Bardzo proszę o pomoc, zamieniam mieszkanie komunalne duże na spół. własnościowe małe.. Ze wzgl. zdrowotnych i zaraz chcę je sprzedać i wyjechac do rodziny na Mazury. i tam kupić mieszkanie. Czy to będa duże koszty z mojej strony i na co zwrócić uwagę. Jestem ciemna w tym temacie. Proszę
Witam, mam możliwość zamiany mieszkania komunalnego na spółdzielcze (niewłasnościowe). Czy ktoś wie, jak wyglądają formalności i czy wiąże się to z jakimiś kosztami? Kto musi wyrazić zgodę na zamianę? Bardzo proszę o jakieś informacje, bo ja nic na ten temat nie wiem...
ponoć można dokonać zamiany , trzeba tylko dobrej woli spółdzielni i gminy
Witam i proszę o poradę w sprawie zamiany mieszkania spółdzielczego- własnościowego 30m na mieszkanie komunalne 50m. Interesuje mnie kwestia opłat notarialnych i czy w/w mieszkania muszą być oddane wycenie rzeczoznawcy. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
dyrektorem ZDM, załatwił zamianę. Dostał większe, dwupokojowe lokum w centrum warte 120 tys. zł. Natychmiast przejął je na własność, płacąc gotówką. Miasto udzieliło mu 80-procentowej bonifikaty, tak jak w przypadku wykupu mieszkań komunalnych.". Przepraszam za pomyłkę; za bardzo zasugerowałem się
Jeżeli mieszkanie jest komunalne, gmina wyraziła zgodę na zamianę, to zapewne coś było w umowie zapisane, czy gmina obiecuje wyremontowanie czegoś, czy nie. Jeżeli gmina nie obiecywała żadnego remontu i było w umowie zapisane, że cały remont Pani brat wykona na własny koszt, to trudno to
To jest mieszkanie komunalne. Brat zamienił mieszkanie mniejsze na większe ale zaniedbane. Zamiana odbyła się na zasadzie zamiany mieszkanie komunalnego na inne mieszkanie komunalne.
Troszeczkę mi wyjaśniliście jak dojdzie do mojej zamiany to jeszcze pewnie się odezwę .Wyjaśnienie jest proste i rzeczowe łatwe do zrozumienia dzięki
własnościowe... Chcę z mamą zamienić mieszkanie komunalne 53m2 na mniejsze 32m2 spółdzielcze-własnościowe (bez księgi wieczystej). Zgoda miasta prawdopodobnie będzie ponieważ zamiana jest zgłoszona w http://www.gznk.pl/nnl/?BZM NNL . W związku z tym chciałabym się dowiedzieć jakie
gmina , jako własciciel mieszkania komunalnego musi wyrazić zgode na zamianę , najlepiej zapytaj się w wydziale lokalowym w urzedzie miejskim ,
Jak w temacie. Mam propozycję zamiany komunalnego lokatorskiego na spółdzielcze własnościowe oraz na komunalne własnościowe. Można to w ogóle zrobić? Dzięki za pomoc:)
miec na wszystko zgode spoldzielni pod w/w lokal bez ksiegi nie uzyskasz kredytu wlasnosciowe-hipoteczne - wszystkie j/w wykupione na wlasnosc mozesz z nim robic co chcesz nawet dac komus w prezencie zamiana hipotecznego na mieszkanie komunalne lub lokatorskie - spoldz. jest mozliwa pod
zapewnienie(pisemne-forma zabezpieczenia),że dany lokal zostanie jej przyznany.Miałem podobny przypadek,lecz dotyczył mieszkania spółdzielczego.Nie mając zapewnienia od strony gminy,spódzielni można zostać na"lodzie".