Forum Zwierzęta Koty-nasz mały koci zakątek
ZMIEŃ
      znaczenie terenu

znaczenie terenu

(15 wyników)
    • Moja Pietrucha, ta chimeryczna, potrafi wejść do garażu, warsztatu i siknąć stojąc tyłkiem do ściany. Jest złośnicą ale czy to powód? Jest wysterylizowana. Nie mogę im zamykać tych pomieszczeń bo myszy mi się zalęgną. Co radzicie?
    • Witajcie, Mam problem z moim kocurkiem. Ma ponad 8 miesięcy więc to chyba idealna pora na dojrzewanie. Od jakiegoś czasu Cotangens siusia można powiedzieć, że gdzie popadnie. Wstyd się przyznać ale nie mam pojęcia jak wygląda znaczenie terenu przez koty. Zawsze wydawało mi się, że polega na wydalaniu małej ilości moczu o intensywnym zapachu. Mój kocurek wydala dużą ilość i do tego nie jest to zapachowo koszmarne. Nie wiem czym ta sytuacja jest spowodowana. Czy macie może jakieś s...
    • wiem, pewnie o tym już było ale... kocia Cleo ma blisko 10 m-cy, waga 2,5kg takie zdziebełko ruje miewa średnio co 2tyg, (miała już z 3-4ruje) jak widzi kociura to go molestuje on kastrat nie znaczący terenu ucieka gdzie pieprz rośnie... ;-) na szczęscie ona dzioba nie drze ale za to od ostatnich 2-ch ruj znaczy teren... zaczeło sie od kropienia tam gdzie on siura (2kuwety +wanna szmatka) ale 2dni temu nasikała/napryskała na rame okienna a ze okna skośne to zanim przyszłam z pra...
    • witam, Jestem szcześliwą posiadaczką dwóch ślicznych rocznych koteczek (Siwa - od koloru futra i Dzika - od usposobienia:))Od czterech miesięcy mieszkamy w nowym ładnym, dużym (stosunkowo) mieszkaniu wszystko fantastycznie ale od miesiąca moje panny zaczęły siusiać w różne dziwne miejsca. Początkowo posądzałąm je o złośliwość,że coś im się pewnie nie podaba. ale zauważylam, że jedna paskudzi w sypialni a druga w salonie, każda też w "swoim" pomieszczeniu lubi spędzać większość czasu. Nie mus...
    • Pisałam wczoraj o nietypowych miejscach na sikanie [ forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10264&w=27054912&v=2&s=0] ale wczoraj wieczorem przyłapałam go jak się zabierał za kucanie na rzeczonej obsikanej desce do prasowania - zaniosłam do kuwety, dwa razy uciekał, a ja go za wsiarz i spowrotem do kuwety - w końcu kucnął i zaczął sikać, ale... podniósł kuper i sikał w górę na ścianę!!!!!!!! Zaczynam się bać co się dzieje - wszystko co możliwe już pochowałam [nie da się tak żyć normalni...
    • Witam, mam pytanie. Moja Zuzia (10 miesiecy), jeszcze nie miała sterylki (wkrotce czeka ją zabieg), dostała swoją pierwszą rujkę. Pomiaukuje, "wypina się" jak ktoś ją pogłaszcze. Niby wszystko w porządku,ale... Chodzi i obsikuje mieszkanie. Zlokalizowałam wczoraj 3 spore plamy z siuśków (na fotelu, w koszyku i na podłodze). Moja druga kota nigdy nie siuśkała podczas ruji, więc nie wiem czy z Zuźką wszystko w porządku... Czy Wasze kocice też tak robiły???Czy mam się zacząć martwi...
    • Letnicy porzucili ślicznego dorosłego kocurka. Przybłąkał się do mnie, póki co dokarmiam go na podwórku. Jest piękny, ma niesamowite maniery, taki koci arystokrata, choć dachowiec, a do tego pieszczoch :) Wzięłabym go do domu, ale trochę boję się "znaczenia terenu". Mam już jednego kotka, ale to jeszcze dzieciak kilkumiesieczny, przed kastracją. I tak się zastanawiam, czy wykasrowanie "dużego" ma jakiś sens, czy cokolwiek da?
    • ...kotka w rui sika gdzie popadnie? Ja rozumiem, ze zew natury ja wzywa, ze drapie mi w drzwi, wyje do zamkniętego okna (mimo, ze nie wychodząca). Ale z tym sikaniem to juz mnie wkurzyła. W dodatku oczywiscie wybrała sobie najgorsze do tego miejsce - nasze łóżko. Od dwóch dni pralka chodzi non stop, bo ta jędza co chwila posikuje. W dodatku robi to na naszych oczach! Dlaczego? Czy to jest z jej strony protest, próba zwrócenia na siebie uwagi, nieświadome popuszczanie (w to nie uwier...
    • 1. Jak często zmieniacie żwirek w kuwecie? Ja sprzatam jak tylko narobi mój kocurek ale słyszałam że niektórzy 2-3razy na tydz.albo raz dziennie..??? 2. Jakie są oznaki "dojrzałości płciowej" u kota? Oprócz znaczenia terenu-czy takie wogóle są? 3. Czy koty domowe w wieku ok 5m-cy jedzą dużo? Bo nasza kocina chyba zdecydowanie za dużo je (dajemy jej sucha karmę) .... W zasadzie to chyba na tyle,jak mi sie przypomni to jeszcze zapytam... Dodam że mamy kota od 2 miesiecy i niewiele c...
    • prosze powiedzcie mi jakie sa wady i zalety 2 kotow ja juz jestem zdecydowana, moj narzeczony prawie, prawie i chce go wlansie przekonac do konca najbardziej sie boimy oboje tego, ze: 1. koty sie nie polubia (nasz Fis ma 14 m-cy i z 2 kotami mojej mamy sie swietnie dogaduje, ale nie wiem jak to bedzie u nas w mieszkaniu...) 2. pobutki poranne - Fis juz jest nauczony, ze spi sie tak dlugo poki budzik nie zadzwoni, ale boje sie, ze jak bedzie mial kolege to beda szalec razem i wcale...
    • Mam na myśli prawdziwego kocura, nie-kastrata. Nasz ma dwa i pół roku. A ja mam z nim masę problemów, i najchętniej bym się go pozbyła, tylko że bardzo go lubię :) Kocisko ma paskudny charakter. Nie daje się głaskać, nie przychodzi na kolana, nie mruczy. Gryzie i drapie dzieci. Toleruje tylko swojego pana - tylko on ma prawo pogłaskać kota, i to nie za długo. Najgorsze jest to, że zdarza mu się nasiusiać nie do kuwety. To nie jest znaczenie terenu, bo nie tryska na ściany. Po pros...
    • Mój kot (rosyjski niebieski) ma 4 lata. Nie wiem czy to co robi, jest znaczeniem terenu, bo płynu jest sporo, w ilości która wskazuje że może to być po prostu cuchnący mocz. Miał być reproduktorem, dlatego nie był kastrowany jako malec. Z wielu względów nie będzie. Jest zdrowy, nie wychodzi, b. szczupły, dość ruchliwy i przeraźliwie głośny. Zastanawiam się czy te hałasy (które mogą wyprowadzić z równowagi o 3 - 5 nad ranem) nie są związane z temperamentem. Zatem rozważam kastrację jeś...
    • Mój Niutek wzięty ze schroniska ma, wg weta, 4 miesiące, czyli jeszcze trochę czasu do kastracji, teoretycznie... Ale zaczął się dziwnie zachowywać, prawie jak kotka w rujce plus, co chwilę, napady istnego szaleństwa z galopadą po całym mieszkaniu. Dziś próbował kopulować z krzesłem na przykład... Jak myślicie, czy to już czas na kastrację? Czy mam czekać na owo słynne "siuś" gdzieś? Dodam tylko, że dodtąd zachowywał się jak typowy młody kociak ze wszystkimi tego konsekwencjami ;-)
    • 5 miesiecy? 7? 9?? mam juz tyle sprzecznych opinii, ze nie wiem co myslec... to moj pierwszy kocur i zupelnie nie wiem komu wierzyc... poradzcie, please :)
    • Witam, Weterynarz namawia mnie na kastracje mojego kocura. Kocur ma 7 miesiecy. Niestety nie jestem do tego przekonana i mam problem (prosze sie nie smiac ;)) natury moralnej - jak moge wykastrowac zywa istote bez jej zgody? Nie wiem tez, czy to nie zawazy na jego psychice. Teraz nie mam z nim wiekszych problemow. Jest przyjacielski,nie znaczy terenu. Tylko od jakiegos miesiaca jest jakby bardziej pobudzony i "suczkuje" poduszki. Prosze o porade :) Dziekuje, Ola
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się