Mojej corce (5,5l) od miesiaca bardzo wypadaja wlosy. Doslownie po kazdym czesaniu garsc wlosow zostaje na grzebieniu. Bylam z tym u lekarki, ale ta jakos wcale nie tym nie przejela. Ja nigdy sie nie spotkalam z tym, zeby dziecku wypadaly wlosy :(, ma lekki lupiez, ale nie zauwazylabym, aby
Niestety nie potrafię pomóc. Może to być związane z niedoborami witaminowymi. Warto udać się z małą do dermatologa.
Właśnie dzisiaj zauważyłam, że mojemu synkowi wypadają włosy i to nawet dośc mocno. Nie wiem, czy to jest normale ? Wiem, że dzieciom włosy sie wycierają, ale u niego jak go leciutko pociągnę za włoski, to strasznie dużo zostaje mi w ręku. Czy powinnam się martwić?
A Filip miał taka sliczną czuprynkę... Cuż mam nadzieję, że wyrośnie mu śliczniejsza
Na razie gubi włosy bardziej niz mój kot, który zwykle doprowadzal mnie tym do szału
czy waszym dzieciom też wypadły włosy? Moja niunia ma 6 m-cy i wypadają jej włosy. Jak się urodziła to miała bujną czuprynę a teraz ma malutko włosów
Zupełnie normalne. A najfajniej jest, jak dziecko zaczyna się wiercić w łóżeczku i wyciera mu się z tyłu główki taka łysa glacka :-)
Witam. Mam problem otóż mój miesięczny synek z dnia na dzień zgubił włoski na czubku głowy. Ma po bokach i na grzywce ale na czubku całkowicie mu wypadły. Zauważyłam to po kąpieli gdy zdjęłam mu czapeczkę. Czy to jest normalne u tak małych dzieci? Trochę się boję że może to objaw jakieś poważnej
Przecież to normalny objaw i występuje właśnie u tak małych dzieci, dziecku wycierają się pierwsze włoski, więc się nie martw:)
Witam Jestem mamą trzymiesięcznej córeczki. Dziecko rozwija się super. Je bardzo dużo (czasami chyba aż za dużo :-)). Ale od jakiegoś (około miesiąca) czasu zauważyłam, że wypada mi coraz więcej włosów. Czym to może być spowodowane? Może to niedobory jakichś witamin lub minerałów? Jeśli
Witam. U mojego 2,9 letniego synka, po ostrej infekcji (najprawdopodobnie grypie żołądkowej) nagle z dnia na dzien zaczeły wypadac włosy. Co moze byc powodem tak nagłego stanu? Jestem bardzo zaniepokojona stanem mojego dziecka. Prosze o wypowiedz eksperta. Pozdrawiam
Nadmierne wypadanie włosów w trakcie trwania i po przebyciu chorób zakaźnych wywołane jest przede wszystkim gorączką, a także czynnikami toksycznymi i niedoborami pokarmowymi mogącymi się pojawić podczas choroby. Jako środek wspomagający, podaje się preparaty wzmacniające i witaminy. Nie
jakie mogą być przyczyny i do jakiego lekarza najpierw pediatra czy dermatolog dziecięcy, jestem trochę zaskoczona, myślałam ,że dzieciom wlosy nie wypadają,że jest to raczej przypadłość dorosłych.
No wlasnie, 6 klasa, moze tak byc, zwlaszcza ze piszesz, ze dziecko jest spokojne, tym bardziej, trzyma wszystko w sobie. A łysienie jest takze, wlasnie u dzieci na tle psychicznym. Rozmawiaj z nim duzo, dawaj magnez i moze neospazmine, coc przez jakis czas.
5 miesiecy to juz nie noworodek:) Wypadanie czy wycieranie włosków? Bo wycieranie to normalne, dziecko spedza caly czas leząc i krecąc głowka, wiec delikatne wloski sie wycieraja, dopiero ok 1 roczku robia sie grubsze i odrastają
Gość portalu: Jasio napisał(a): > > 'Silica', jak nazwa sugeruje, to ten sam mineral, ktorym dzieci sie bawia > w > piaskownicy, lub na plazy. A wiec nie witamina, chyba ze taka jest nazwa > handlowa, w co raczej watpie. skoro nie wiesz, to sie nie wypowiadaj. Silica to
... > Mniej powaznie: lysienia przyczyny sa rozne. Moze to byc gen po lysym przodku, choroba, stres, wplyw 'lekarstwa', odzywianie, etc. > 'Silica', jak nazwa sugeruje, to ten sam mineral, ktorym dzieci sie bawia w piaskownicy, lub na plazy. A wiec nie witamina, chyba ze taka jest nazwa
To nie jest wypadanie włosów u karmiącej, tylko wypadanie włosów u kobiety, która urodziła dziecko. Jak wiesz, włosy wypadają codziennie, po kilkadziesiąt. W ciąży ten proces jest zminimalizowany pod wpływem hormonów, trwa jeszcze kilkanascie tygodni po porodzie i nagle w okolicy 4. miesiąca
Ale u matki 3,5-miesięcznego dziecka to fizjologia, a pani Monika odpowiadała matce dziecka 16-miesięcznego, której włosy wypadają po fali wypadania i przerwie. -- Wszędzie dobrze, ale online najlepiej!