzegałaś mnie, że dawka progesteronu jest za mała i mogę k > rwawić. Faktycznie mam krwawienie co 37 dni, trwa przez 5. Przed pobolewają mn > ie piersi - klasyczne objawy okresu. Oba objawy, krwawienia pomimo stałego przyjmowania

menopauza czy ki czort? (początek wątku)

Mniej więcej rok temu odstawiłam pigułki, w maju ubiegłego roku było ostatnie krwawienie. W grudniu miałam usg, pani doktor powiedziałam, że być może pojawi się miesiączka, jeśli nie, to zalecona będzie dalsza diagnostyka w kierunku polipa. Trochę się zdziwiłam tym, że mogę jeszcze miesiączkować

Re: Jeszcze o menopauzie. Jak rozpoznać, że to j

zyciemniekocha2000 napisała: > Ja mam 52 lata skonczone okres mam jeszcze regularny . Ja pierwsze uderzenia gorąca miałam w wieku lat 54. Po ostatnim krwawieniu, którego nie zauważyłam, bo byłam po ablacji endometrium. Do samego końca miałam wysokie estrogeny. Ale jak spadły, to był

1 2 3 4 5 6