27 753 wyników w czasie 352 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Gdzie leczą się VIP ?

. Pamiętamy kule ortopedyczne przywiezione osobiście przez generała Grzegorza Gieleraka do domu na Żoliborzu. Pamiętamy operacje kolana w wojskowych i klinicznych placówkach, gdzie system przyspieszał, a dyrektorzy stawali na baczność. PiS przez osiem lat budował mechanizm, w którym lojalność wobec partii i

Re: Noc Świętojańska

Na Podolu w dzień św. Jana zbierano kwiaty konopi („paszkę”) i rozrzucano przed wejściami do domów i stodół, by zagrodzić drogę czarownicom. Aby czarownice nie mogły ich ukraść i wypędzić na Łysą Górę (koń stamtąd żywy nie wróci), konie należało przykuć. Białorusini wierzyli, że w Noc Kupały

Re: Noc Świętojańska

W Noc Kupały wybierano „pannę młodą i pana młodego” i przeprowadzano ceremonie zaślubin: skakano przez ogień, trzymając się za ręce, wymieniano wieńce (symbol panieństwa ), szukano kwiatu paproci i kąpano się w porannej rosie. W tym dniu „odśnieżano wiejskie drogi, aby „swaci szybciej przyjechali

CZERWIEC - swietowanie srodka Lata

witam w wigilje obchodow powitania Lata w szwecji, to dla nich najwazniejsze siweto ,po,nawet pomijajac wielkanoc czy wigilje, wspolne obchody w parkach przy krzyzu z wiszacymi wiankami i caly ubrany w plecione griljanydy z kwiatami,Ludzie tanicza taniec "zabkowy" a nawet i sa kluby z tancami

Re: ## _ CZERWIEC _ ##

Dzień dobry Babeczki. Mario, pisać mogę, zasięg jest, gorzej z czasem. Jak jesteśmy rozkręceni w pracy to ciężko przysiąść a jeśli już to do głowy wpadają różne myśli i pomysły. Dużo pracy wykonaliśmy , miedzy innymi układaliśmy panele na piętrze. na zdjęciach jest jeden gotowy pokój, stanie w

Re: Nie dla mnie wyjazdy... przez psy

w domu, bo jeśli już jakieś zwierzę to mnie się zmieniło bardziej na psa, a partner jak już to kota. A w tym wszystkim roczny wnuczek, który dopiero co zaczął chodzić i zięć z alergią...Na razie realizuję swoje potrzeby wychodząc z psami ze schroniska. Stąd bardzo dobrze cię rozumiem, zwłaszcza że

Skandynawia... Midsommar - środek lata

przybył do Szwecji wraz z imigrantami niemieckimi w średniowieczu, a świętowanie poprzez śpiew, muzykę, taniec i zabawy ma długą historię. W krajach germańskich istniała tradycja ozdabiania – „maja” – swojego domu zielonymi liśćmi i kwiatami, aby zaznaczyć nadejście wiosny. Istnieją dowody na to, że

Chłopki wiecznie żywe. (początek wątku)

W sobotę byłam na weselu, na wsi ,województwo mazowieckie ( nie kurna chata w głębi niczego). Od rana ( w dzień wesela) panie robiły sobie włosy, obsługiwały dzieci i mężów , odbierały kwiaty , karmiły zwierzęta ( w jednym domu kury, gęsi i perliczki, w drugim - obora na kilkadziesiąt krów

Re: Anegdoty, dowcipy i coś więcej...

Do samotnie mieszkającego małżeństwa przyjechał dziennikarz, który miał napisać artykuł z okazji zbliżającej się "okrągłej rocznicy ślubu". Rozmawia z panem domu. - Proszę mi opowiedzieć, jak wygląda przeciętny dzień waszej rodziny. - Hmmmm... Dziadek zastanowił się chwilę i mówi: - Budzimy się

Re: Kiecka, vibe Starej Baby?!

primula.alpicola napisała: > nangaparbat3 napisała: > > > No właśnie. Obie cudne, bierz je, a tę pierwszą ostatecznie zatrzymaj na > po dom > > u, chłopom się często bardzo podobają ich kobiety w czymś takim. > > > Mój Stary uwielbia vibe

Re: fotowątek apetyczny

czekoladową, załapałam się na malowanie buźki (bardzo wesoła babeczka namalowała mi na skroni kwiaty magnolii), zakończyłam dużą kulą waty cukrowej i bardzo szczęśliwa , tak głupio, po dziecinnemu, poszłam do domu. I dopiero w domu, już leżąc w wannie przypomniałam sobie, że miałam uważać na wagę, bo w

Re: Wodzionka fest wonio

zlecone badania, by zmienić lek lub wogóle go odrzucić. Tak mówił. Potem bieganie na korcie, a następnie zapomniałam, ze jutro to Święto Bożego Ciała i trzeba było ogarnąć cały dom z brygadą:). Popołudniu zaś, w ogrodzie spotkaliśmy z Klarą dzika i nie odważyliśmy się iść na spacer, więc żadnych łąk nie

Re: Wodzionka fest wonio

Dobry wieczór Seppel:) Ja się tylko grzecznie zapytam ciebie Seppel, czy Ty aby napewno mieszkasz w tych Niemcach, co niby jest Europejską Ameryką i do których cała wschodnia Europa jechała do pracy i przywoziła marki, które Polacy wydawali na budowę swoich domów albo na super auta, którymi

1 2 3 4 5 6