Dodaj do ulubionych

Czy podac Calcarea Phosphorica?

02.06.11, 22:20
Witam,
"Przygodę" z homeopatią dopiero rozpoczynam i dlatego nie wiem jaka podjąć decyzję, a moja pani doktor jest teraz nieosiągalna. 1,5 tygodnia temu mój roczny synek z powodu infekcji(katar, kaszel, zaczerwienione gardło) dostał od naszej doktor Ferrum phosphoricum 9CH , które miałam podawac przez 5-7 dni. Nastepnie miałam zacząć podawać Calcarea Phosphorica.
Po ok 5 dniach podawania Ferrum nastąpiła poprawa ale następnie po 2 dniach katar i kaszel wróciły.
Moje pytanie jest czy mam mu teraz podać Calcarea Phosphorica czy czekać aż wyjdzie z tej infekcji.
Z góry dziękuję za pomoc.
Obserwuj wątek
    • achma77 Re: Czy podac Calcarea Phosphorica? 03.06.11, 13:37
      A czy mógłbyś mi teraz pomóc po wypełnieniu kwestionariusza:
      1. Opis ogólny pacjenta (dziewczynka/ chłopiec, kobieta/ mężczyzna, wiek, budowa ciała)
      Chłopiec, 12,5 m-ca, drobny, niedowaga, 8,5 kg
      2. Szczegółowy opis dolegliwości.
      Kaszel(odrywający, czasami aż do wymiotów ale w nocy również kaszel taki bardziej suchy) i katar (przewaznie żółta wydzielina) pediatra 1,5 tyg. temu stwierdziła równiez zaczerwienione gardło. Dziecko najwięcej kaszle w nocy, szczegolnie po karmieniu piersia.
      3. Jakie były pierwsze objawy choroby? Kiedy się pojawiły i w jakich okolicznościach?
      Pierwsze objawy pojawiły sie 2 m-ce temu, katar, a potem doszedł kaszel. Przewaznie tydzien chorowania, 2-3 dni poprawy i znowu katar i kaszel. Synek zaraził sie od starszego synka, który wlasnie zaczął chodzić do przedszkola.
      4. Co mogło być przyczyną choroby (proszę opisać czynniki, które mogły mieć wpływ na rozwój choroby - strach, przygnębienie, ból, zbyt wysoka temperatura, nadmierna wilgoć powietrza, przemęczenie, obciążenie pracą, złe odżywianie, szczepienie itp.)
      Synek zaraził sie od starszego dziecka, które zaczęło chodzić do przedszkola. Młodszy chorował w czasie tych 2 m-cy nawet jak starszy był zdrowy.
      5. Ogólny wygląd pacjenta: rozpalony, blady, zwiększenie potliwości. (Jeśli się poci to jak i gdzie najwięcej?)
      Nie zauważyłam
      6. Zachowanie pacjenta: apatyczny, senny, niegrzeczny, pobudzony, drażliwy, agresywny względem otoczenia, szuka towarzystwa lub go unika.
      Wszelkie nietypowe i niepokojące zmiany w wyglądzie, zachowaniu i psychice, które wystąpiły w momencie zachorowania.
      Dość drażliwy, płaczliwy. Synek zawsze budził się w nocy na karmienie ale teraz budzi sie jeszcze cześciej co 2 godz , a nawet częścej. Śpi dość niespokojnie
      7. Jaka tendencja wystąpiła w czasie choroby: uderzenie gorąca (rozpalenie) czy marznięcie?
      Nie zaobserwowałam
      8. Czy występuje gorączka? Jak wysoka?
      W ciągu tych 2 m-cy gorączkowal jakies 2,5 tyg temu przez 4 noce. Temp 38-38,7
      9. Temperatura głowy, ciała, rąk, stóp w dotyku (ręce i nogi bardziej gorące niż normalnie, czy są normalne mimo gorączki?)
      W czasie gorączki rece i nogi były bardzo ciepłe. Dzisiaj rano po przebudzeniu nogi i czoło cieplejsze niż zwykle.
      10. Kiedy i gdzie pacjent czuje się lepiej, a kiedy gorzej (na świeżym powietrzu, w ciepłym pokoju, przy świetle, w ciemności, zmiany pozycji ciała, w ruchu, podczas odpoczynku)?
      Po pobycie na świeżym powietrzu objawy powracały i nasilały się
      11. Czy nasiliło się pragnienie z powodu choroby (jakie płyny preferuje, w jakiej ilości i temperaturze)?
      Czy spożywane płyny mają wpływ na samopoczucie pacjenta (jeśli tak, to jakie)?
      Częściej domaga się karmienia z piersi
      12. Czy wystąpił brak apetytu? Czy spożywane produkty miały wpływ na samopoczucie pacjenta?
      Synek ogólnie należy bardziej do niejadków.Zwiększony brak apetytu w czasie 2 m-cy wystapił w czasie ząbkowania i gorączki. W czasie gorączki nie chciał nawet piersi.
      13. Czy wystąpiły jakiekolwiek zmiany w wyglądzie języka, ust, innych błon śluzowych (wilgotność, kolor, struktura, zapach itp.)?
      Przy gestym katarze zapach z ust jest intensywniejszy i bardziej nieprzyjemny, ma lekki białawy nalot na języku
      14. Czy wystąpiły nudności, wymioty, biegunka, nadmierna potliwość, wzdęcia? (Cechy charakterystyczne przypadłości.)
      Przy duzym katarze w okresie tych 2 m-cy czesto wymiotował po posilku, zwlaszcza po karmieniu piersia w nocy.
      15. Wcześniej przyjmowane środki homeopatyczne (jakie, kiedy, w jakich potencjach):
      Ferrum phosphoricum 9 ch przez ok 7 dni najpierw 2 granulki 3 x dziennie, a potem 2 x dziennie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka