Cześć. Mam pytanko. Czy zauważyłyście może jakąś zależnosć miedzy wprowadzeniem witaminy D a rozpączeciem kolek? Michał w zeszłą sobote skończył 5 tygodni i od niedzieli wprowadziłam mu witamine d zgodnie z zaleceniem lekarza. Dodaje 1 krople do ściągniętego mojego pokarmu( mały nie ssie
A może można podawać co drugi dzień a po skończeniu 3 miesiecy kiedy ryzyko kolek jest mniejsze wprowadzić z powrotem codziennie. Albo raz dzienie wprowadzić mleko modyfikowane które ma witamine d w składzie??? Co myślicie??? Tak mi go żal jak sie pręży.
To nie jest normalne. Dziecko powinno wypróżniać się codziennie. Podajesz witaminę D. Ona często jest przyczyną zaparć u maluchów
Witam. Dziecko karmione jest wyłącznie piersią, niczym nie dopajam. A ja jestem na diecie. Jem wszystko gotowane, nic pieczonego i rzeczy lekkostrawne, nic ciężkiego. Podaję małej witaminę D Vigantol 2 krople na dzień. Już sama nie wiem gdzie jest przyczyna.
Jeżeli maleństwo ma zaparcia, to gazy powstają w jelitkach przy przeleżałej kupie. U nas na zaparcia pomogły buraczki, a powodowała je witamina d. Moja córka ma chyba problem z przyswajaniem tej witaminy. Ale pomimo, że bączków mniej to i tak wciąż wierci się w nocy. A może spróbuj zmienić
czyli rzadka. Sprawdź tylko czy smyk nie jest zagazowany. Niedojrzały ukl. pokarmowy często nie radzi sobie z mieszanka i maluchy cierpią na wzdęcia brzuszka, a gazy zbite w duże konglomeraty utrudnija przesuwanie sie mas kałowych w jelicie i wypróżnienie. Kupa zalega w jelitach, gnije, daje jeszcze
- hemoferu przez dwa dni pieluszki są bez sladu kupki, schodzą jedynie gazy. córka jest tylko na piersi i nie dostaje nic innego. Dziękuję z góry za odpowiedź.
Spróbuj odstawic te witaminy.na tydzień- dwa tygodnie. Może to być właśnie witamina d - a raczej substancje pomocnicze w preparacie. A jeśli cię nie będzie 4h to 4miesieczniak może dostać owoc, kaszę i wodę jak cię nie będzie. I mm nie jest potrzebne.
Laktator mam, ale jak sciagam to najwyzej 40 ml z jedej piersi nie wiecej. A jeśli chodzi o stałe produkty to troszkę będę bała mu się dawać żeby nie było gorzej. Mam pytanie czy można tak sobie odstawić witaminę d?
wirus. Morfologię zamierzam powtórzyć, żeby sprawdzić te leukocyty czy się podniosły- tylko nie wiem po jakim czasie, kiedy już może być widoczna jakaś zmiana- po 2 tygodniach? Jestem też w diagnostyce gastrologicznej (oprócz ginekologii), bo mam przewlekłe wzdęcia i nadmierne gazy- podejrzenie jest w
Witam . Moja corcia konczy 5 pazdziernika 3 miesiace , od jakiego czasu jest problem z kupkami nie robila nawet 5 dni wiec dawalam pol czopka robi smierdzace gazy (ze sie tak wyraze smierdzace) i od kilku dni jak chce puscic baczka strasznie sie prezy zaczyna plakac i sie wierci strasznie
Witam Pani doktor czy nadal podawac wit D w takiej samej ilości (2 krople na dzien) jezeli dziecko już podaję 5 razy po 100ml mleka modyfikowanego dzienniea czasami 6 razy? U małej pojawiła się wysypka na nóżkach chropowate czerwone krosty moze od przedawkowania witamin? pozdr
Dziękuję za odpowiedzi. No cóż muszę czekać aż wszystko się unormuje. Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie odnośnie witamin. Podaję małej wit. K (1 kapsułka dziennie) i D3 (Vigantol) (dwie krople dziennie) oraz pediatra przepisał nam cebion multi (4 krople dziennie) i nie wiem czy to wszystko
.Od jakiegos czasu jest ciszej w domu,to mu pomaga,ma luzniejszy brzuszek,gazy bardzo dobrze odchodza,ale co z tego jak nie chce spac,przesypia poltora do dwoch godz.na dzien.Jestem cierpliwa bo wiem,ze to minie