Dodaj do ulubionych

szukanie konstytucji a nasilająca sie astma

16.11.11, 13:04
Witkorze, chcę zasięgnąć Twej opinii.
Moja znajoma leczy się homeopatycznie od ponad roku. Lek, ktory był wybrany jako konstytucyjny działał nieźle na ostre i nieustająco nawracające stany infekcyjne (górnych dróg oddechowych), ale okazało sie, że nie zadziałał na stany przewlekłe, czyli wypadający dysk czy alergia z objawami astmy. Homeopatka prowadząca uznała, że lek był simile a nie similimum i aktualnie szuka konstytucyjnego - ma jakąś hipotezę, będzie to lada dzień testowane. Ale znajoma ma alergię wziewną (roztocza, sierśći zwirząt i większość pylących drzew) a w ostatnich miesiącach nasilającą sie astmę (wieczorem, wysiłkowo, przy kontakcie z zimnym powietrzem). Ostatni na jednym wydechu nie wypowiada już zdania, czasem pojawiają sie świsty. Jej lekarka homeo mówi, że może nie brać steroidów wziewnych. Jej lekarka rodzinna nie neguje homeopatii ale nie zajmuje zdecydowanego stanowiska.

co radzisz na czas przejściowy, zanim zostanie znaleziony lek konstytucyjny, jakie są Twoim zdaniem ryzyka związane z kompletnym nieprzyjmowanie steroidów bądź innych leków (antyhistaminowych?) - jest czas na roztocza, można jakoś je minimaliwoać, ale ona jest i tak w ciagłym kontakcie z alergenem. No i co robić, jak zacznie sie dusić?
Obserwuj wątek
  • wiktor.online Re: szukanie konstytucji a nasilająca sie astma 16.11.11, 13:42
   Na czas przejsciowy musi byc staly kontakt z lekarzem-homeopata dlatego zeby reagowac homeopatia na symptomy ktorzy wystapia. Sterydy i leki antyhistaminowe trzeba odrzucac stopniowo, poniewaz moze byc ciezki nawrot choroby. To zwykle rzeczy i lekarz homeopata musi w tym orientowac sie.

   Co dotyczy leku "konstytucijnego" to symptomow i konstytucji zamalo zeby wybrac wlasciwy lek. Musi byc obiwazkowo analiza miazmow, tym bardziej w chorobie przewleklej. Widze ze homeopata tego nie robi, dlatego nie daje rady. Niech zwroci szczegolna uwage na temat miasmy, zwlaszcza sykotycznej (bo chodzi ttutaj o astmie). Tutaj mozemy poczytac o miasmach po polsku miazma-homeopatyczna.penip.info/
   • surukuru Re: szukanie konstytucji a nasilająca sie astma 16.11.11, 14:06
    Wiktor, dziekuję za informacje i sugestie co do miazm. Jeśli homeopatka nie będzie miała dalej pomysłu, to doradzę znajomej kontakt z Tobą on-line. pozdrawiam
  • dfae325 Re: szukanie konstytucji a nasilająca sie astma 16.11.11, 20:06
   Na wypadek ataku mimo wszystko powinna mieć szybko działający lek wziewny rozszerzający oskrzela. Homeopatia homeopatią, ale w takich wypadkach potrzeba natychmiastowej pomocy.
   • wiktor.online Re: szukanie konstytucji a nasilająca sie astma 17.11.11, 08:52
    dfae325 napisała:

    > Na wypadek ataku mimo wszystko powinna mieć szybko działający lek wziewny rozsz
    > erzający oskrzela. Homeopatia homeopatią, ale w takich wypadkach potrzeba natyc
    > hmiastowej pomocy.

    Tak, zgadzam sie. Ale i homeopatia moze byc tym szybko działającym lekiem. I to bardzo skutecznym.
    • surukuru Re: szukanie konstytucji a nasilająca sie astma 17.11.11, 19:15
     wiktor.online napisał:

     ...homeopatia moze byc tym szybko działającym lekiem. I to
     > bardzo skutecznym.

     Zgadza sie Wiktorze: Niesamowita sprawa! Lekarka homeo zaordynowała lek, który jest b. rzadki i był zciągany z zagranicy - Aloxanum (w Radarze znajduję jego skąpy opis i nie wiem jeszcze, gdzie sprawdzić jaka to miazma). Znajoma natychmiast zaczeła normalnie oddychać, nic nie bierze z leków alopatycznych i 2gi dzień nie ma napadów astmy. Nos zawalony wcześniej od kilku tygodni gęstym katarem jako reakcja alergiczna - teraz prawie drożny (jeszcze lekko zalega). Trzymam kciuki, aby to sie okazał lek konstytucjonalny!

     Zdarzyło sie Tobie kiedyś przepisać taki lek?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka