Dodaj do ulubionych

kaszel trwający 7 tyg brak poprawy

22.10.11, 20:48
1. Opis ogólny pacjenta (dziewczynka/ chłopiec, kobieta/ mężczyzna, wiek, budowa ciała)
chłopiec , 18 m-cy, normalna budowa ciała(10 kg)
2. Szczegółowy opis dolegliwości.
kaszel, czasem sie odrywa czasem nie, nasilony z rana (męczący, póki się nie oderwie), w nocy tak samo, rozpoczyna się zazwyczaj koło godz. 12(noc)
3. Jakie były pierwsze objawy choroby? Kiedy się pojawiły i w jakich okolicznościach?
ok 6-7 tyg temu gdy zaczął chodzić do klubu malucha, po kilku dniach dostał katar wodnisty, po ok 2 tyg katar minął, kaszel w dalszym ciągu jest
4. Co mogło być przyczyną choroby (proszę opisać czynniki, które mogły mieć wpływ na rozwój choroby - strach, przygnębienie, ból, zbyt wysoka temperatura, nadmierna wilgoć powietrza, przemęczenie, obciążenie pracą, złe odżywianie, szczepienie itp.)
jw.
5. Ogólny wygląd pacjenta: rozpalony, blady, zwiększenie potliwości. (Jeśli się poci to jak i gdzie najwięcej?)
wygląda normalnie, nie poci się, nie jest rozpalony, ani blady
6. Zachowanie pacjenta: apatyczny, senny, niegrzeczny, pobudzony, drażliwy, agresywny względem otoczenia, szuka towarzystwa lub go unika.
od jakiegoś czasu jest złośliwy, uparty, wszystko chce robić po swojemu(jednak zrzucamy jego zachowanie raczej na jego wiek)
Wszelkie nietypowe i niepokojące zmiany w wyglądzie, zachowaniu i psychice, które wystąpiły w momencie zachorowania.
ok tygodnia temu pojawiła się wysypka na ciele
http://img838.imageshack.us/img838/1151/obraz081o.jpg
oraz na prawej rączce coś takiego
http://img191.imageshack.us/img191/3142/obraz075f.jpg

(obecnie sie łuszczy - smarujemy alantanem a całe ciało emoluim krem

7. Jaka tendencja wystąpiła w czasie choroby: uderzenie gorąca (rozpalenie) czy marznięcie?
nie z tych rzeczy
8. Czy występuje gorączka? Jak wysoka?
nie
9. Temperatura głowy, ciała, rąk, stóp w dotyku (ręce i nogi bardziej gorące niż normalnie, czy są normalne mimo gorączki?)
nie
10. Kiedy i gdzie pacjent czuje się lepiej, a kiedy gorzej (na świeżym powietrzu, w ciepłym pokoju, przy świetle, w ciemności, zmiany pozycji ciała, w ruchu, podczas odpoczynku)?
niezależnie czy jesteśmy w domu w samochodzie czy na spacerze kaszle
11. Czy nasiliło się pragnienie z powodu choroby (jakie płyny preferuje, w jakiej ilości i temperaturze)?
nie
Czy spożywane płyny mają wpływ na samopoczucie pacjenta (jeśli tak, to jakie)?
nie
12. Czy wystąpił brak apetytu? Czy spożywane produkty miały wpływ na samopoczucie pacjenta?
raczej nie
13. Czy wystąpiły jakiekolwiek zmiany w wyglądzie języka, ust, innych błon śluzowych (wilgotność, kolor, struktura, zapach itp.)?
nie
14. Czy wystąpiły nudności, wymioty, biegunka, nadmierna potliwość, wzdęcia? (Cechy charakterystyczne przypadłości.)
biegunka, kupka czasem 2 razy dziennie
15. Wcześniej przyjmowane środki homeopatyczne (jakie, kiedy, w jakich potencjach):
3x po 1/2 kropli - brak efektów leczenia natrium mur LM12
15.03 co 1 1/5 godz 1 kropla na 5 ml
18.03 - 23.03temperatura 38 (dawkowanie leku jak wyżej
2.05 ospa
02 09. przeziębienie , katar kaszel -
zmiana leku natrium mur C 1000
podawać rozcieńczenie 3 kulki na 50 ml podawać najpierw 4 razy dziennie jakby nie było poprawy częściej
15.09 zwiększenie dawki do 2 kulek dziennie , następnie do 3 + rozcieńczenie(brak poprawy)
14.10 zmiana leku natrium mur C1000 na 50 M
dawkowanie 8:00, 11:00, 16:00 - 50M(po jednej kulce), 13:00, 19:00 C1000(po jednej kulce)+ rozcieńczenie 3 kulki na 50 ml podawać po 5 ml co pół godziny, w razie poprawy rzadziej
niestety brak poprawy w dalszym ciągusad
z góry dziękuję za pomoc
Obserwuj wątek
                • otaota zbyszekdziopa 25.10.11, 10:04
                  otaota wcale tak nie myśli. mam problem z dzieckiem i myślałam że wiktor pomoże, ale faktycznie może ma racje że to wymaga dłuższej obserwacji.
                  Może faktycznie nie powinnam podawać innych leków niż te które zapisał mi nasz homeop. ??
                  z drugiej strony myślałam że może wiktor coś dodatkowego mógłby polecić, co pomogłoby uporać nam sie z tą wysypką
                  po wczorajszej wizycie u lekarza pediatry stwierdzona została alergia pokarmowa.
                  Na co??? nie mam pojęcia. Muszę teraz obserwować , zapisywać i wyciągać wnioski
                  • zbyszekdziopa Re: zbyszekdziopa 25.10.11, 12:12
                    Otata, czy Twoje jest to dziecko?
                    Jeśli Twoje, to zrób dziecku przysługę i zmyj ten czerwony lakier na paznokciach i nie maluj ich już więcej a zobaczysz, że zaraz dziecko poczuje się lepiej.

p.s. zapytaj Twojej/go homeop. czy nie zechciałba/y założyć spółdzielni homeopatycznej wraz z Wiktorem? Ja już raz dałem taki pomysł pod rozwagę Pani dr Bross i Panu dr Remigiuszowi Catewiczowi, ale przeszło poszło tylko głuchym echem a może dlatego, że oboje są po innych szkołach homeopatycznych i nie potrafią dojść do porozumienia. Coś mnie się zdaje, że nie potrafią dojść do porozumienia, ciekawe co też ich różni sobie wtedy pomyślałem, a może na pacjencie im nie zależy? Różne mnie wtedy myśli chodziły po głowie.
                    • otaota Re: zbyszekdziopa 25.10.11, 12:53
                      a co wspólnego ma choroba mojego dziecka i kolor paznokci?????
                      rozumiem że innych argumentów nie było????

nie rozumiem jednak w jakim celu miałaby "powstać spółdzielnia homeopatyczna"?
                      ale nie ważne, bo nie za bardzo mnie to w tym momencie interesu, mam trochę inne, ważniejsze dla mnie rzeczy na głowie ,a nie odpisywanie na jakieś bzdurne , nie wiadomo skąd wyjęte pytania.

Forum to nie powstało w celu ubliżania komuś, ale jedynie aby pomóc osobom które tego potrzebują
                      • zbyszekdziopa Re: zbyszekdziopa 25.10.11, 15:18

otaota napisała:

> a co wspólnego ma choroba mojego dziecka i kolor paznokci?????
                        > rozumiem że innych argumentów nie było????
                        >
                        > nie rozumiem jednak w jakim celu miałaby "powstać spółdzielnia homeopatyczna"?
                        > ale nie ważne, bo nie za bardzo mnie to w tym momencie interesu, mam trochę inn
                        > e, ważniejsze dla mnie rzeczy na głowie ,a nie odpisywanie na jakieś bzdurne ,
                        > nie wiadomo skąd wyjęte pytania.
                        >
                        > Forum to nie powstało w celu ubliżania komuś, ale jedynie aby pomóc osobom któ
                        > re tego potrzebują

To, że Ty nie dostrzegasz związków, to wcale nie znaczy, że inni ich nie dostrzegają.
                        Ja je dostrzegam i dlatego je wymieniłem.
                        Dajesz na forum publicznym opis dolegliwości dziecka i zamieszczasz obrazki, to nie dziw się, że inni ludzie tu zaglądają, czytają-oglądają i komentują.
                        Wiktor Tobie napisał w jaki sposób może On dziecku i Tobie pomóc, ale Ty chyba tego nie chcesz zrozumieć.
                        Nie musisz odpowiadać na czyjekolwiek wpisy, -przymusu też na tym forum nie ma i wcale o to Cię nie prosiłem, a tylko dałem pod rozwagę moje spostrzeżenia. A co Ty z nimi zrobisz i jak postąpisz to Twoja prywatna sprawa i ja nie mam najmniejszego zamiaru w to ingerować.

pozdrowionka dla Ciebie i dziecka, i niech jak najszybciej wraca do zdrowia, to jest najważniejsze sprawa-rzecz teraz a nie słowne przepychanki
                        • otaota Re: zbyszekdziopa 25.10.11, 20:00
                          "pozdrowionka dla Ciebie i dziecka, i niech jak najszybciej wraca do zdrowia, to jest najważniejsze sprawa-rzecz teraz a nie słowne przepychanki "

dziękuję bardzosmile jestem dobrej myśli
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka