Dodaj do ulubionych

It’s going to be the Greatest Depression.

25.03.20, 20:43
People are going to go bankrupt. You are going to see suicide rates increase. You are going to see crime escalate and people OD’ing on drugs because of depression...

Our leaders are totally closing down the economy. Again, this has never been done before. It’s not only Wall Street going down, Main Street went down simultaneously. That is unprecedented. Usually, the markets go down and then the ripple effects start hitting Main Street. This time–boom, they are both down...

It’s going to be worse than the Great Depression. It’s going to be the Greatest Depression.


www.zerohedge.com/geopolitical/greatest-depression-has-already-started-celente-warns
Obserwuj wątek
  • tomek.150 Re: It’s going to be the Greatest Depression. 28.03.20, 15:18
   Ekonomiczne koszty walki z epidemią koronawirusa mogą być nawet większe, niż oczekiwali dotąd najwięksi pesymiści. Do takich wniosków prowadzą ostatnie dane z kilku gospodarek.

   Jednym z niepokojących sygnałów jest czwartkowy wstępny odczyt PKB Singapuru. Okazało się, ze tamtejsza gospodarka w I kwartale kurczyła się w tempie 10,6 proc. rocznie. Jak zauważył na Twitterze Adam Tooze, historyk gospodarczy z Uniwersytetu Columbia, te dane są o tyle wstrząsające, że azjatyckie państwo-miasto jest często przedstawiane jako przykład tego, jak należy walczyć z epidemią Covid-19 nie paraliżując gospodarki.
   Na to, co czekać może kraje, które walcząc z epidemią Covid-19 zdecydowały się na bardziej radykalne ograniczenia aktywności ekonomicznej, wskazują z kolei szacunki francuskiego urzędu statystycznego INSEE.

   W ocenie INSEE, od wprowadzenia 17 marca stanu wyjątkowego aktywność w gospodarce Francji jest 35 proc. poniżej normalnego poziomu.


   INSEE sądzi, że w niektórych branżach – np. w budownictwie i przemyśle – załamanie koniunktury jest nawet głębsze.


   www.rp.pl/Gospodarka/303279914-Kolejne-zwiastuny-katastrofy-Pandemia-wstrzasnie-swiatem.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka