smycz

(9 wyników)
  • Prawie dwa miesiace temu zamienilismy mieszkaniena 4 pietrze kamienicy na mieszkanie na parterze z ogrodem. Nasz najstarszy kocur pol dnia potrafi siedziec w oknie i miauczec, albo pcha sie do drzwi gdy wychodzimy. Kaszel prawdopodobnie byl kiedys wychodzacy, odkad mieszka u nas, nie bylo takiej mozliwosci, bo wczesniej zbyt wysoko i centrum miasta, a teraz tez blisko ulicy. Nie moge sluchac jak zawodzi, bo rozumiem ze chcialby wyjsc. Z drugiej strony, nie wybaczylabym sobie, gdyby cos mu ...
  • Mieszkamy na 1 piętrze (razem 2 piętra). Wszyscy sasiedzi się znają. Mój Niki (9 miesięcy) zapoznaje teren wedrując po klatce, na dole drzwi z domofonem zabezpieczają teren . Muszą wtedy jednak być uchylone drzwi do mieszkania. Tak więc żyjemy przy otwartych drzwiach.Niki toleruje sąsiadów wędrujących po jego klatce, a nawet pieska sąsiadki. Zastanawiam się nad możliwością wyjść na dwór. Zakupiliśmy nawet specjalna obróżkę z dzwoneczkim. Niestety jes ona tolerowana przez Nikodema t...
  • Mieszkam w bloku psiarzy. Chciałabym jednak wyprowadzać kotka na świeże powietrze. Balkon odpada to 7 piętro z muru wystaje "coś" na co mój kotek już pare razy wskoczył. Bestia ma 8 miesięcy. Kiedy założę jej obrożę to zaczyna chodzić do tyłu i chodzi tak do póki jej nie zdejme. Jak ją do tego przyzwyczaić? Nie chce jej męczyć. A może darować sobie pomysł spacerów?
  • Puszek to kot moich rodziców. Gdy miał pół roku został wykastrowany, gdyż zaczynał już znaczyć teren. Od tamtej pory zapachy zniknęły, a więc zabieg się chyba udał. Niemniej jednak Puchol to diabeł wcielony i go pomimo kastracji nosi po świecie. Rodzice mają dom z ogródkiem, do niedawna ogródek mu wystarczał do normalnej egzystencji. Ale ostatnio zaczął gdzieś uciekać :( Boimy sie o niego, bo po pierwsze mogą mu coś zrobić ludzie, po drugie zagrozeniem też są inne koty, które mogą czuć,...
  • Nie moge sie uspokoic, jak pomysle co mogloby sie stac. Dzis w nocy moj maz postanowil wykapac sie w basenie, ktory jest w ogrodzie. Mowie "nie idz, bo koty uciekna", a on mi "zatrzasne drzwi od tarasu i nie uciekna". No i co? I Rysiek drzwi lapka otworzyl i tyle go widzieli:( a za nim Piszczalka, ktora na dodatek ma ruje... Biegalam po ogrodzie w koszuli nocnej i kapciach, to bylo okolo 2 w nocy. Piszczalke zlapalam a Ryska ani widu, ani slychu. Polozylam sie do lozka, ale nie moglam zasnac,...
  • Może temat juz był, ale nie znalazłam Młody ma 2 miesiące, w przyszłości chemy zabierać go na wakacje i nie bać się, że ucieknie. Dzisiaj kupiłam szelki i myślę, kiedy i jak mu je załozyć. Nie wiem, ja na nie zareaguje. Załozyć mu na poczatku sam szelki puśic po pokoju niech sie przyzyczaja? Zaczepić od razu smycz do nich? Zostawić go z tymi szelkami na cały dzień, czy raczej na godzinkę i zdjąć? Jak wasze kotki reagowały?
  • Chciałabym zabrać kotka na spacer, szkoda mi biedaka - tylko balkon ma do dyspozycji. Czy w ogóle kotki można zabierać na spacery? Wprawdzie dwa razy byliśmy na spacerze, ale było to bardziej noszenie na rękach niż spacerowanie. Zazwyczaj stoi przestraszony albo lgnie w stronę największych zarośli. I czy smycz z dwiema pętlami jest prawidłowa?
  • mam dylemat. jadę, jak kilka razy do roku, na Mazury, na działkę. Bica jedzie z nami, już kolejny raz. do tej pory była wypuszczana tylko na smyczy (długiej, często zaczepionej o coś + osoba zerkająca, co kot robi, tj. czy się nie zaplątał itd.) + szelkach. widziałam, że pobyt na zewnątrz jej się podoba (i nic dziwnego), a smycz często irytuje. rok temu postanowiłam, że za rok, jak będzie wysterylizowana i starsza, ją puszczę. i teraz - wysterylizowana od września, ma 1,5 r. - nie wiem....
  • za pare dni jade po kota. ktos mi pisal, zebym uwazaa, by nie wyziebic zwierzaka pdoczas pzewozenia go.. no wlasnie... co zrobic, by nie wyziebic?! do transporterka wloze oczywiscie koc/ reczniki, no ale bedzie mu wialo i tak... i czy kupic szelki na podroz( zeby kot nie siedzial w transporterku, ale np. u mnie na kolanach)? jeslitak,czy one sa jakies regulowane, czy np tylko dla malych kotow? help...:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się