Dodaj do ulubionych

od 2 tyg. problem skorny u malego dziecka

11.07.11, 15:57
1. Opis ogólny pacjenta (dziewczynka/ chłopiec, kobieta/ mężczyzna, wiek, budowa ciała)
Dziewczynka 15 miesiecy, bardzo drobniutka jak na swoj wiek, jasna cera, wlosy ciemny blond.

2. Szczegółowy opis dolegliwości.

Od ok 10 dni pojawily sie na skorze krostki jasno roznowe, wystające, gładkie, dodatkowo plamki, mysle ze zlozone z tych kropek wlasnie, tworzace nieregularne plamki ok 1 cm. Najpierw byly gladkie, wyczuwalne z łatwoscią w dotyku ale nie suche, jasno roznowy kolor, nawet taki lekko pomaranczowy. Z czasem robia sie coraz bardziej czerwone ale nadal nie jest to kolor mocny, nie są zaognione ani nie ma obrzeku. Jest ich coraz wiecej, pojawiają sie tez mniejsze krostki. Jest teraz tego naprawde duzo i te plamki robią sie troche bardziej chropowate. Nie widze zeby plamy sie powiekszaly, nie roznosi sie tylko pojawiaja sioe co chwile nowe. Nic z tego nie wycieka ale mysle ze troche swedzi, mloda drapie sie tylko jak ją zrobiore wiec nie ma ran. Nic z tego tez nie wyplywa, ropy nie ma ale mysle ze jakis plyn surowiczy bylby gdyby to zrozdrapala. Zmiany zaczely sie od klatki piersiowej i brzucha, teraz zajety jest caly tułow przod i tyl.

3. Jakie były pierwsze objawy choroby? Kiedy się pojawiły i w jakich okolicznościach?

Pare dni przed wystapieniem tej wysylki miala na dekolcie cos co myslalam ze jest potowkami, takie malenkie wystajace rozowe kropki, tyle ze utrzymywaly sie ponad tydzien a jej nie przegrzewam, podejrzewam ze byl to poczatek choroby a nie potowki.
W czasie gdy te kropki male juz byly, zaczelam wprowadzac jej na probe mleko, wczesniej miala skaze bialkową i wycofane mleko w 2 miesiacu zycia. Robilam probe i nie bylo oznak skazy typowych czyli wysuszone blyszczacej skoryczy suchych plam na ciele. Nie wiem wiec czy mozna wiazac obecna chorobe z mlekiem. Mleko poza tym odstawila a wysypka wciaz sie robi.
ok 10 dni temu pojawily sie te zmiany skorne. Wrocilismy wtedy z wakacji nad morzem. W pokoju na scianach byl grzyb. Wysypka jest wyłącznie na brzuchu, podbrzuszy, plecach i teraz doszly pojedyncze kropki na udzie i ramieniu.

4. Co mogło być przyczyną choroby (proszę opisać czynniki, które mogły mieć wpływ na rozwój choroby - strach, przygnębienie, ból, zbyt wysoka temperatura, nadmierna wilgoć powietrza, przemęczenie, obciążenie pracą, złe odżywianie, szczepienie itp.)

Podejrzewam alergie pokarmową, byc moze na mleko. Zabkowala w tym czasie, wyszly jej dopiero gorne jedynki, bardzo pozno zabkuje. Wilgoc powietrza byla bardzo duza w tych apartamentach w ktorych mieszkalismy, naprawde ogromna, widzialam po maszynie osyszajace w sasiednim pokoju, sciagala 3 wiadra wody dziennie. Szczepienie raczej nie, bo wlasciwie nie szczepie jej, choc dostala druga dawke WZWB miesiac wczesniej. Poza tym nie byla szczepiona.

5. Ogólny wygląd pacjenta: rozpalony, blady, zwiększenie potliwości. (Jeśli się poci to jak i gdzie najwięcej?)
Malo sie poci, jesli jzu to na glowce jak jest upał, obecnie zachowanie jej sie nie zmienilo, nie ma goraczki.
6. Zachowanie pacjenta: apatyczny, senny, niegrzeczny, pobudzony, drażliwy, agresywny względem otoczenia, szuka towarzystwa lub go unika.
Spi tyle co zawsze, moze troche dluzej. Spokojna jak zawsze, wesola, denerwuje sie rzadko. Lubi towarzystwo.

Wszelkie nietypowe i niepokojące zmiany w wyglądzie, zachowaniu i psychice, które wystąpiły w momencie zachorowania.

Akurat zabkowala wiec sie slinila i troche byla zdenerwowana, dostawala Chamomille 30ch i przechodzilo, w sumie dalam jej moze 5 razy.

7. Jaka tendencja wystąpiła w czasie choroby: uderzenie gorąca (rozpalenie) czy marznięcie?
brak
8. Czy występuje gorączka? Jak wysoka?
brak
9. Temperatura głowy, ciała, rąk, stóp w dotyku (ręce i nogi bardziej gorące niż normalnie, czy są normalne mimo gorączki?)
normalna
10. Kiedy i gdzie pacjent czuje się lepiej, a kiedy gorzej (na świeżym powietrzu, w ciepłym pokoju, przy świetle, w ciemności, zmiany pozycji ciała, w ruchu, podczas odpoczynku)?
Nie widze zmian, wszedzie czuje sie dobrze.

11. Czy nasiliło się pragnienie z powodu choroby (jakie płyny preferuje, w jakiej ilości i temperaturze)?
Ostatnio pije sporo, lubi herbatki niemowlece, cieple i w tem pokojowej, pije tez soki, nawet herbate lubi. Rano musi dostac picie natychmiast bo inaczej bardzo sie wkurza, jak widzi butelke to az sie trzesie zebym juz jej dala pic.

12. Czy wystąpił brak apetytu? Czy spożywane produkty miały wpływ na samopoczucie pacjenta?
Ogolnie je bardzo male porcje, ale ma tak od urodzenia, wybredna jest, nie lubi miesa. Ogolnie malo je wiec nie ma to zwiazku z choroba obecna.

13. Czy wystąpiły jakiekolwiek zmiany w wyglądzie języka, ust, innych błon śluzowych (wilgotność, kolor, struktura, zapach itp.)?
nie

14. Czy wystąpiły nudności, wymioty, biegunka, nadmierna potliwość, wzdęcia? (Cechy charakterystyczne przypadłości.)
nie

15. Wcześniej przyjmowane środki homeopatyczne (jakie, kiedy, w jakich potencjach):
Chammomilla 30ch ostatnio, wczesniej leczonba byla roznymi srodkami ale byl duzy odstep, ponad pol roku.

Bardzo prosze o pomoc, podaje wapno poki co, mialam zalecenie podania masci sterydowej ale sie wstrzymalam, dzisiaj ide do pediatry z nia ale nie do homeopaty wiec pewnie tylko dowiem sie co jej dolega a masci i tak nie podam, wiec bardzo prosze o pomoc.

Obserwuj wątek
      • joanna1364 Re: od 2 tyg. problem skorny u malego dziecka 12.07.11, 11:29
        Wiesz u mojego syna tak właśnie zaczęło się atopowe zapalenie skóry i jeżeli mogę si udzielić rady to z własnego doświadczenia powiem ci jedno : idź do dobrego dermatologa. Ja leczyłam mojego syna homeoatią rok na tą chorobę i powiedziałam dosyć i nie chodzi tutaj o to że ciężką kasę w tym utopiłam, ale o to że moje dziecko strasznie się męczyło bo wysypka się powiekszała, swędziała, dziecko z drapania było nerwowe a lekarz mnie uspokajał że to niby lek zadziałał i organizm się oczyszcza. Tego dziadostwa nie można wyleczyć, można jedynie wprowadzić chorobę w stan bezobjawowy. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia dla twojego dzieciątka. Oby nie było to azs. Joanna
              • joanna1364 Re: od 2 tyg. problem skorny u malego dziecka 13.07.11, 13:56
                Najwiecej szkodzi i ta szkoda jest ciezka i niebiezpieczna takim dzieciom lekar
                > z dermatolog. Skutkiem takiego wporowadzenia "choroby w stan bezobjawowy" jest
                > astma, cukrzyca i inne choroby o ktorych nawet nie chce pisac. I to nie teorija
                > a tak to jest.
                Wiesz Wikorze nie kwestionuje twoich poglądów. Może i tak jest czy będzie. Po 3 latach choroby i roku leczenia bezskutecznego homeopatią nie mam po prostu siły . Wierzysz mi?? Co niby miałam zrobić ????? Moje dziecko było w 50% pokryte wysypką, która swędziała, robiły się rany. Wymyślanie diet, testy; co tygodniowe prywatne wizyty i Bóg jeden wie co jeszcze. Nie pomogło. Wierzyłam w homeopatię ale brakło mi sił i poszłam po prostu do dermatologa. Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Może będe tego żałować??? Nie mam pojęcia. Pozdrawiam serdecznie. Joanna
    • love.cat Re: od 2 tyg. problem skorny u malego dziecka 12.07.11, 17:42
      kurcze, nie straszcie mnie, od poczatku chucham i dmucham, tylko 2 razy szczepilam co jest niczym w porownaniu z kalendarzem szczepien ( ok 25 szczepien juz powinna miec). Lekow nie brala poki co zadnych poza nurofenem, moze ze 2 razy. Odkad pojawila sie skaza bialkowa i odsunelam nabial nic sie nie dzialo, skora piekna. Po 15 miesiacach probe zrobilam i bylo ok, do czasu.
      Czy AZS moze tak po prostu przywalic z grubej rury, bez wczesniejszych problemow skornych? MYslalam ze pojawia sie w konsekwencji ciaglego wystawiania na alergen.
      Najgorzej ze to nie schodzi jej i nie mam jak sprawdzic od czego to bylo.
      Kurcze niektorzy szczepią ile wlezie, daja antybiotyki ciagle i inne silne leki, nie zwracaja uwagi na jakies stęki i jęki dzieci, daja na wszytsko nurofeny itp, a ja sie staram ją zdrowo chowac i prosze bardzo, jeden dzien i skora zmasakrowana.
        • zbyszekdziopa Re: od 2 tyg. problem skorny u malego dziecka 13.07.11, 18:55
          wiktor.online napisał:

> Powtarzam jeszcze raz. Po szczepionce WZWB dzieci maja AZS. >Oczewiscie ze to szydlo w worku staraja sie schowac ale ono stad >wylazi. No to co bedziemy na to zamykac oczy i udawac Greka?

W żadnym wypadku nie wolno zamykać oczu na prawdę, ani jej chować. Prawda i tak wyjdzie, prędzej czy później.
          A właśnie tym się różni homeopatia od allopatji, że nie zamyka oczu a tylko patrzy-ogląda z każdej możliwej strony i przez to leczy.
      • zbyszekdziopa Re: od 2 tyg. problem skorny u malego dziecka 13.07.11, 18:51
        love.cat napisała:

> Kurcze niektorzy szczepią ile wlezie, daja antybiotyki ciagle i inne >silne leki, nie zwracaja uwagi na jakies stęki i jęki dzieci, daja na >wszytsko nurofeny itp, a ja sie staram ją zdrowo chowac i prosze >bardzo, jeden dzien i skora zmasakrowana.

A to znaczy, że Twoje dziecko jest inaczej chore i potrzebuje/wymaga innego leczenia.
        Nie lamentuj, tylko bierz się do roboty.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka