Dodaj do ulubionych

Ile zarabia opiekunka w Niemczech?

02.06.08, 14:42
Pracuje w Dolnej Bawarii,okolice Passau,jako opiekunka
sparalizowanego pana.Ludzie mili,ale praca dosc trudna wlasciwie
tylko z 2 powodow.1-moj podopieczny jest ciezki i ma
przykurcze,ktore b.utrudniaja zabiegi pielegnacyjne(kapiel to
koszmar:-( i 2-b.daje mi sie we znaki samotnosc,pracuje na wsi,nie
ma z kim pogadac,wyjsc gdzies wieczorem .Oczywiscie gotuje,sprzatam
i podaje leki.Mowie dobrze po niemiecku,zarabiam 1000euro,bez
ubezpieczenia,zwrotow kosztu podrozy.Czy mam szanse zarobic wiecej
np.w wiekszym miescie lub innym rejonie Niemiec?Jestem dobra w tym
co robie,pracodawcy sa ze mnie zadowoleni(to moje 2 miejsce pracy)
Obserwuj wątek
          • dalvva Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 31.07.08, 19:49
            matko boska!1000e bez zwrotu kosztow podrozy?i bez ubezpieczenia?
            Gdzie takie cos znalazlas?Wiecej dostaniesz pracujac przez polskie
            posrednictwa!Legalnie !Uciekaj dziewczyno stamtad bo sie
            wykonczysz...Tam powinnas dostawac minimum 1500 jesli na czarno
            Pozdrawiam
            • kasiak37 Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 03.06.09, 22:39
              Dalva bzduty opowiadacie.Promedica24 np. oferuje na reke 700 euro i
              ubezpieczenie w PL,niby zatrudnienie legalne ale to bujda na resorach.Malo tego
              nie masz prawa powiedziec pracowawcy niemieckiemu ile kasy dostajesz od
              promedica24 za prace.A ten niemiecki pracodawca wplaca na ich konto ok.1800 euro
              miesiecznie.
              • aniolek_12 Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 02.02.10, 11:01
                co masz na mysli ze nie daja legalnego zatrudnienia w promedica24? Po pierwsze
                oferuja rozne stawki w zaleznosci od doswiadczenia, a po drugie masz legalna
                umowe o prace, placac wszystkie składki i koszty podrozy.. Jak kazda porzadna
                firma posredniczaca! Widocznie pracujesz na czarno ze nie wiesz, albo z jakas
                inna firma, ktora to wlasnie oszukuje.
            • jedyny.bezkomentarza Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 28.07.09, 09:54
              minimum 1500 chyba brutto ????!!!!???? jak w ogłoszeniu pisze 1500
              eur. to jest to wynagrodzenie za za 6 tyg pracy, a normalna stawka
              to 1000 eur.może max 1200.
              Legalnie za 1500 eur. chyba z księzyca spadłas.Moze jeszcze napisz
              że za 1500 zajmowałas sie oosoba chodzącą, która sama wszystko przy
              sobie robiła i się nie narobiłas.
              Nasłuchałam sie takich bajek w busach.
                • sta.sta Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 19.01.10, 11:12
                  Dziewczyny widzę, że jeździcie na czarno.. ja też raz byłam i może akurat źle
                  trafiłam, ale rodzina chorego mi obiecała 1600euro plus zwrot kosztów podrozy, a
                  potem wymyślali cokolwiek, żeby udowodnić mi, że źle się opiekuję ich babcią..
                  na koniec była awantura o pieniądze, bo nie dostałam całej kwoty, bo rzekomo nie
                  wywiązywałam się z umowy (ustnej oczywiście) a o zwrotach kosztów podróży w
                  ogóle już nie było mowy.. A że byłam na czarno to do kogo miałam się zwrócić, że
                  mnie oszukano?? Więc poszłam po rozum do głowy i zatrudniłam się w Żarach w
                  Promedica24 i cieszę się że mam 1000Euro i żadnych kosztów, w sumie to lepiej
                  niż mi wyszło na czarno z tymi dodatkowymi wydatkami.. i mniej nerwów.
                  • katkow40 Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 16.03.10, 09:32
                    uczciwie bo legalnie masz pracę, ale niektórzy uważają że lepiej jest na czarno,
                    bo dostajesz trochę więcej ale sporo ryzykujesz. Ja jestem takiego samego zdania
                    co ty spoko_10, wolę mieć święty spokój. Na razie jestem w domku i odpoczywam po
                    3mies. pracy:)
                    • gadum4 Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 29.04.10, 15:25
                      ja postanowiłam zaryzykowac i podpisałam umowe z promedica w tym tygodniu.
                      ZObaczymy. jak nie otrzymam oferty do polowy maja to rezygnuje i szukam na
                      wlasna reke. Kokosow nie zarobie, ale liczę ze przynajmniej będzie bezpieczniej
                      z firma.
      • marta.sych Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 30.08.13, 00:43
        Poszukujemy partnerów biznesowych zainteresowanych współpracą jako niezależny dystrybutor w firmie DXN.

Oferujemy fachową pomoc ze strony bardziej doświadczonych dystrybutorów oraz uczestnictwo w systemie bezpłatnych szkoleń na terenie całej Polski. 

Zalety współpracy:
        - możesz kupować zdrową kawę oraz inne produkty firmy DXN w cenach hurtowych i zarabiać na jej sprzedaży nawet do 40%
        - możesz zostać naszym partnerem biznesowym i zarabiać na rekomendowaniu produktów DXN oraz na poszukiwaniu nowych klientów i dystrybutorów
        - ty decydujesz ile chcesz pracować – może to być twoje praca dodatkowa albo stałe źródło dochodów
        - masz możliwość pracowania z domu
        - wysokość twojego dochodu uzależniona jest od twoich rzeczywistych wyników

Szczegółowe informacje o produktach oraz o zasadach współpracy znajdują się na naszej stronie internetowej:

www.marta.dxnnet.com

W przypadku podjęcia decyzji o współpracy, a także w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny - 789415942, mailowy- dxnmarta@gmail.com lub przez skype: oresta223.
      • momo251178 Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 29.09.13, 18:55
        Witam Serdecznie. Jestem tutaj nowa ale z :)doswiadczeniami. 2 late temu bylam w PR24 i szkoda gadac za 750E. U babci po wylewie- roslinka byla po miesiacach pomalu wracala do siebie ale karmilam ja sad, zmienialm pieluchy, mylam , wszystko robilam + zastrzyki bo nawet Caritasu niezawezwali i to za 750 E bez ubezpieczen. Troche sie zrazilam do firm ´i szukalam na wlasna reke i szukalm i szukalam. Wreszcie znalazlam www.med-pol24.de i udalo sie. Teraz jestem na wyjezdzie i jest ok. 1200 E+ kasa za dojazd+ umowa+ wszystkie ubezpieczenia+ koordynatorka wpada od czasu do czasu . Jestem zadowolona bo mam dwie osoby ale codziennie przychodzi Caritas myje ich i ubiera(Herr Wolfgang i Frau Irmhild sa bardzo starzy 88 i 92 lata) Robie sniadanie, potem troche sprzatam a dziadki ogladaj TV albo gazete czytaja. Gotuje obiad(syn przynosi produkty) po obiedzie odpoczyne potem jakies gry, karty albo idziemy na kawe i ciasto do pobliskiej kawiarni potem kolacja, mycie zebow;), sciaganie rajstop i 19:30- 20:00 spanko. Potem mam czas tylko dla siebie(czasami wpada koordynatorka, gadam na Skype albo ogladam tv albo, albo...) Mysle ze mam szczescie bo rodzina jest ok i pieniadze adekwatne:) mam dwie osoby ale bardziej jestem gosposia niz opiekunka. Mam nadzieje ze bede mogla tutaj zostac. Dziewczyny szukajcie dobrych firm i polecajcie dalej bo jest tez duzo pseudofirm albo wielkie giganty ktore wyzyskuja!!!
        • jureek Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 11.02.10, 10:02
          45graz napisała:

> 800E?? i na czarno?? ja bym się na to nie zdecydowała. Więcej zarabiam w
          > Promedica24 i mam przynajmniej legalną pracę. A tyle się naczytałam jak to zła
          > firma, a płaci lepiej niż na czarno z tego wynika.

I dalej spam.
          Jura
            • jureek Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 16.02.10, 15:00
              45graz napisała:

> Zaraz spam! nie można legalnie pracować i być zadowolonym, bo tylko Polacy
              > potrafią narzekać, a forum to idealne miejsce...

Forum nie jest miejscem na reklamę. Idealne miejsce na reklamę bedziesz miała,
              jak je sobie wykupisz. A że celem Twojego pisania na forum jest reklama pewnej
              firmy, to nie ulega dla mnie wątpliwości, bo cała Twoja tworczość forumowa
              ogranicza się tylko do tego.
              Oczywiście, że można być zadowolonym. Dziwne jest jednak, że masz tylko jeden
              powód zadowolenia, z którym chcesz się z forumowiczami podzielić. Naprawdę nie
              masz w życiu żadnych innych powodów do zadowolenia, jak tylko praca w pewnej firmie?
              Jura
              • sisi40 Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 17.02.10, 02:22
                Założyłam ten wątek myśląc,że może pomóc w rozwiązywaniu wątpliwości
                i że może znajdą się jakieś "pomocne dusze" służące bezinteresowną
                informacją i radą.Parę takich osób się znalazło i bardzo im
                dziękuję :).To co robi promedica jest żałosne.Same spamy.Nie mam
                pojęcia,czy ktoś moderuje to forum,jeśli tak,to byłoby miło,gdyby
                się tym zainteresował.Spamerkom z promedica dziękujemy ;/.
                  • sisi40 Re: sisi40 opiekunka czy posredniczka? 19.02.10, 00:20
                    Pewnie trudno w to niektórym uwierzyć,ale nie są to "moje" oferty
                    pracy i naprawdę wstawiałam je bez żadnych korzyści dla siebie,co
                    chyba nawet w poście podkreśliłam.Znajoma Niemka prosiła mnie o
                    pomoc w znalezieniu opiekunki dla matki jej koleżanki,a ja po prostu
                    wstawiłam to na forum.Taaak moja wina,moja bardzo ciężka
                    wina :P...Może nie oceniaj wszystkich według siebie,a zaraz
                    zobaczysz,że świat stanie się dużo sympatyczniejszy.
                    I jeszcze jedno.Nikogo błotem nie obrzucam(proszę o cytat),mam prawo
                    mieć własne zdanie,a praktyki promediki(innych firm pośredniczących
                    również)po prostu mi się nie podobają.
                    A spamy dalej żenujące i do tego agresywne się robią :(.
          • sisi40 Re: boshe chron naszych staruszkow przed takimi 26.06.09, 01:59
            Niby dlaczego Lektorze?Zupełnie Cię nie rozumiem.Przyjeżdżające
            kobiety są różne,podopieczni również,a praca jest naprawdę
            ciężka.Myślę,że nikt kto tego nie doświadczył,nie wie o czym
            mówię,niestety(na szczęście?).Rozłąka z
            dziećmi,rodziną,znajomymi,ustawiczny stres,samotność,tęsknota...
            Zmieniłam miejsce,zarabiam więcej,ale nadal nie mam z kim
            wyjść,pogadać,wyluzować.Chętnie spotkałabym się z jakąś panią w
            wieku 35-45lat,która ma poczucie hunoru,dystans do siebie.Jestem
            teraz w Monachium.Pozdrawiam i dziękuję:)
            • nana_c 2 panie z Polski 05.07.09, 17:29
              Mam w sasiedztwie, zajmuja sie 2 moimi sasiadami.
              Ile dokladnie zarabiaja, nie wiem, bo nie lubie latac po obcych portfelach, wiem
              jedynie, ze sa zadowolone :-)
              Ale ile sie narobia, to juz ich. Do tego dysputy z dziecmi (i dziedzicami)
              podopiecznych, co, jak i po co tak wlasnie. Jedna "trafila" fajnie, ma 90-
              letniego pana pod opieka, chlop zawsze mniej skomplikowany w sprawach zycia
              codziennego, a i dzieci ma daleko :-D
              Druga ma pania 89- letnia, dzieci na miejscu i niestety sami lekarze... wszystko
              wiedza lepiej, ale zeby pomóc podniesc tylek babci do umycia jej, to sami
              podobno nie dopatrza sie... za kazdym razem trzeba ich prosic.
              Chyba kwiestia duzego szczescia, trafic na normalnych ludzi w tej profesji.
              Widujemy sie codziennie prawie, wiec mam nieco wzgladu w problematyke.

• jedyny.bezkomentarza Re: boshe chron naszych staruszkow przed takimi 28.07.09, 10:03
              Zawsze mozna pracowac w polsce za 700 zł i wykonywac ta samą pracę.
              To jest Wasz wybór.Wolicie zarabiac 4300 m-c to z czegos trzeba
              zrezygnowac.

sisi40 napisała:

> Niby dlaczego Lektorze?Zupełnie Cię nie rozumiem.Przyjeżdżające
              > kobiety są różne,podopieczni również,a praca jest naprawdę
              > ciężka.Myślę,że nikt kto tego nie doświadczył,nie wie o czym
              > mówię,niestety(na szczęście?).Rozłąka z
              > dziećmi,rodziną,znajomymi,ustawiczny stres,samotność,tęsknota...
              > Zmieniłam miejsce,zarabiam więcej,ale nadal nie mam z kim
              > wyjść,pogadać,wyluzować.Chętnie spotkałabym się z jakąś panią w
              > wieku 35-45lat,która ma poczucie hunoru,dystans do siebie.Jestem
              > teraz w Monachium.Pozdrawiam i dziękuję:)
        • caroninka Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 19.02.10, 20:04
          jedyny.bezkomentarza Daruj sobie zlosliwe uwagi,bo obrazasz mnie tym co piszesz.
          Opiekun grupy dostaje prowizje,ale od rodziny,ktora opiekunke zatrudnia. Jezyk
          trzeba znac dobrze i miec doswiadczenie w opiece nad osobami uposledzonymi
          ruchowo. Jak pisalam wczesniej place sa rozne, zalezne od majetnosci rodziny i
          doswiadczenia opiekunki.
    • wild.romance Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 02.06.08, 22:51
      sisi40 napisała:

> Pracuje w Dolnej Bawarii,okolice Passau,jako opiekunka
      > sparalizowanego pana.Ludzie mili,ale praca dosc trudna wlasciwie
      > tylko z 2 powodow.1-moj podopieczny jest ciezki i ma
      > przykurcze,ktore b.utrudniaja zabiegi pielegnacyjne(kapiel to
      > koszmar:-( i 2-b.daje mi sie we znaki samotnosc,pracuje na wsi,nie
      > ma z kim pogadac,wyjsc gdzies wieczorem .Oczywiscie
      gotuje,sprzatam
      > i podaje leki.Mowie dobrze po niemiecku,zarabiam 1000euro,bez
      > ubezpieczenia,zwrotow kosztu podrozy.Czy mam szanse zarobic wiecej
      > np.w wiekszym miescie lub innym rejonie Niemiec?Jestem dobra w tym
      > co robie,pracodawcy sa ze mnie zadowoleni(to moje 2 miejsce pracy)

Zajrzyj do @....
      w.r
      • konrad-walenrod Obok Hindusów, Polacy są...Versztanden? 04.06.08, 07:42
        sisi40 napisała:

> caroninka...Chetnie sie odezwe,napisze na maila,ale w jaki sposob
        > mam Cie znalezc?Tzn.adres mailowy...:-(
        ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Obok Hindusów, Polacy są najwiekszą grupą ekspertów w Dojczlandzie do spraw IT.

A tu pojawia się takie pytanie!!!

Pan Adaś daje każdemu, kto się na forum GW zaloguje automatycznioe konto E-Mail, niezależnie od tego, czy ludzie mają o tym pojęcie, czy nie.

I napewno twoje konto jest zapchane górą śmieci, i to jest powodem, że server GW jest ciągle zakorkowany.

Jak Ałtobany w Dojczlandzie.

A więc E-Mail caroninki jest taki sam, jak Twój, tylo z przodu ma >>caroninka<<

A więc:

caroninka@gazeta.pl

sisi40@gazeta.pl

Versztanden?
          • lancelotta Re: sisi40 Pan konrad-walenrod ma racje:) 10.08.08, 12:52
            Witam:)
            Podbijam watek,bo bardzo mnie zainteresowal.
            Mam 1300 w okolicach Kassel.Sama znalazlam doradce podatkowego, dosc
            tanio. Nie wiaomo dlaczego musialam zaplacic podatek, a przeciez
            jestem zwolniona. Obiecali zwrocic i ...przyslali nakaz wplaty z
            rozbiciem juz na ten rok.
            diabli wiedza, czy przysluguje mi kindergeld:
            -pol roku pracuje w Niemczech
            -meldunek mam u rodziny i gewerbe
            -nie mam ubezpieczenia niemieckiego ( wykupuje w Warcie)

Mam kilka namiarow na agencje,moze mozemy sobie nawzajem pomoc w
            szukaniu lepszych warunkow i wymianie doswiadczen:)
            Pozdrawiam.
            • lewap.a Re: sisi40 Pan konrad-walenrod ma racje:) 20.11.08, 15:45
              "Nie wiadomo dlaczego musialam zaplacic podatek, a przeciez
              jestem zwolniona".Wiem, ze ta wypowiedz jest stara, ale mimo
              wszystko:jakim cudem wyobrazasz sobie, ze jestes zwolniona z podatku
              (dochodowego?)Zmieniono dla Ciebie przepisy podatkowe?Raczej nie.
              I : od kiedy to urzed finansowy "obiecuje" zwrot podatku?
              Przy tch wszystkich pytaniach i problemach,ktore masz, to przychodzi
              mi jeszcze jedna uwaga do glowy: doradce podatkowego (Steuerberater)
              to ty nie masz.Byc moze jakiego dorabijacego na boku agenta
              ubezpieczeniowego.
              Jezeli pracujesz faktycznie 6 miesiecy w roku, to zarabiasz rocznie
              7.800 €.Wg. Grundtabelle roczny dochod wolny od podatku wynosi
              7.664,00 € i nawet zakladajac, ze wpadlas w progresje podatkowa
              majac dochody z Polski, to jest dziwne, ze musisz placic podatek
              dochodowy i zaliczki..Moze twoj "doradca podatkowy" powinien napisac
              do twojego Finanzamt-u "Antrag auf Herabsetzung der
              Steuervorauszahlungen"?.
              • lancelotta Re: sisi40 Pan konrad-walenrod ma racje:) 28.12.08, 14:26
                jakim cudem wyobrazasz sobie, ze jestes zwolniona z podatku
                > (dochodowego?)Zmieniono dla Ciebie przepisy podatkowe?Raczej nie.
                > I : od kiedy to urzed finansowy "obiecuje" zwrot podatku?
                > Przy tch wszystkich pytaniach i problemach,ktore masz, to
                przychodzi
                > mi jeszcze jedna uwaga do glowy: doradce podatkowego
                (Steuerberater)
                > to ty nie masz.Byc moze jakiego dorabijacego na boku agenta
                > ubezpieczeniowego.

Witam.
                Za 2007 rok,dostalam zwrot calego podatku. Dostarczylam zasw. z
                Urzedy Skarbowego, ze nie mam dochodow w Polsce.
                W 2008 placilam podatek z gory, a poniewaz zarobilam wiecej, dostane
                270 euro zwrotu, czyli zaplacilam im faktycznie 130 euro.
                Mam niemieckiego doradce z wypasionym niemieckim biurem:)

• ewa553 Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 10.08.08, 18:47
      jak spojrzycie na gore tej strony, to nad naszymi wpisami, w ramce,
      sa reklamy Google. Tam widze az dwa ogloszenia o pracy w
      Niemczech/opiece nad starszymi. Tam na pewno cos znajdziecie,
      czyli "dort werden sie geholfen", czy jak to Verona seplenila:)))))
      • krystyna401 Monachium 21.08.08, 15:58
        ja mam 1000e na czarno w Monachium.ale od nowego roku postanowilam szukac nowej
        pracy--legalnej,bo wiecej mozna zarobic.Mam dwoje dziadkow chodzacych.Nia mam
        za duzo pracy,wiec nudno mi strasznie.Mam dwie godz pauzy,a takze bilet
        miesieczny i moge jezdzic po calym miescie.Czy moze ktoras z opiekunek pracuje w
        Monachium i chcialaby sie ze mna spotykac? ja jade juz po raz 4
          • nana_c opiekunka w Niemczech 21.08.08, 19:24
            Mam w dalszym sasiedztwie pare pan z Polski (zmieniaja sie co pare tygodni).
            Twierdza, ze wlasciwie nie oplaca im sie przyjezdzac do pracy tutaj (legalnie, 1200 netto, pan starszy, wlasciwie na wózku, plus praca w domu), odkad € tak drastycznie spadlo w cenie.
            • ewa553 Re: opiekunka w Niemczech 21.08.08, 20:38
              mowiac szczerze nie rozumiem tych pan - chyba glupio gadaja. Bo
              nawet jesli euro spadlo, a raczej zlotowka wzrosla, to maja dobre 4
              tys.zl. w miesiacu. Ile ludzi w Polsce ma tyle? A one jeszcze z
              pewnoscia maja wyzywienie przy tym panu.
              • kasiak37 Re: opiekunka w Niemczech 21.08.08, 21:37
                Ewa to tez nie jest tak ze maja 4 000 w portfelu...One zmieniaja sie najczesciej
                co 6 tygodni wiec te 4 000 podziel na 3 miechy,czyli te 6 tyg,ktore pracuja i 6
                tyg ,ktore siedza w domu w PL.
                A swoja droga gdyby im sie nie oplacalo,czytaj mialaby z czego zyc w PL,to nie
                przyjezdzalyby opiekowac sie starszymi,czesto dosc mocno chorymi osobami.I te
                pieniadze to faktycznie nie kokosy gdy euro stoi po 3 pln a 5 lat temu bylo po
                4.8 pln.
                • ewa553 Re: opiekunka w Niemczech 21.08.08, 22:31
                  ba! ja pamietam te czasy kiedy za DM dostawalo sie kilkadziesiat
                  zlotych...
                  A ten Twoj rachunek to tez nie tak. To ze siedza 6 tyg, w domu to
                  ich problem, ale te pieniadze dostaja za ten czas, kiedy pracuja.
                  • nana_c Re: opiekunka w Niemczech 22.08.08, 00:52
                    Tez mi sie tak zdaje, ze lepiej zarobic przez te 6 tygodni 1800€ i posiedziec 6
                    tygodni w Polsce, niz siedziec w Polsce za darmo, no ale ich nie "nawracam",
                    kazdy musi wiedziec, co robi!
                    Pozatym, tez sobie ciezko wyobrazam odjazd od rodziny. W ich przypadku- 6
                    tygodni- to pikus, ale moja kuzynka, pracujaca w Niemczech od 5 lat przy opiece
                    starszej, lezacej pani, potrafila juz tutaj przebywac pól roku pod rzad :-O
                    Dzieci maja obecnie 13 i 15 lat :-( Tego nie do konca rozumiem- nawet jesli ma
                    swietnie placone- rodzina podopiecznej to Villeroy... ale co przegapila w
                    dorastaniu dzieci, tego i najgrubsze zarobki nie wyrównaja. Moje prywatne zdanie :-8
                      • klanoria Re: opiekunka w Niemczech 01.09.08, 10:54
                        witam czy mogę się dowiedzieć od osób juz bedących jako opieka w
                        Niemczech czy lepiej wyjechać za pośrednictwem polskich pośredników
                        czy niemieckich cz może szukać na włąsną rękę na stronach
                        niemieckich .nie mówię za dobrze po niemiecku ale przy pomocy
                        translatora daje sobie radę w tłumaczeniu stron. Chće wyjechać na
                        dlużej około 5 lat.jak to załatwic, dużo wiem na ten temat ale tylko
                        ze stron internetowych bardzo chętnie zawiąże kontakt z osobą która
                        już tam pracuje i ma doświadczenie, proszę jeśli ktoś bedzie
                        uprzejmy nawiązać ze mną kontkt jamana @wp.pl dzieki i pozdrawiam
          • krystyna401 do kasiak37 22.08.08, 12:54
            tak,wiem ze mam malo.dlatego ten ostatni raz jade jeszcze do monachium.od nowego
            roku szukam bardziej platnej pracy.
            dodam ze dziadek--kochany czlowiek dorzuca mi calkiem spore kwoty,ale tak zeby
            babka(chytra baba) nie widziala,dlatego tam tylko siedze.bo przy dwojgu to
            zdecydowanie za malo 1000 e.pozdrawiam
        • rozalia_11 Re: Monachium 02.02.10, 11:11
          Myslalam ze na czarno wiecej sie zarabia i to za dwie osoby? Tyle to mi
          proponowali w Promedica24 na legalu z umowa, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
          Chyba jednak do nich wroce, bo szkoda marnowac czas na szukanie lepszych
          zarobkow, a czas goni.
    • melca Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 25.08.08, 18:11
      Witam Was.Ja pracuje w Mengen, na poludniu Nimiec.Prace podjelam
      legalnie na etat w polskiej firmie z Katowic.Mam 900 euro na reke
      plus wyzywienie.Opiekuje sie panem 88 letnim.Gotuje.sprzatam.piore i
      prasuje.Czasem zadbam o ogrodek,wychodze z panem na spacer,a porusza
      sie na elektrycznym wozku.Jest nas tutaj w okolicy 5
      opiekunek.Spotykamy sie,rozmawiamy i czas jakos nam leci.Mam czas
      wolny dla siebie .Jest fajnie, ale firmy miala kontrakt na 1 rok i
      teraz musze szukac nowej osoby i byc moze nowego miejsca.Chce
      zarabiac wiecej,bo wiem ze mozna juz do 1300 zarobic na
      reke.Pozdrawiam wszystkich na forum.Acha.U pana jestem juz
      rok,oczywiscie co 2 miesiace sie zmienialysmy.:)
      • klanoria Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 01.09.08, 11:00
        Witam,na razie dopiero szukam informacji i osób które juz tam
        pracują jako opiekunki, Tez chce wyjechac do Niemiec na dłuższy czas
        około 5 lat.chciałabym nawiązać kontakt jak również dowiedzieć się
        czy wyjazd za pośrednictwem polskich biur się opłaca i których.Mam
        kontakt z krakowskim interkadra i katowixckim ale nazwy w tej chwili
        nie pamięta. Nawiązałam kontakt z niemieckim posrednikiem.
        proponuje mi o 200E więcej niz w Polsce.jesli ktos będzie uprzejmy
        to prosze o kontakt jamana@wp.pl
      • katastrofa4rp Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 18.07.09, 12:04
        spoko, sama szukalam pani do prowadzenia domu, 3 dzieci (8-12-14) i
        pies. Ale nie zglosil sie nikt.
        wiec bede od wrzesnia placila Niemce 500 Ojro brutto, nie bedzie
        potrzebowac wyzywienia, mojego pokoju wypoczynkowego, lazienki etc.
        Czyli wyjde na swoje.
        A moj warunek byl- mowic po polsku, niemiecki niekonieczny:(((
      • 1gabula Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 30.09.08, 00:38
        witajcie kochane mam problem jestem teraz na kursie opiekuna osob starszych corych i niepelnosprawnych tak sie sklada ze wyslali mnie tam z opieki spolecznej jestem z facetem nieformalnie ktory ma firme budowlana zaznaczam ze poczatkujacy niewiele zarabia ja mam srednie wyksztalcenie wiec co moge w polsce w zasadzie nic problem polega na tym ze moj chlop pobral troche kredytu na firme i niestety na dzien dzisiejszy nie stac mnie nawet na kupno nowych gaci zaczynam sie zastanawiac czy po tym kursie nie wyjechac do pracy za granice moj stary nie chce o tym slyszec ale ja tone i wiem ze moze nie byc wyjscia jeszcze jedno nienawidze niemieckiego ale wiem bo moja ciotka byla jako opiekunka i tez szwabskiego nie znala a troche kabonki przywiozla ja nie zabardzo sie tam widze ale inaczej utoniemy moze to nie te czasy ale mysle ze jeszcze z tej zagranicy mozna cos przywiesc prosze napiszcie jak wy sobie tam radzilyscie na poczatku moze ktoras ma jakies miejsce gdzie mozna wepchnac taka poczatkujaca ale wiadomo ze tylko z wasza pomoca sama nie dam rady narazie sie zastanawiam ale prosze o odzew pozdrawiam zdesperowana gabi
        • wild.romance Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 17.10.08, 01:51
          1gabula napisała:

> witajcie kochane mam problem jestem teraz na kursie opiekuna osob
          starszych cor
          > ych i niepelnosprawnych tak sie sklada ze wyslali mnie tam z
          opieki spolecznej
          > jestem z facetem nieformalnie ktory ma firme budowlana zaznaczam
          ze poczatkujac
          > y niewiele zarabia ja mam srednie wyksztalcenie wiec co moge w
          polsce w zasadzi
          > e nic problem polega na tym ze moj chlop pobral troche kredytu na
          firme i niest
          > ety na dzien dzisiejszy nie stac mnie nawet na kupno nowych gaci
          zaczynam sie z
          > astanawiac czy po tym kursie nie wyjechac do pracy za granice moj
          stary nie chc
          > e o tym slyszec ale ja tone i wiem ze moze nie byc wyjscia jeszcze
          jedno nienaw
          > idze niemieckiego ale wiem bo moja ciotka byla jako opiekunka i
          tez szwabskiego
          > nie znala a troche kabonki przywiozla ja nie zabardzo sie tam
          widze ale inacze
          > j utoniemy moze to nie te czasy ale mysle ze jeszcze z tej
          zagranicy mozna cos
          > przywiesc prosze napiszcie jak wy sobie tam radzilyscie na
          poczatku moze ktoras
          > ma jakies miejsce gdzie mozna wepchnac taka poczatkujaca ale
          wiadomo ze tylko
          > z wasza pomoca sama nie dam rady narazie sie zastanawiam ale
          prosze o odzew poz
          > drawiam zdesperowana gabi

Nie wiem czy nie byłoby lepiej aby szwaby przyjechały, zostawiły
          kasę i spadały tam skąd przyszły....
          Co za determinacja.
          Ludzie, z takim podejściem eliminujecie się sami ze wszystkich,
          nawet możliwych i w miarę dogodnych historii.
          w.r
    • axio-mat Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 03.06.09, 08:26
      Jesli dobrze mowisz po niemiecku i masz doswiadczenie dlaczego nie poszukasz
      pracy bezposrednio w firmach, ktore zatrudniaja opiekunow do osob starszych? Nie
      musialabys mieszkac pod jednym dachem z taka osoba, nie musialabys byc na
      pstrykniecie palcami i zarobilabys wiecej.
    • lykka1 a ja mam taka historie: 06.09.09, 13:44
      pewna znajoma pani szukala ostatnio polskiej opiekunki dla swojej
      mamy. alternatywa byl pflegeheim.

szukala, pytala, dzwonila, zbierala opinie i w koncu zalatwila mamie
      miejsce w heimie, za ktory placi 3.000€ miesiecznie.

zapytana o powody decyzji, powiedziala mi przez telefon, ze nie chce
      przykladac reki do wyzysku polskich pracownikow. ze ponoc agencje
      biora od klientow duzo wiecej, a opiekunom osob starszych, ktorzy sa
      do dyspozycji praktycznie 24 godziny na dobe, oddzieleni od swoich
      bliskich i wedlug niej w wielu przypadkach wykorzystywani, placa 1.200
      na reke.

nie miesci jej sie w glowie, ze ktos sie moze z takich warunkow
      cieszyc. dla niej to niewolnictwo i tyle.
    • maria-14 Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 29.06.10, 16:58
      Ja pracuje już od 4 lat jako opiekunka osob starszych, pierwsze
      wyjazdy załatwiałam sobie na czarno, z pieniędzmi było różnie no i
      tak jak Ty nie miałam ubezpieczenia, przekonałam sie do Firmy
      pośredniczacej Hausengel, która poleciła mi Polka w busiku, jak
      jechałam na Stelle, zarobki sa od 1000euro, w zależności od tego co
      robisz, oprócz tego masz zwrot podróży i
      ubezpieczenie...najwazniejsze ze praca jest legalna, w biurze sa
      miłe panie które Ci zawsze doradzą...ja znalazłam numer na ich
      stronie www.hausengel.de pozdrawiam Maria
        • chief-denunciator Aby ludzie nie mówili: Nie wiedzieliśmy... 06.02.13, 18:36
          www.kp.ru/online/news/1360371/

Jedynie problem w tym, że na świecie jest nadmiar siły roboczej i niedobór kapitału.

W Moskwie, stolicy Federacji Rosyjskiej, jest co dziesiąty mieszkaniec migrantem, a co piąty jest Gastarbeiterem z Azji...
          >>гастарбайтер,<< jak piszą Ruskie w swoim pomieszanym języku...

Ruski język jest mieszanką polskich i niemieckich słów... I greckich liter...
          Nic innego...
          Własnego języka to Ruskie nie mają...

Ot, co...

agnieszkae25 napisał(a): Zachęcam do zapoznania się z artykułem

============================

W komentarzach niektóre czytelniczki strasznie narzekają na wrednych Niemców...
          To wina rządu niemieckiego, że nie ostrzega przed wrednością Niemców.

Czytelnicy Polskich Forów Patriotycznych mają wielkie szczęście, chief-denunciator podjął się tego bardzo niewdzięcznego zadania w swoim prywatnym, wolnym czasie, aby ludzi należycie poinformować...

Aby ludzie nie mówili: Nie wiedzieliśmy...

Rząd angielski ostrzega Rumunów i Bułgarów przed wrednością Angolów.

Także przed deszczem ciągle padającym na wyspach...

Ot, co...
    • chief-denunciator Ile zarabia ukraińska opiekunka w Polsce? 15.12.12, 14:12
      www.pracaeu.pl/

A orientuje się może kto, kto opiekuje się seniorami w Polsce?

Czy to może Januszek na spółkę ze Zbyfauchem są tacy dobrzy?

A okazyjnie pomaga im Ojciec Lunatyk ze swoją córką Gadupą?

I ile zarabiają ukraińskie opiekunki w Polsce?

Wszyscy tu wiemy, że Januszek ma szerokie koneksje na Ukrainę i pozostałe Kraje walecznego ZSRR, aż poza Ural...

Niewyczerpany rynek taniej siły roboczej...

I jak traktują Polacy swe ukraińskie opiekunki?

Dobrze albo źle?

Ot, co...
    • sisi40 Witam ponownie:), 17.12.12, 23:04
      widze,ze watek dalej zyje..Troche swoim wlasnym zyciem,ale jest;).

W mojej sytuacji sporo sie zmienilo.Przede wszystkim miejsce pracy(od paru lat pracuje w Monachium),a przede wszystkim warunki pracy i wynagrodzenie.
      Jestem teraz zatrudniona bezposrednio przez rodzine,pracuje legalnie,mam 350 euro na reke tygodniowo+osobne mieszkanie.Rodzina mila,zero stresu,pracuje 8 godzin dziennie.

Pozdrawiam:).
      • chief-denunciator A jak z rentą starczą? 18.12.12, 11:38
        Materialnie i moralnie bardzo dobrze.

Są i dobroduszne i poczciwe Helmuty.

A ja myślał, że tu same bydło faszystowskie i szmaty rasistowskie...

A jak z rentą starczą? Abyś w podeszłym wieku nie musiała siedzieć na ulicy z garnuszkiem? Mów prawdę! Kłamanie w internecie jest grzechem śmiertelnym!

Co mnie najbardziej interesuje:

Jaki jest ich ogródek przydomowy? Tak samo gustowny i wykwintny jak w Polsce, albo musisz znosić widoki szkaradnych Gartenzwergów...

Każde dziecko na świecie wie, że Helmuty mają szkaradny gust...

Главный стукач … ot, co...
        • sisi40 Re: A jak z rentą starczą? 18.03.13, 00:14
          Wszystko wybetonowane denunciatorze,zaden krasnal sie nie uchowa!
          I dobrze,bo ja nie cierpie grzebac sie w ziemi i wykwintnego ogrodka na stanie (ani tu, ani tam) nie posiadam :).
          Tjaaa, :D
          chief-denunciator napisała:
          Kłamanie w internecie jest grzechem śmiertelnym!

Z ostatnim sie zgadzam ;).

:D
    • anetkaw34 Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 15.03.13, 13:40
      witaj, teraz z pewnością zarobisz więcej, widać masz duże doświadczenie. Ja wyjeżdżam nie na własny rachunek a przez InterKadrę. Dziewczyny z dobrym niemieckim dostają tu 1300 euro, ja mam 1150e. miesięcznie. Polecam Ci ich stronę opiekunki.interkadra.pl - wiele informacji też o nauce języka. Anetka
    • biurorpo Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 07.05.13, 18:16
      Witam,

Jestem Maciej Czekaj,
      Biuro Rzecznika Praw Opiekunek na terenie Niemiec

Na prośbę Opiekunek i z polecenia nowo powołanego Rzecznika Praw Opiekunek na terenie Niemiec, przygotowaliśmy anonimową Ankietę celem poznania bieżącej sytuacji Opiekunek.
      W oparciu o spostrzeżenia i wnioski wypływające z ankiety powstanie portal branżowy oraz spis praw i przywilejów na które Opiekunki będą mogły się powoływać. Będą one spisane w regulaminie portalu branżowego na którego straży stoi Rzecznik Praw Opiekunek.

Przeczytałem też tutaj liczne negatywne komentarze o opinie na temat funkcjonowania biur pośrednictwa i agencji oraz niemieckich Rodzin.

W odpowiedzi te problemy powstał urząd Rzecznika oraz powstanie portal Internetowy dzięki któremu Opiekunki otrzymają bezpośredni dostęp do ofert pracy niemieckich rodzin. W praktyce sprowadza się do tego, że każda Opiekunka będzie mogła znaleźć pracę będąc pośrednikiem sama dla siebie. Dla Opiekunek oznaczać to będzie 200-300 euro miesięcznie więcej w portfelu.

Na chwilę obecną 154 Opiekunki z którymi się już skontaktowaliśmy wypełniły wspomnianą Ankietę.
      Mamy coraz lepszy obraz problemów z jakimi borykają się opiekunki a portal Opiekunek nabiera coraz bardziej realnych kształtów właśnie dzięki opinii i pomocy Opiekunek.
      Opiekunkom które znamy jak i nam wydaje się dobrym pomysłem to że portal branżowy jest zaprojektowany przez Opiekunki dla Opiekunek.

Wyzwania które przed sobą postawiliśmy:
      Co zrobić aby rozwiązać problemy Opiekunek.
      Jak zwiększyć zarobki Opiekunek.
      W jaki sposób podnieść wiedzę Opiekunek na temat miejsca, rodziny i podopiecznego z którymi Opiekunka będzie mieć do czynienia.
      Jak w prosty sposób Opiekunka może zostać swoim własnym pośrednikiem.
      Do kogo Opiekunka może się zwracać w przypadku pojawiających się problemów.
      Skąd Opiekunka może czerpać wiedzę i regulacje prawne związane z tą branżą.

To czego teraz potrzebujemy od Opiekunek, to odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie. 10-15 minut czasu na wypełnienie teraz anonimowej ankiety, wpłynie korzystnie na rynek międzynarodowej opieki.
      Ankieta do wypełnienia jest dostępna pod poniższym linkiem:
      hilfendo.pl/
      Na przestrzeni ostatnich 10 lat rynek opieki coraz bardziej się pogarszał. Jest okazja to zmienić. A zmienić mogą to tylko Opiekunki. Ankieta, Rzecznik i portal są tylko narzędziami w rękach Opiekunek.

Wypełniając tę ankietę teraz, dajesz dobry przykład wzięcia spraw w swoje ręce dla swoich koleżanek po fachu. Zastanów się czy nie było by warto ich poinformować o takiej możliwości.

Wszelkie pytania, pomysły i uwagi prosimy kierować na adres mailowy:
      brpo@polonia.de
      • yvonnee31 Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 16.09.13, 11:36
        Witam,
        cieszę się ,że w lawinie różnych wpisów w przeróżnych miejscach trafiłam na Twoje - jeśli mogę zwrócić się tak bezpośrednio- jasne krótkie naprowadzenie. Miło usłyszeć ,że ktoś pracuje za konkretne pieniądze :))
        jestem w Niemczech od 6 tygodni. To mój debiut na tutejszym rynku pracy. W Polsce po 16 latach pracy w bankowości dopadły mnie zwolnienia grupowe...niestety. Zainwestowałam swój czas i środki finansowe w naukę języka niemieckiego i oto jestem. Chciałabym pracować za przyzwoite wynagrodzenie, a nie jak piszą niektóre opiekunki za 700- 750 EUR.
        Ja zarabiam w przedziale 1100-1150 EUR, ale za 2 tygodnie zastępstwo się kończy i zastanawiam się co dalej ?
        Jesteś zatrudniona na umowę o pracę na polskich czy na niemieckich warunkach ?
        Na stronach z ofertami pojawiło się pole do wpisania oczekiwanego wynagrodzenia, warunki do negocjacji ...czy tam powinnam wpisać kwotę zbliżoną do tej którą podajesz? jaki jest przedział zarobków w tej firmie?
        Ciepło pozdrawiam i życzę Ci abyś zawsze trafiała na dobrych ludzi i w miarę bezstresowe przypadki. Ja zostałam rzucona na głęboką wodę.
        iwona.

• chief-denunciator Re: Ile zarabia opiekunka w Niemczech? 18.09.13, 07:56
          www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,66725,14573532,Pielegniarka__Mam_dosyc_bycia_tania_sila_robocza_.html#Cuk

Wszystko się pokićkało w tym globalizmie...

Co w przeszłości rozbiorcy i okupanci nie dokończyli, dokończy globalizm w rozmiarze, którym się ludziom pod Bismarckiem nawet nie śniło ...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
          Myślę poważnie o wyjeździe za granicę, bo najgorsza jest świadomość, że tutaj jeszcze długo dla nas, pielęgniarek, nic się na pewno na lepsze nie zmieni. Mam świadomość, że gdzieś tam też będę ciężko pracować, ale na jednym etacie, nie na dwóch, a wynagrodzenie pozwoli na sfinansowanie wyprawki do szkoły bez zaciągania kolejnego kredytu.
          ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Naiwne spojrzenie na świat ma ta niewiasta.
          Od czasu nastania globalizmu zwiększa się ciągle liczba Niemców z umowami śmieciowymi, pracujących na pełnym etacie i nie będącymi wstanie powiązać końca z końcem.

Ludzie ci są wspierani poprzez niemiecki Sozialamt, jak bezrobotni...
          Błogosławieństwo "Wspólnej Europy" !

Ot, co...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka