Forum   obcokrajowiec

obcokrajowiec

(20 wyników)
 • Witam.Już od pary miesięcy poszukuję stałej pracy na 1/2 lub cały etat w W-wie i z prawie zerowym skutkiem.Mam obywatelstwo rosyjskie,ale mam też Kartę Polaka, która wg Ustawy o Karcie Polaka daję możliwość zatrudnienia bez uzyskania pozwolenia o pracy oraz bez zgłaszania wojewodzie o zatrudnieniu obcokrajowca itd. Mam NIP, PESEL. Jestem mgr pedagogiki (studiowałam w Polsce).Biegle posługuję się j. polskim, trochę znam angielski, oczywiście rosyjski.Mam narzeczonego Polaka i chcę pozost...
 • Miałem i mam do czynienia z obcokrajowcami. Jako szefów, kontrahentów, kolegów. Nie wiem, czy to jest tak wszędzie, czy tylko do Polski trafiają psychopatyczne jednostki. W każdym razie obcokrajowiec płaci mi z góry, a warunki ma określić i podpisać na piśmie. Nie chce - nie dostaje serwisu.
 • Czy obcokrajowiec inzynier budowlany z EU bedzie mial problemy z zatrudnieniem sie w polskiej firmie np.we Wroclawiu?
 • Artykuł ten zawiera cenne informacje. Obecnie pracuję w Anglii ale myślałem o wyjeździe do Finlandii. Na około rok. Angielskim posługuję się swobodnie. Do Finlandii chciałbym wyjechać bardziej z ciekawości niż dla zarobku. Jeżeli tam pracować, to po to, żeby mieć na życie i zwiedzanie. Czy wie ktoś może, czy można tam pojechać samochodem na polskich tablicach? Jeśli tak, to ile czasu można nim tam jeździć?
 • Niemcy dobrze pracują. Brać ich jak najwięcej !.
 • Najbardziej stereotypowo to myślą autorzy pisujący w GW. Już sam nagłówek artykułu to garstka stereotypów na dzień dobry. Nie chce mi się nawet czytać całości. Zaraz pewno grupka polskich(?) (pół)inteligentów na forum podchwyci to (samo)biczowanie się Polaków. Adaś to uwielbia!
 • Mam pytanie, jakie kroki muszę podjąc by legalnie zatrudnić obcokrajowca ze wschodu, najlepiej studenta (ale także inną oosbę fizyczną) na terenie RP???. Jakie są koszty i procedura występowania o takie pozwolenie?? Bardzo proszę o pomoc.
 • Czy ktoś chce głosować na PiS z jego wspaniałymi pomysłami jak zwiększyć emigrację i dokonac wymiany ludności w Polsce?
 • Hej, czy wiecie co podoba sie obcokrajowcom w Wawie? Siedzimy w UK ale chcemy popularyzowac Polske, wiekszosc znajomych blizszych i dalszych lata do Krakowa, a jak zareklamowac Wawe?
 • Nie ma jeszcze opinii.
 • Chciałabym zatrudnić pracowników w firmie remontowej. Ponieważ jest trudno o polskich fachowców, chciałabym zatrudnić Ukraińców. Czy ktoś się orientuje, gdzie załatwia się formalności z tym związane? W Urzędzie Pracy? Czy taka procedura trwa długo?
 • A w Polsce jest 18% bezrobocie i nie ma chetnych rak do pracy, co? Bo sie ludziom juz w d... poprzewracalo od socjalu.
 • po jakim czasie mój chłopak- przyszły mąż, po zawarciu małżeństwa, uzyskałby pozwolenie na pracę i pobyt w UK?
 • Szanowni Panstwo, Przygotowuje wyklad o problemach podczas rozmow kwalifikacyjnych. Zwracam sie do Czytelnikow o pomoc. Co najbardziej razi Polakow u osoby, ktora przeprowadza rozmowe kwalifikacyjna? Jak ta rozmowa przebiegala? Chcialabym rowniez dowiedziec sie o doswiadczeniach Polakow pracujacych z przelozonymi lub kolegami innych narodowosci. Jak uklada sie ta wspolpraca? Na jakim tle dochodzi do nieporozumien lub konfliktow? Prosze o podanie plci, wieku i wyksztalcenia kandyda...
 • W życiu nie myślałam że ktokolwiek kiedykolwiek będzie mnie tak traktował. I w życiu prywatnym i zawodowym. Mam wątpliwą przyjemność mieć szefa Francuza, który nie dość że uważa siebie za przedstawiciela cywilizacji (w przeciwieństwie do nas, Polaków), ale jeszcze traktuje nas jak idiotów. Ani nie jestem gorsza ani lepsza od jego rodaków, ale ten burak mysli że swiat zachodniej cywilizacji to nad Wisłę to jeszcze nie dotarł. Tylko tacy jak on pozwalają nam trwać i powoli 'wychodzi...
 • czy inzynier mechatroniki (mechanika z elektronika)z NIemiec, 25 lat pochodzenia marokanskiego, z 2 letnia praktyka pracy w Opel AG bez znajomosci j.polskiego, z podstawowa angielskiego, (plynny francuski, hiszpanski, niemiecki, berberski) ma szanse na prace w naszej kochanej Polsce. A pytam was moi drodzy rodacy gdyz chce wyjsc za niego za maz, jezeli möwicie ze czarno to widzicie to musze zostac w NIemczech, buuuuuuu, poradzcie
 • 1) StPr/07/1265- 23.02.2007- członek zarzadu-1.600,00-jedna zmiana-Na czas określony-wyższe (w tym licencjat)---hindi -biegły 2) StPr/07/1261 -23.02.2007-wiceprezes -1.500,00 -dwie zmiany- Na czas określony-znajomość przygotowania i serwowania potraw kuchni chińskiej zasadnicze zawodowe 3) StPr/07/1059 -15.02.2007-Sekretarka-936,00 - jedna zmiana- Umowa na okres próbny -os. niepełnosprawna -średnie ogólnokształcące Czy to nie jest śmieszne??????hindi biegły i zarobisz 1600zł, w-ce...
 • Ludzie, wyduście z siebie trochę troski o porządne pisanie , bo w niektórych przypadkach nie można się doczytać o co komuś idzie.Mam nieraz wrażenie, że w niektórych przypadkach piszą obcokrajowcy, którzy dopiero się uczą polskiego.
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się