394 wyników w czasie 96 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

zazdrość pomiędzy rodzeństwem (początek wątku)

Drogie Mamy, Piszę tekst o zazdrości. Nie tylko między rodzeństwem, ale o niej przede wszystkim. Ponieważ moje dzieci są już duże, będę wdzięczna, jeśli podsuniecie mi coś z życia. Wszystko co wrzucicie na forum, da mi materiał do przemyśleń, a może któraś z Waszych opowieści posłuży wprost za

Re: zazdrość pomiędzy rodzeństwem

się przyczyna zazdrości. Nie jest to zazdrość między rodzeństwem, ale zazdrość o uprzywilejowane miejsce w rodzinie - czyli coś podobnego. Od kiedy Ala zobaczyła powiększony brzuszek swojej cioci, zaczęła ją ignorować. Wcześniej były w znakomitych stosunkach! Całą swoją sympatię przerzuciła na wujka

kontakty między rodzeństwem. (początek wątku)

U nas bardzo do siebie lgną, bawią się razem (choć córeczka biernie), nie ma żadnych problemów. Rafał jest opiekuńczy, pomaga, zakochany w siostrzyczce. Różnica między nimi to 4 lata. Bałam się bardzo przed porodem, jak synek przyjmie nowego członka w rodzinie. Bałam sie o zazdrość, konkurencję

zazdrość między dziećmi - jak zapobiegać? (początek wątku)

Jak zminimalizować szanse na zazdrość miedzy dziećmi aby starsze dobrze przyjęło pojawienie się młodszego. Co wy robiliście aby było dobrze, jakich błędów unikać? Różnica miedzy dziećmi będzie prawie 3 lata, płeć prawdopodobnie ta sama, starsze dziecko jest już teraz w miarę samodzielne, mądre

Re: zazdrość o młodsze rodzeństwo-pomocy

U nas taka sama różnica wieku i płci też. Link: forum.gazeta.pl/forum/f,26619,Rodzenstwo_2_lata_roznicy.html wpisz w wyszukiwarke: "zazdrość" - trochę wątków się znajdzie;) Ku pocieszeniu - u

Re: więzi między dorosłym rodzeństwem

ja z moim bratem mamy serdeczne, ale dość luźne więzi, co nie przeszkadza mojej bratowej robić scen zazdrości w sytuacji, kiedy brat przyjdzie do mnie pogadać :)

Re: więzi między dorosłym rodzeństwem

zazdrości. Jedno jest pewne: ja zawsze stanę po stronie brata (w jakimkolwiek konflikcie), a on po mojej. Zdarza nam się kłócić, ale nigdy nie robimy tego przy świadkach. Kiedyś, dawno temu postanowiliśmy, że w tym niefajnym świecie będziemy dla siebie wzajemnie ostojami i tego się trzymamy. Nie ma opcji

Re: najlepsza różnica między rodzeństwem?

Każdej są plusy i minusy. U nas jest 4 lata i 1 miesiąc nie ma zazdrości, wszystko jest ok, tylko ja ostatnio chodzę zmęczona ;-) -- www.imbu.pl/agatka www.imbu.pl/rafalcio

najlepsza różnica między rodzeństwem? (początek wątku)

Dziewczyny jakie są wasze opinie na temat najlepszej różnicy wieku między rodzeństwem? Mamusie posiadające już więcej pociech jakie jest wasze zdanie na temat różnicy wieku.Jaka jest najlepsza.Ja słyszałam że dwa lata to jeszcze za wcześnie a od innych że najlepiej to jak najszybciej

Re: relacje między rodzeństwem

piszesz, że to się zaczęło jakiś rok temu, czyli...jak urodziła się najmłodsza. Czy syn miał czas i miejsce na zazdrość, na to, żeby się wyzłościć na tą sytuację? Wiesz, niektórzy rodzice mają teksty typu "na pewno bardzo kochasz siostrzyczkę", ja tematu miłości do sióstr nie otwierałam, ale złości

10 lat różnicy między rodzeństwem (początek wątku)

Witam. Mam 10 letnią córkę i będę miała chłopca. Chciałabym żebyście napisali coś o takiej różnicy, jak to u was było,czy była duża zazdrość, co robić żeby było dobrze od początku między dziećmi. Wiem że na początku raczej nie będzie super, bo w końcu to 10 letnie dziecko przez 10 lat było samo

Re: 10 lat różnicy między rodzeństwem

Jestem siostra o 10 lat młodszego brata :-) Twoja córka jest szczęściara :-) A teraz konkrety. Moja zazdrość była ogromna. Moim zdaniem doświadczenie 10-latka w tej sferze jest znacznie trudniejsze niz np. dwulatka, gdyż duże dziecko nie tylko odczuwa zazdrość, ale tez ma juz taki pomysł, ze

Re: Różnica wieku między rodzeństwem

ostatnio powiedział (i to nie osobiście więc może to nie ściema), że mi zazdrości i że te moje dzieci takie fajne i ja mam tyle spokoju (to akurat bzdura, ale tak mnie ucieszyło, że ktoś tak to odebrał!)

Re: Różnica wieku między rodzeństwem

większych problemów z zazdrością jak na razie, duża wyrozumiałość, a zatem bardzo łatwo). To tak jeśli chodzi o spojrzenie z punktu widzenia rodzica. A z punktu widzenia dzieci to pewnie mały będzie tak trochę jak jedynak, ale to też pewnie będzie kwestia różnicy płci, ale to na razie moje domysły. Jak

Re: kłótnie, bijatyki między rodzeństwem

. Podobnie jak wtedy, gdy zepchnął ją z > łóżka z zazdrości i ta boleśnie się wywaliła. Taki płacz prawdziwego bólu jest > chyba na tyle charakterystyczny, że on od razu wiedział, że przesadził. Wtedy a > kurat tuliłam dwójkę... U nas jest ten problem, że Starszy ma bardzo choleryczny

Re: kłótnie, bijatyki między rodzeństwem

Zajmowłabym się poszkodowanym (przytulić, ukoić), ewentualnie wydarłabym się na starszego - ale to na drugim miejscu. Ale ja takich ewidentnych przypadków miałam mało. Po pchnięciu na szafę siostry mój młodszy sam był przerażony efektem. Podobnie jak wtedy, gdy zepchnął ją z łóżka z zazdrości i

1 2 3 4 5 6