Dodaj do ulubionych

Brody- przez zamojskie - do Płocka....

05.02.04, 17:10
Własnie dzisiaj zapadła decyzja u naszego wschodniego sąsiąda!, która
pozwala na wznowienie prac przy ropociągu do Płocka , jego trasa
przebiegała będzie przez Zamojszczyznę...
Czy coś na tym zyskamy?
pozdrawiam
J
Obserwuj wątek
    • ubott.1 Re: Brody- przez zamojskie - do Płocka.... 06.02.04, 01:18
      Mi sie wydaje, że tak tymbardziej iż potrzebne są nam takie inwestycje jak i
      kontrakty z Ukrainą. Jest to kraj ogromnych możliwości. Widzę w kontaktach
      handlowych z Ukrainą dużą szansę dla naszego regionu. Jeżeli Polska będzie
      umiała wykorzystać swoje kontakty z Ukrainą i nie pozwoli się uprzedzić innym
      to możemy stać się przyczułkiem Ukrainy do jej dalszego rozwoju. Rozmawiałem z
      jednym ukraińcem, który sam stwierdził, że do Polski to im jeszcze z 30 lat
      brakuje. A np. za 100 mld. dolarów w Polsce zrobi dużo a na ukrainie to
      kropla w morzu, gdyż tu jest wszystko w kiepskim stanie i trzeba budować wiele
      od podstaw.
      • januszx Re: Brody- przez zamojskie - do Płocka.... 06.02.04, 09:03
        ubott.1 napisał:

> Mi sie wydaje, że tak tymbardziej iż potrzebne są nam takie inwestycje jak i
        > kontrakty z Ukrainą. Jest to kraj ogromnych możliwości. Widzę w kontaktach
        > handlowych z Ukrainą dużą szansę dla naszego regionu. Jeżeli Polska będzie
        > umiała wykorzystać swoje kontakty z Ukrainą i nie pozwoli się uprzedzić
        innym
        > to możemy stać się przyczułkiem Ukrainy do jej dalszego rozwoju. Rozmawiałem
        z
        > jednym ukraińcem, który sam stwierdził, że do Polski to im jeszcze z 30 lat
        > brakuje. A np. za 100 mld. dolarów w Polsce zrobi dużo a na ukrainie to
        > kropla w morzu, gdyż tu jest wszystko w kiepskim stanie i trzeba budować
        wiele
        > od podstaw.

Wiele zależy tez od tego w jakim kierunku pójda zmiany na Ukrainie , czy
        zwycięży opcja współpracy z Zachodem w tym z Polską. Ostania decyzja w Kijowie
        wydaje się wskazywać ,że stosunki polsko-ukraińskie układają się właściwie.
        Gdybyśmy pozwolili wyprzedzić się innym krajom to nie świadzyłoby o nas
        dobrze -przecież nam jest najbliżej do Ukrainy, wiąże nas wspólna historia, a
        powinna również teraźniejszość.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka