2 227 wyników w czasie 142 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: wilhelm4

Czyjsc, Wilhelm! Niy chcy Ci siy tou iberzecen? Jou ni mom czasu, a bouo by bardzo ciykawy. U nas w rodzinie mielismy podobne przypadki. Nie bede je opisywal, bo sa one za drastyczne i mozna je przypisac zyjacej osobie. Glueck auf!

Re: wilhelm4

Brakuje oczywiscie jakies 85 % jego zyciorysu. Ale w takim artykule ciezko przedstawic calo zawilosc. Chciol trocha "przyblizyc" czytelnikom - osoba i zlozonosc kwestii slonskich. I bezto wytuplikowac troszka jedyn powodów dystansu Slonzoków do "macierzymatkipolski".

Re: wilhelm4

Choby: - Ze nigdy niy dostol abitury/matury (swiadectwa). Bo niy zdol nigdy. - Ze w Berlinie studiowol ino jako gasthörer. (Ale przewaznie i tak niy studiowol.) - Ze nigdy niy skonczol zodnych studiów. --> a jednak nazywol sie potym som "adwokat". i pelno klamstw i pelno niedom

wilhelm4, kormeliku...

Na tej mapce dodałeś do Górnego Ślaska Nysę która nie tylko z Katowicami nie chce mieć nic wspólnego ale nawet z Opolem i ciąży do Wrocławia. Opole też was zresztą olewa i broniło sie przed wspólnym województwem z całych sił. rada dla ciebie wilhelm - weź wydrukuje sobie tą mapkę, idź na jabola

Re: wilhelm4, kormeliku...

Ale przeciez to ich idol Adolf zjednoczyl Zaglebie ze Slaskiem:-)

Do wilhelm4

Jaki nick taki wpis a ten na wysokim poziomie analfabety wtórnego. Nie wiem co to znaczy Wasze ,skoro rodzina mojego dziadka to hanyse od zawsze z tej ziemi ,to po pierwsze. Jeśli piszesz o swoich krewnych to koniecznie z dopiskiem Ślązacy\nigdy Niemcy\,których nikt nie wypędzał a jeżeli już to w

Re: Do wilhelm4

Ja tu w innej sprawie. A się nie denerwuj. Historia to nie nauka ścisła, polityczna, a ta podawana w podręcznikach często ma sie nijak do tej jaką ludzie przeżywali. Mam dobrą radę. Ty wszystko co pamiętasz to spisuj. Najlepiej nagrywaj. Sprzet teraz każdy ma. Nagrywaj ludzi starszych bo oni nie pam

Re: wilhelm4

Ab kedy mozna to uobyjzec? Glückauf! -- Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedynie brzmiec: My albo oni! To jest doprawdy walka o zycie i smierc, dlate

Re: wilhelm4

Gałązkę należy przyginać od młodu,żeby nie uległa deformacji. Widze,że wilhelm żyje w komunie,dalej mu się wydaje,że wszystko jest sterowane więc komu ster nie pasuje niechaj steruje po swojemu a nie ma pretensji do niewinnych dzieciaków,że są takie jak je rodzice wychowali.

Re: wilhelm4

> o otruciu Alberta Korfantego ? No tego to niy boua szkoda! Szkoda bouo ino, zy tak pozno! Glückauf! -- Lwow, „Przeglad Wszechpolski“, nr 1, styczen 1899, „Utrata wschodnich terenow znaczylaby smiertelny cios dla potegi Niemiec. W walce narodowej haslo moze jedyni

Do wilhelm 4 !

Napewno jak 1940 roku wojska niemiecke maszerowały ul.wieczorka (posiadam zdjęcie jak machacie i witacie tych wszych )Widzisz tym się róznimy że ja ma swój kraj Polskę a ty? JESTEŚ TRZECIĄ KATEGORIĄ tak w as niemcy nazywali i tak was nazywają.Co do powstań to jest wielu naprawde Ślązaków co

Re: Do wilhelm 4 !

> wielu naprawde Ślązaków co walczyli za Polskę A jeszcze wiecej nie walczylo. I co do tego ma kwestia - czy "naprawde" ?

Do wilhelm4

ze zwykłej ludzkiej ciekawości.Może Ty odważysz się mi odpowiedzieć Wilhelmie 4

Re: Do wilhelm4

pytanie nigdy jeszcze > nie uzyskałem odpowiedzi. > Ot pytam ze zwykłej ludzkiej ciekawości.Może Ty odważysz się mi odpowiedzieć Wi > lhelmie 4 To pytanie jest nie tyle proste co bez sensu. Znak Rodla powstal ponad 10lat po powstaniach slaskich, a Zwiazek Polakow w Niemczech, bo o to

do Wilhelma4

Macho pachnie Cubą. A jak idzie na baby to se biere Hugo Bossa na gęba i klatka z piersiami! A pod pachy Expo Chalier. Synek...Jak go baba powonio to leży na zolu...Jest gotoweo ino broć... A tyś Wiluś cołkiem powazny chop jest i z tego bydziesz mieć hercklekoty. I łupież. I sie bier z łapa

Re: do Wilhelma4

> broć Szanowny Kalmyku: W jezyku slaskim nie kazde "a" jest zamieniane na "o" - niestety. Moze by tak jakis prywatny kurs ? To tyroski modne u pszyjezdnych polityków jak i u szefów policji i prokuratury, przybyszów z daleeeeeeekich krain. Ale hinwajs: Jak jusz nachhilfa, to u auto

1 2 3 4 5 6