Forum Zdrowie choroba afektywna dwubiegunowa
ZMIEŃ
      choroby psychiczne

choroby psychiczne

(14 wyniki)
    • Byłam dziś na badaniach wstępnych do nowej pracy. Lekarka zapytała, czy występowały choroby psychiczne. Nie przyznałam się. Będę pielęgniarką w przedszkolu integracyjnym. Przyznajecie się?
    • Spotkałam będąc w górach parę sympatycznych, młodych lekarzy (ona i on, daleka rodzina), na oko inteligennych, jeden ze specjalizacją, drugi w trakcie. Jakoś tak się gadało i gadało - zeszło na moją 15 letnią sąsiadkę, że pięknie maluje (miałam zdjęcia w komórce), po tem o tym, że ojciec jej ma schizofrenię, potem o tym, że ją douczam z matematyki. I tutaj - "daj sobie spokój - z tej dziewczyny i tak nic nie będzie, na 100% (!) będzie schizofreniczką jak jej ojciec, pewnie już ma objaw...
    • zobaczcie, co jest przyczyną naszej choroby forum.gazeta.pl/forum/w,11132,122738512,,Choroby_psychiczna_a_ksiezyc_w_kwadracie_z_uranem_.html?v=2 to takie proste :D miłej soboty
    • Witam, mam prosbe... Bedac w manii popelnilam wykroczenie. Dwa dni po trafilam do szpitala z diagnoza faza maniakalna. Biegly sadowy napisal ze powinnam nie podlegac karze zgodnia z § 17 punkt 2 kodeksu wykroczen. Cytuje: Jezeli w czasie popelnienia wykroczenia zdolnosc rozpoznawania znaczenia czynu lub kierowania postepowaniem byla w znacznym stopniu ograniczona mozna odstapic od wymierzenia kary lub srodka karnego. Zastanawia mnie dlaczego nie napisal punktu pierwszego cytuje: Nie popelni...
    • Burzliwy wątek w tym temacie miał tytuł "Zataiłam chorobę psychiczną". Echa pojawiły sie w innych wątkach. Gorrrący temat!!! A ja dopiszę jeszcze coś takiego: W moim prawdziwym zakładzie pracy, czyli szpitalu, lek.med.pracy jest lekarz będący pracownikiem tegoż szpitala, czyli mój potencjalny kolega. Znam tego człowieka nieco i znana jest mi jego niefrasobliwość. Jak byłam tam ostatnio na badaniach, to nie miałam jeszcze diagnozy ChAD, więc dylematu nie było. Co do szczegółów technic...
    • Byłam ja dziś u nowego lekarza psychiatry- z racji przeprowadzki. Lekarz wysłuchał mojej relacji z przebiegu dotychczasowego choroby, po czym stwierdził, że choroby psychicznej u mnie nie widzi. Depresję, owszem mogłam mieć, a paxtin- antydepresant spowodować mógł hipomanię, co zdarza się czasem, ale na dzień dzisiejszy choroby psychicznej u mnie nie widzi. Sądzi , że jestem li tylko za bardzo wrażliwa i powinnam być pod stałą kontrolą psychologa. Humor: Stwierdził, że mam....ni...
    • Jak uważacie? Czy jesteśmy traktowani przez innych jak Ci gorszej generacji? Czy ludzie w związku z brakiem wiedzy boja się nas? Kiedy otwarcie zaczniemy mówić o naszych problemach a nie ukrywać skrzetnie diagnozy? Pozdrawiam.
    • W kadrach podpowiedzieli mi żebym złożyła papiery by dostać odszkodowanie za każdy dzień pobytu w szpitalu,bo ponoć mi się takie pieniążki należały,a ostatnio dostałam pismo że nie przyznano bo choroba psychiczna nie wchodzi w zakres ubezpieczenia.Jestem ubezpieczona w alliansie.Przyznam że się trochę wkurzyłam,no bo do cholery,psychiczna,nie psychiczna,ale przecież choroba.I o to stanowisko społeczeństwa ale także ustaw do osób psychicznie chorych i ich choroby.Jesteśmy inni,nam się ni...
    • [i]Wędrująć po róznych forach, rozmawiając z ludźmi poznanymi na psychoterapiach grupowych czy podczas pobytu w szpitalu oraz przyglądająć się swoim własnym uczuciom i przekonaniom zobaczyłam wyraźnie dwa problemy[/i]. 1. [u]problem braku elementarnej solidarności między chorymi[/u] (jak tylko ktoś czuje/poczuje się lepiej niż inny ucieka od tego co ma się gorzej bo nie chce być z nim kojarzony) 2. [u]problem wypierania faktu choroby[/u], unikanie przyznania się do niej jak długo się da...
    • od dwóch lat jestem w związku,jestem bardzo szczęśliwa jednak ojciec mojego chłopaka cierpi na chorobę dwubiegunową Chad.Czy mój chłopak w przyszłości przejmie tę chorobę po ojcu,w ich rodzinie nie było wcześniej takich zaburześ, nikt nie cierpiał na tą chorobę,więc jest ona nabyta przez ojca mojego chłopaka, a nie dziedziczona.Proszę pomóżcie mi
    • najbardziej stygmatyzują nas ludzie, którzy też mają z sobą spore problemy? Przykład: moja ex (w wątku poniżej) zaszufladkowała mnie jako wariatkę. Sama ładnych parę lat temu jako nastolatka miała myśli niezaciekawe i kilka razy się cięła (śladów nie ma, raczej pomyślałabym, że jakaś mała blizna). Jest humorzasta do dzisiaj. I tacy ludzie najbardziej się pieklą. P.S. Gdybym była su*ą to już dawno puściłabym tą wiadomość w obieg, a przynajmniej poinformowałabym jej męża.
    • mam pare pytań: czy można sobie wymyslic ze jest sie chorym psychicznie, czy jak ci sie wydaje ze jestes na cos chory/a to czy to jest podstawa do czegokolwiek czy tylko jakies glupie wymysły? czy można chorować na kilka chorob naraz np chad i nerwice- przepraszam z góry za wypisywanie bredni, niewiele wiem jeszcze o tym wszystkim czy choroba psychiczna może zostac niezauwazona, mozna zyć nie leczac sie i do czego to prowadzi?
    • Cześć wszyskim Niedawno trafiłam na to forum. Nie sądziłam, że Nas tyle...Leczę się na chad od 3 lat, choruję pewnie dłużej... Zapewne nasze wysiłki, silna wola i przede wszystkim cierpliwość (do leków, objawów ubocznych, lekarzy, terapeutów, rodziny i nas samych...) niezmiernie pomagają w leczeniu. Niejednokrotnie w depresji trzeba się samemu zmuszać psychicznie i fizycznie, by wyjść z łóżka, doprowadzić do jako-takiego wyglądu i przynajmniej wyjść z domu, aby nie zapaść się jes...
    • Proponuję wątek do linkowania ciekawostek ad ChAD. Zaczynam: portalwiedzy.onet.pl/1926328,10486,info.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się