Dodaj do ulubionych

peruka na Nfz?

27.11.10, 19:09
Słyszałam,że jedna babka ma,ale jak to załatwić?
Czy Nfz refunduje?a jeśli tak,to jakie formalności trzeba spełnić?
Obserwuj wątek
    • majeczka262 dzięki 02.12.10, 22:13
      Dziękuję za odpowiedź, na tym forum nie warto się wypowiadać, bo choć dłużej sie zmagacie z chorobą macie mnie gdzieś.
      Pozdrawiam
        • majeczka262 Re: dzięki 09.12.10, 22:07
          Tyle,że starego forum nie ma,więc dowiem się ciekawe skąd?
          Moja dermatolog powiedziała,że nie jest w stanie mi pomóc...
          Oj nie smucę, muszę się męczyć z Chińską, która mi się wiecznie zsuwauncertain
    • mamma_mia1 Re: peruka na Nfz? 15.12.10, 14:40
      Majeczka, 28 grudnia mam wizyte u dermatologa nfz- ide po recepte na peruke /wlasnie takie rozwiazanie podpowiedzial mi pryw. lekarz/. opisze Ci procedure, jak sama ja przejdewink
        • marteczka77 Re: peruka na Nfz? 18.12.10, 22:32
          To moze ja pomogę korzystałam już parę razy z refundacji.Trzeba udać się do dermatologa musi on mieć podpisany kontrakt z NFZ i powiedzieć lekarzowi ,ze chciałby sie wniosek na perukę.Przysługuje on raz w roku.Trzeba wybrać jaką perukę sie chcę czy z włosów naturalnych czy sztucznych .Przy naturalnych rok temu było cos koło 400zł,przy sztucznych 250zł.Potem z wnioskiem trzeba udać się do NFZ i go podsteplować tam tez dają wykaz punktów w których można tą refundację zralizować .Może być w innym miescie ,ale ten punkt czy sklep z perukami musi mieć podpisany kontrakt z NFZ.Pozdrawiam
          • majeczka262 Re: peruka na Nfz? 21.12.10, 22:21
            Dzięki bardzo, czyli muszę zapisać się do mojej dermatolog na Nfz, bo ona głownie prywatnie przyjmuje,ale dowiedziałam się,że na Nfz gdzie indziej przyjmuje i ją męczyć.
            Dam znać, jak mi się uda,choć pewnie najwcześniej w styczniu mi sie uda.Pozdrawiam
      • bebe1230 Re: peruka na Nfz? 06.01.11, 19:48
        W zasadzie kazdy dermatolog powinien choc nie każdy musi, sama się o tym przekonałam jak się prosiłam o "receptę" w ogóle potraktowala mnie jak zło konieczne...suma sumarum ja nie załatwiłam nic ...W tym roku spróbuję w szpitalu Żeromskiego albo w przychodni pod kombinatem...a tak w ogóle ciekawi mnie czy ktoś, oczywiscie z Krakowa czy z Huty, chodził tam do dermatologa
        pozdrawiam smile
        • majeczka262 Re: peruka na Nfz? 02.02.11, 22:22
          Słuchajcie dostałam tą receptę,ale nie wiem, jak drogie są takie peruki???
          Tzn np z naturalnych włosów podobno refundują 650zł,ale ile taka kosztuje???
          Ktoś się orientuje?
          • bebe1230 Re: peruka na Nfz? 03.02.11, 16:38
            majeczka262 napisała:

> Słuchajcie dostałam tą receptę,ale nie wiem, jak drogie są takie peruki???
            > Tzn np z naturalnych włosów podobno refundują 650zł,ale ile taka kosztuje???
            > Ktoś się orientuje?

Przedział cenowy jest "łokrutnie" rozciągnięty nikt Ci chyba na to pytanie nie odpowie smile))
            • marteczka77 Re: peruka na Nfz? 05.02.11, 10:18
              Ja w tamtym roku chyba dostałam 420 zł refundacji na peruke syntetyczna jest mniejsza refundacja .Ceny peruk sa rózne ,a by uzyskać ta refundacje musisz kupić w punkcie lub od firmy co ma podpisany kontrakt z NFZ.Pamietajcie ,że lekarz co ma wypisac recepte na refundacje tez musi miec podpisaną umowę z NFZ.
              • bebe1230 Zdobycie wniosku na perukę ??? 15.02.11, 14:35
                Hmmm i znów kłody pod nogi....obeszłam kilku dermatologów i nikt nie chce mi wniosku na perukę wypisać a jak juz to na włosy syntetyczne....szopkę sobie robią ???
                Pytam się lekarza po co ja w takim razie składki płace a on ręce rozłożył i nic...no i co z tym mam zrobić ??? Macie jakieś rady ?
                  • weterenka Re: Zdobycie wniosku na perukę ??? 08.05.11, 15:12
                    majeczka262 napisała:

> Ja pierwszy raz byłam u dermatolog, moja od nowego roku przyjmuje prywatnie i b
                    > ez problemu mi wypisała,ale jednak nie będzie mnie stać na naturalnąsad
                    > Współczuję, może zgłoś to w siedzibie NFZ.

Popieram!!!!Trzeba złożyć skargę na lekarza.Ta refundacja należy się Nam jak koniowi siano i nie wiem czemu takie konowały robią jakieś trudności.
                    Dziewczyno składaj skargę,niech za to bekająsmile
                    Pozdrosmile
            • magie_bankie Re: peruka na Nfz? 26.02.11, 12:39
              Każdy lekarz dermatolog przyjmujący w przychodni bądź we własnym gabinecie z podpisaną umową z NFZ ma obowiązek wypisania wniosku na perukę! Ja chodzę już od kilku lat i nigdy nie spotkałam się z jakimkolwiek problemem. Jeżeli lekarz nie chce wypisać Ci recepty na perukę, radzę udać się ze skargą do najbliższego oddziału fnduszu. Na naturalną przysługuje 420 zł, na sztuczną 250 zł, ja biorę zawsze na sztuczną- peruki sztuczne można kupić od 250 wzwyż, natomiast naturalne 1900-2000 wzwyż, więc jak coś to mniejsza kwote dopłace z własnej kieszeni.
              Pozdrawiam Magda
              • bebe1230 Re: peruka na Nfz? 28.02.11, 12:40
                hmmm ale chodzisz co jakis czas do lekarza , a ja nie chodzę i tu jest problem a łysa głowa wcale nie jest powodem żeby takie skierowanie dostać... prosto z mostu mi babsztyl powiedział że mi się nie należy i tyle...a jak jeszcze powiedziałam że chce na naturalne włosy to mnie zwymyślała że mam "wygórowane ambicje" i na takie peruki w ogóle nie wypisują skierowań...ciekawe nie ?
                • magie_bankie Re: peruka na Nfz? 28.02.11, 19:42
                  Ja do lekarza chodzę raz w roku, jedynie po wniosek na perukę, a nie leczę się już od, chyba od ok 7 lat, mam łysą głowę i resztęwink z powodu łysienia plackowatego i należy mi się, i nam wszystkim, refundacja z nfz na perukę raz do roku. Na nasza przypadłość nie ma lekarstwa i chociaż to nam się należy!!!!!!!!! Na Twoim miejscu poszłabym do najbliższego oddziału NFZ ze skargą na tego babsztyla, bo w takim razie ciężko ja nazwać lekarzem!!!!! albo jak nie chcesz robić szumu, to zmień lekarza, bo to Ci się należy!!!!!!
                  • majeczka262 Re: peruka na Nfz? 28.02.11, 22:13
                    Ja wcześniej chodziłam do innego, do tej poszłam pierwszy raz i bez problemu mi wypisała,tylko spytała jakie włoski chcę,już byłam w NFZ po pieczątkę i odebrałam perukę,zmieściłam się w cenie, choć przymierzyłam fajną,do której trzeba było 50zł dopłacić i nie wiem,czy w ogóle sobie nie kupię takiej,bo ta co teraz mam i tak za kilka miesięcy będzie do wymiany,a tą co wzięłam na Nfz chcę zostawić na lato, bo jest krótszasmile
                    Dzięki ludziki za pomoc w załatwianiusmile
                  • weterenka Re: peruka na Nfz? 08.05.11, 15:19
                    magie_bankie napisała:

> Ja do lekarza chodzę raz w roku, jedynie po wniosek na perukę, a nie leczę się
                    > już od, chyba od ok 7 lat, mam łysą głowę i resztęwink z powodu łysienia plackow
                    > atego i należy mi się, i nam wszystkim, refundacja z nfz na perukę raz do roku.
                    > Na nasza przypadłość nie ma lekarstwa i chociaż to nam się należy!!!!!!!!! Na
                    > Twoim miejscu poszłabym do najbliższego oddziału NFZ ze skargą na tego babsztyl
                    > a, bo w takim razie ciężko ja nazwać lekarzem!!!!! albo jak nie chcesz robić sz
                    > umu, to zmień lekarza, bo to Ci się należy!!!!!!

Ja też chodze raz do roku tylko po wniosek,nie leczę się,bo to bez sensu raz,że wydana kupa kasy i nic z tego,a dwa mam dość bycia królikiem doświadczalnym.Refundacja się należy ze względu na chorobę,a nie względu na ilość wizyt u dermatologa za którą nawet jeżeli jest nie jest prywatna to i tak mają płacone z naszych własnych składek.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka