szczepionka

(17 wyników)
  • Moja 10-cio tygodniowa Lafinka była dziś na szczepieniu. dostała fel-o-vax4. czy to normalne, że nie ma na nic choty, tylko śpi, choć o tej porze normalnie szalała? szczerze mówiąc, druga kicia nie miała takiego problemu..
  • Czy slyszeliscie o czyms takim jak szczepionki "zabite" i szczepionki "zywe"? Na forum weterynaria otrzymalam taka rade, aby szczepic kotka tylko tymi "zywymi", nie powoduja one bowiem ryzyka powstania zmian nowotworowych. Gdzies mozna sobie o tym wiecej poczytac?
  • wlasnie slucham Suminskiej (tok fm), ktora jest dla mnie guru weterynarii. Wyraznie i stanowczo stwierdzila: skutki uboczne szczepionki na bialaczke sa znacznie grozniejsze niz zyski z tego tytulu (np. miesaki i innepodskorne swinstwa, w rtm nowotwory). Powiedziala, ze sama nigdy nie szczepila i nie bedzie szczepic. Trzeba sie 500 razy zastanowic zanim zaszczpi sie kota. Oczywiscie nie dotyczy to sytuacji oczystwitych (np. kot ktory przez dlugi czas przebywal w bliskim towarzystwi...
  • Moja kotka była zaszczepiona w poniedziałek rano (szczep. 4 składnikowa). Tego dnia bardzo dużo spała. We wtorek zauważyłam, że jest jakaś osowiała, miauczała przy dotyku, chowała się w ciemne miejsca (a chowa się tylko kiedy się bardzo boi lub kiedy coś jej dolega), poruszała się bardzo powoli. Wieczorem prawie zasnęła na siedząco i wyglądała już bardzo źle. Zawiozłam ją do weta, okazało się że ma gorączkę i bolesność brzucha, ale pani wet. nie bardzo wiedziała czy to po szczepieniu. M...
  • Witajcie Kochani, Jak pisałam wcześniej Maurycy dostał pierwszą dawkę 3 tygodnie temu. Wczoraj powtórka. Dziś kot nie do życia, brak apetytu, obolały, smutny. Nie można go dotknąć, bo odruch obronny. Nosz Qrwa mać! Czyżby od szczepionki?? Za 1 razem nie było nic takiego. Wet uspokaja, że czytał ulotkę i te objawy są prawidłowe w 1-2 doby po podaniu. Czytam info w necie, wertuję pdfy od ulotek szczepionki i nigdzie takiego info nie znalazłam. Wyczytałam coś, co jeszcze bardziej mnie nakrę...
  • w czwartek szczepilam moja bestir Vel-o-vax IV. Dwa dni byl osowialy...tylko spal, troche zjadl i umyl sie. Potem odzyskal sily. Dzisiaj juz 3 razy zdarzylo mu sie stracic rownowage. Czy sa powody do niepokoju, co o tym sadzicie doswiadczeni opiekunowie???
  • Kicia bedzie miala kolege za plotem z lewej :) W wyniku zawirowan jakiejs dalszej rodziny u sasiadow pojawil sie kot. A ze my okoceni wiec sasiad do nas jak w dym w kocim temacie. Kot chyba okolo czterech lat, z dobrego domu :) zadbany, zdrowy, wykastrowany, ma nawet prowadzony zeszyt jaka karme jada, czym jest odrobaczany i opchlany. Domowy, niewychodzacy. Z uwagi na Kicie podrazylismy temat szczepien, bo oprocz zapisu o kastracji i testu na FIV, szczepienia byly wpisane tylko raz. T...
  • bylismy dzis rano na drugim szczepieniu z moim 3 miesiecznym kotkiem i jestem bardzo zmartwiona, bo caly dzien spi, nie ma apetytu. Zachowuje sie dziwnie jak na niego, nie bawi sie, nie skacze. Dostal tez pol tabletki odrobaczajacej. Zastanawiam sie co mu jest, czy to dzialanie tej tabletki, czy szczepionki? Czy nie zlapal czegos u weta, w koncu tyle zwierzat tam przychodzi. Nie mam za bardzo doswiadczenia z kotami, dlatego nie wiem, czy wybrac sie jutro do weta znowu, jak mu nie ...
  • Przeczytałam właśnie wątek o kocie smolino i z waszych uwag wynika że 1.wety są wredne i kręcą (uogólniam oczywiście) 2.szczepionki są w jakiś sposób niebezpieczne W związku z tym moje pytanie:mam szczepić Krecię po raz pierwszy i nie wiem na jakie szczepionki się zgodzić a na jakie nie.Kocina ma rok i jest niewychodząca ale ja dokarmiam blokowe koty i wet mnie już ostrzegał że mogę 'coś przywlec' i zarazić koty.Rozmawiałam też o ewentualnej szcepionce na białaczkę i zostałam poinf...
  • Powiedzcie mi, ile kosztuje szczepienie kota w Wawie? Czy mogę kupić szczepionkę w hurtowni weterynaryjnej i sama zaszczepić kota? Moja siostra twierdzi, że kotu szczepionkę podaje się w szyję, czy to prawda? Jeżeli to szczepienie podskórne, to chyba nie ma znaczenia, w którym miejscu się szczepi? Z góry dzięki za info.
  • to link do tematu o szczepieniu - forum.gazeta.pl/forum/w,525,90019786,102453517,Re_FEL_O_VAX_czy_Nobivac_Tricat_.html
  • sterylka(20)

Jestem cała w nerwach, za 3 godziny mam oddać moją koteczkę pod nóż. Wiem-będzie dobrze, to już druga sterylka ,którą muszę przejść razem z moją kicią.Mała ma ok. 8 miesięcy, jest szylkretką cudnej urody(jak wszystkie koty!).Trzymajcie kciuki-wiem że Wasze kciuki są niezawodne!
  • Poszlam wczoraj zaszczepic kota. Bylam juz wczesniej u tego weta (2,5 miesiaca temu), ustalic ze chce szczepionke bez bialaczki i bez chlamydii, ze na pewno nie Felovax, bo kot jest nie wychodzacy. Powiedzial ze oczywiscie, ze mam racje, ze przeciwko bialaczce bez badan sie nie szczepi. Wczoraj upewniam sie ze bez bialaczki, a on ze z bialaczka, bo teraz sa nowoczesne szczepionki i bezpieczne. Ja ze nie Felovax. On ze bedzie amerykanska szczepionka firmy Dodge (nie wiedzialam ze to to...
  • no właśnie, bo co wet to inna szkoła czy lepiej silne 5 chorobowe czy raczej mniejsze dawki?
  • Kto zdecydował sie na coś takiego? Bo ja trochę dzięi temu forum, trochę po rozmowach z wetami i ludźmi którzy kotowate znają od podszewki, a raczej spodu futerka ;-) i trochę dlatego, ze moje kocisko jest rude i marnie znosi leki podjęłam taką decyzję a teraz mam wątpliwości :-(. Mam bo mój tchórz na wakacjach zrobił się chojrak i urządzał bijatyki aż strach, no i wrócił do domu z powiększonymi węzłami chłonnymi z boku mordki (żuchwowy i nadobojczykowy) węzły sie wchłonęłay, po s...
  • Był niedawno taki mądry wątek na ten temat, i chyba tu, a nie mogę go znaleźć. Proszę, nie bijcie. Pani wet każe kota jak najszybciej zaszczepić, tyfus podobno szaleje. A ja się boję, bo: - Zipper po szczepieniu cudem przeżył, ale zniepełnosprawniał - moja zakocona ciotka z dobrego serca połapała dzikie koty i zaszczepiła je - dwa padły, jeden się ciężko przechorował - kumpel ze swoim też miał problemy Czyli nie szczepić, a jak mi zachoruje? Czy ktoś wie miarodajnie, czy są p...
  • Witam :-) Musze pochwalic sie moim Zurkiem :-) Wczoraj bylismy po raz pierwszy u weterynarza. Na szczescie gabinet jest niedaleko, bo jakies 50 metrow od naszego bloku, wiec obylo sie bez podrozy samochodem. Kocial zostal przebadany, zwazony ( wazy juz 1250 g na 2,5 miesiaca, podobno w normie :-)), odrobaczony ( specjalna mascia przeciw pchlom, robakom i swierzbowi nalozona na kark ). Potem przyszla kolej na czysczenie uszek i dwie szczepionki. Cala wizyta trwala prawie 40 minut...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się