Dodaj do ulubionych

Filmiki pseudoszkoleniowe

27.06.22, 21:31
Ahoj!

Ostatnio obejrzałem sporo filmików z prostymi manewrami wejścia wyjścia cumowania itp.

Jestem przerażony nie tym, ze w większości wcale nie były perfekcyjne ale przeciwnie raczej na rzetelnym egzaminie nie powinny być zaliczone.

Można jeszcze wybaczyć gdy taki filmik zamieszcza mniej lub bardziej wyszkolony żeglarz ale gdy zamieszcza firma szkoleniowa, która ma tradycje i powinna się uważać za renomowaną to taki manewr musi być perfekcyjny i również komendy musza być perfekcyjne, powinien być taki, że najbardziej sroga, miedzy nami upierdliwa komisja, nie mogłaby wystawić innej oceny niż CELUJACA!

A tu na komentarz, dość delikatny, że manewr nie był perfekcyjny autor i instruktor oburza się, że przecież kursantka i młoda i niedoświadczona i na dodatek ładna:)))

A przecież gdy komentarz jest krytyczny i jak najbardziej merytoryczny to z cała pewnością nie dotyczy owej młodej i pięknej kursantki... ale przeciwnie owego PT Instruktora..., jeszcze bardziej się pogrąża gdy opowiada o "odkrętce steru":)))) Jak widać taki PT Instruktor nie dość, że ma pretensje o życzliwy ale krytyczny komentarz, to jeszcze udowadnia iż nie opanował słownictwa żeglarskiego, nie mówiąc już o poprawnych komendach i poprawnej koncepcji manewru...

Dlatego apeluję aby tam gdzie komentarze nie są wyłączone zamieszczać grzeczne i merytoryczne komentarze.

Bo argument owego PT Instruktora, że manewr był "świetny" gdyż nikt nie zginął, a statek nie zatonął..., mnie jednak nie przekonuje.


PS Może założę nowy watek z linkami do filmików tak aby każdy mógł skomentować
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka