36 wyników w czasie 611 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Natarczywe powtarzanie pytań...

Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się, że to bardziej problem natury psychicznej. Słuch to ona ma doskonały.

Re: Natarczywe powtarzanie pytań...

Polecam zrobienie badań słuchu. Spotkałam się z takim samym powtarzaniem u ok. dwuletniego chłopca, było to nie do zniesienia. Okazało się, że chłopczyk miał przerośnięty migdał i spore problemy ze słuchem, więc uważam, że trzeba najpierw to sprawdzzić, pozdr

Re: Moje dziecko mnie ignoruje..

nie slucha, a moze po prostu nie slyszy? Koniecznie skontrolowac uszy (i sluch, jesli trzeba). Chyba, ze slyszy, ale jesli ciagle jej jazgoczesz nad glowa, to wylacza sluch, w ramach samoobrony organizmu.

Re: Moje dziecko mnie ignoruje..

upośledzało dziecku słuch. Po zabiegu usunięcia migdału i doprowadzeniu słuchu do normalnego poziomu, nie to dziecko. To taka może zbyt długa dygresja. A jak się już okaże, że ze słuchem wszystko w porządku, to resztę trzeba jakoś przeżyć, bo to taki wiek, że dzieci lubią postawić na swoim. Trzeba

Re: Panie w przedszkolu go nie rozumia :(

Słuch miał badany za kazdym razem razem jak przechodził infekcje, teraz tez lekarz powiedzial ze slyszy. Wizyta kontrolna 22.10. i wtedy lekarz zadecyduje czy usuwac gruczoly nosowe i wstawiac rurki w uszy czy moze zostawic tak jak jest. Co do pań w przedszkolu ja ich w zaden sposob nie oskarżam

Re: Panie w przedszkolu go nie rozumia :(

A badałaś dziecku słuch? Jesteś pewna, że teraz wszystko ok? Pytam, bo mój syn po zapaleniach uszu też nie słyszał i jego zachowanie w przedszkolu bardzo się zmieniło. Dziecko nie słyszało, bało się, nie rozumiało wszystkiego, wycofało się, zdarzyło się nawet dwa razy, że się posikał ze strachu

Zdjęcia:

Re: 3latek który cały czas krzyczy

Wydaje z siebie dużo dzwięków, ma kontakt wzrokowy, słuch w normie, podobno wszystko jest dobrze jeśli chodzi o jego rozwój, tylko ma jakąś blokadę.. -- Oliwier 17.08.2007 r. Jakub 09.07.2010r.

Maly madrala. (początek wątku)

Po raz 3 na przestrzeni 8 moze 9mc dyrektorka przedszkola mojego synka 3,5 roku powiedziala mi ze moje dziecko wybija sie posrod rowiesnikow inteligencja,sprytem,poczuciem humoru,sprawiedliwosci.Ze ma sluch i refleks.Padly tez slowa ze moze kiedys bedzie musial przeskoczyc klase zeby sie nie nudzic

Re: Prośby, grożby, bicie

Gość portalu: Kuma napisał(a): > Płukanie zatok nie jest najlepszym pomysłem bez zalecenia lekarza. A kto powiedział, że bez zalecenia lekarza. Nam zalecił laryngolog pracujący w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Ale tak jak napisałam, dziecko musi mieć 5 lat, więc

Prośby, grożby, bicie (początek wątku)

: najpierw prosiłam, potem zachęcałam, obiecywałam nagrody a on ryczał i trwało to pół godziny. w końcu zarządziłam karę - kara to siedzenie na kanapie w drugim pokoju. siedział i ryczał wydając przy tym tak głośne dżwięki, że myślałam, że stracę słuch siedząc w drugim pokoju. Co kilka minut zaglądałam

Re: Lęk przed hałasem

Zwalam na słuch doskonały :) nie tyle lęk, co dar absolutny i nadwrażliwość; mam podobnie: np. dźwięk wiertarki zwyczajnie, autentycznie mnie "boli", podobnie wysokie tony i grające zabawki - tortura. Córka wdała się we mnie. Na placu zabaw jest ok, dopóki dzieci nie zaczną "piszczeć", wówczas

Re: Błagam eksperta o poradę! Pilne!

, chciałaby by rodzice byłi z niej dumni? Chce być dobrą uczennicą? Tylko nie daje rady. Dlaczego? Przyczyn moze być wiele, nadpobudliwość, problemy z koncentracją, wada wzroku(w tym okresie lubi się pojawić) problem ze słuchem, dyslekcja itp itd. Niezależnie od przyczyn rada jest bardzo prosta

Re: 2 letnie dziecko nie mówi-jest powód do niepo

A czy rozumie, co się do niego mówi? jeśli nie, to potrzebna jest jak najszybsza interwencja. Gdyby chodziło o moje dziecko, to zbadałabym przede wszystkim słuch i chyba jednak wybrała sie do logopedy. -- Mops i kot

Re: 2 letnie dziecko nie mówi-jest powód do niepo

Proszę zbadać słuch. Jeśli wszystko będzie w porządku a poza tym chłopiec rozija sie dobrze, jest kontaktowy, rozumie co sie do niego mówi, wykonuje proste polecenia, to nie ma powodu do niepokoju. Pozdrawiam JD

Ocena dojrzałości umysłowej -proszę o info i porad (początek wątku)

bądź dwiema koleżankami niż z całą grupą. Świetnie liczy, ma najlpsze wyniki na angielskim w swej grupie poza tym z domu zna francuski i tez potrafi wtrącić do rozmowy po polsku jakieś słowo po francusku. Robi postępy w rysowaniu, ma świetny słuch i pamięć muzyczną. Nie ma trudności w nawiązywaniu

Matka przyznaję Ci część racji, ale...

nie tak drastycznie....chyba że masz sama złe doświadczenia. Dziewczyny...moja córka ma niedosłuch. w szkole były badania, zgodziłam się. Odpowiedź z podpisem prof. (sic!) wprawiła mnie w zdumienie. słuch IDEALNY. Non comments. Nie ma co się przejmować opinią szkolnych z przypadku

1 2 3 4