Witam wszystkich. Chciałabym się poradzić. Nie wiem dlaczego ale po jakim kolwiek zadrapaniu, skaleczeniu skóra na nogach nie chce mi się goić, tzn goi się bardzo powoli potem zostają przebarwienia. Dermatolog nic mi nie poradził, dostałam tylko antybiotyk w masci. Dzieki
Czy macie jakieś sposoby na trudno gąjące się rany? Jest to rana po ugryzieniu psa, babrze się już przeszło 2 lata. Co robić? Pomóżcie.
Do powyższych postów dodam tylko, że problemy z gojeniem się ran towarzyszą często niedoborom cynku
Czy ktoś zna jakiś sposob? gdy metody konwencjonalne zawiodły?
Na ciele ale na rekach i nogach? Rany stare towarza plame z grubsza skora jakby na nich ? Jesli tak zanchorka ma racje co do uczulunia .takie dziwne ranki powstaja np. jesli ktos ma stycznosc z paliwem wszelkiego rodzaju . to tylko przyklad .alergolog lub deratolog da ci prawidlowa diagnoze apropo
Szukam dla Taty, ma rany na stopie (popękana skóra, ale nie wiem dokładnie jak to się stało, a on dość metnie tłumaczy, wiem tyle że są pęknięcia go boli as nie może chodzić - a musi chodzić bo lekarz kazał) Mówi że na rany to zwykle solcoseryl stosował ale nie można dostać (faktycznie, nie ma
bylo lepiej, rana się sklejała. > Jakby która ematka wiedziala o czym pisze to będę wdzięczna za nazwę, goilo się > jak rany na wampirach. Jak z cieląt to pewnie solcoseryl. Ale prawie nie do dostania.
skaleczenie nożem, zadrapanie przez kota, uderzenie o mebel...zawsze się to to, że tak powiem "ślimaczy" i nie goi jak u normalnych ludzi.. wyglądam jak po wybuchu bomby!! wszędzie siniaki i nie zagojone ranki Jakie witaminy polecacie?? p.s a może taka moja natura i nie ma się czym przejmować....
mi to wyglada na cukrzyce
Wypadek z piłą w roli głównej był 3 tygodnie temu (nie będę się wdawała w szczegóły, napiszę tylko że chodzi o stopę) a z rany przy wstawaniu nadal leci krew. Jeden lekarz każe moczyć stopę 15 min .dziennie w jakimś płynie, dokładnie nie wiem, a potem zawijać, inny znowu absolutnie nie każe
Nie wiem czy na to pomoze ale kup masc nagietkowa, goi rany w 3 -4 dni. Ja kiedys mialam oparzenie na rece zagoila mi w ok tydzien. Mozna sprobowac, koszt jest ok 7 zł. -- Forum zamknięte: Nerwice-przywróć radość życia Dział Zdrowie
Rany na nogach, a zwłaszcza w dolnej ich części poniżej kolan goją się trudno. Dodatkowym utrudnieniem jak tu już ktoś wcześniej zauważył może być cukrzyca ale nawet i bez cukrzycy rany podudzi często ropieją i robią się z nich wrzody które nie chcą się zagoić całymi latami. Ja mam na lewej
Gość portalu: praktyk napisał(a): > Rany na nogach, a zwłaszcza w dolnej ich części poniżej kolan goją się trudno. > Dodatkowym utrudnieniem jak tu już ktoś wcześniej zauważył może być cukrzyca > ale nawet i bez cukrzycy rany podudzi często ropieją i robią się z nich wrzody
Nie wiem co mam dokładnie napisać. Postaram się samo meritum bo trudno mi o wszystkim. Rak jelita od ponad 6 lat. Guz nie był wycięty. Od prawie 1,5 roku chemia. Wydawało się, że jakoś to kontrolujemy i nastąpiło załamanie. Nie do wytrzymania bóle zwłaszcza okolice pośladków, utrata czucia w kroczu
www.hospicjum.info/index.php?option=com_content&view=article&id=257&Itemid=49 pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_paliatywna mamie potrzebne jest teraz wsparcie,bo pewnie strasznie to wszystko przeżywa.dobra opieka p.bólowa i zajęcie się tą raną.czyli kompletnie nie to,co oferuje
Zastosowałabym opatrunek specjalistyczny np Inadine, która działa skutecznie na rany po oparzeniu, trudno gojące się i zakażone. Mnie pomogła!
strasznego, po pięciu minutach masz dziecko. Znieczulenie miałam podpajęczynówkowe czyli cały czas byłam świadoma tego co się dzieje. Dochodzenie do siebie po cc jest trudne ale na szczęście trwa krótko. Najgorsze pierwsze dwa dni potem to już z górki. Brzuch to nawet nie boli bo cały czas podają środki