Forum   rtg zatok

rtg zatok

(5 wyników)
  • Proszę o interpretację opisu rtg zatok przynosowych. "przyścienne zgrubienie śluzówki w lewej zatoce szczękowej. Zaciemnienie przedniego lewego sitowia". Jest to coś co wymaga pilnej wizyty u lekarza? Mogę najwcześniej za 2 tygodnie. Czy to oznacza zapalenie zatok? Muszę pilnie przeciwdziałać, czy te dwa tyg mnie nie zbawią?
  • Witam. Zrobiłam dzisiaj rtg zatok.Laryngolog jeszcze przed obejrzenem zdięcia (po zaglądnięciu do nosa i gardła) przepisała mi antybiotyk Zamur 500.Generalnie nic mnie nie boli.Na rtg napisali "okrężnie pogrubiała błona śluzowa w obu zatokach szczękowych".Mam pytanie.Co to oznacza i czy antybiotyk który mam brać coś na to pomoże.Aha.I czy to mogło spowodować przewlekły stan zapalny i stany podgorączkowe?
  • Witam:) Mój problem polega na tym że od jakichś 3 tygodni czuję dziwny ból głowy... A właściwie to nie całej głowy tylko prawej strony:( Wygląda to tak że po przebudzeniu zaczyna mnie boleć głowa po prawej stronie, później ból się zaostrza i zaczyna mnie boleć cała prawa strona twarzy, ucho tak jakby zęby i prawa dziurka w nosie. Jest to ból tak przeszywający że aż płaczę... To trwa tak ze 20 minut i mija. Nie mam pojęcia co to może być. Mam to przeważnie wiosną albo wczesna jesienią. P...
  • Powodem dla którego zrobiłam zdjęcie jest całoroczny katar - cały czas z niego cieknie. W 1996 lekarz stwierdził polipa w prawej zatoce szczękowej - przepisał zastrzyki, jednak nie sprawdził tego czy mnie wyleczył. Lekarz radiolog opisujący to zdjęcie napisał: " Delikatne przyścienne zgrubienie błony śluzowej w prawej zatoce szczękowej. Zatoki czołowe powietrzne." Czy powinna zrobić jeszcze wymaz z nosa(?), nie chcę żeby laryngolog odesłał mnie mówiąc że jestem ZDROWA.
  • Proszę pomóżcie mi bo już nie wiem do jakiego lekarza się udać.Od miesiąca boli mnie głowa w okolicach skroni i oczy jak nimi ruszam,i to coś co ciągle spływa po gardle.Byłam u okulisty zrobił badanie dna oka (bo myślałam że to może od oczu) wszytstko ok,póżniej u neurologa popukała mnie tym swoim młoteczkiem i nic nie stwierdziała ale dała mi proszki tak na wszelki wypadek,póżniej przyszła kolej na laryngologa bo pomyślałam że to może od zatok ale on po badaniu stwierdził że przy...
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?