Dodaj do ulubionych

Kto we wrześniu do przedszkola?

27.06.11, 01:17
Ciekawa jestem kto jeszcze jest w podobnej sytuacji jak my:) Misiek idzie we wrześniu do przedszkola. Będzie miał wtedy 3 lata i siedem miesięcy. Dzisiaj jest zebranie rodziców. Czuję taki dreszczyk emocji:) Pod koniec sierpnia zaczynają się zajęcia adaptacyjne. 1.5 godziny dziennie przez 5 dni. Niewiele... Cieszę się tak bardzo jak się boję... Kto jeszcze do przedszkola?:)
Obserwuj wątek
    • aniaidaniel Re: Kto we wrześniu do przedszkola? 28.06.11, 17:28
      I my też :) Podobnie zajęcia adaptacyjne w sierpniu przez tydzień. Będzie miał 3 lata i 3 miesiące. Od września 2010 chodzi do pół-przedszkola na zajęcia adaptacyjne. Rozkwitł tam bardzo! Ale póki jestem przy nim, od września wracam do pracy.
      • kajgo Re: Kto we wrześniu do przedszkola? 28.06.11, 21:36
        No właśnie ja nie miałam pojęcia, że coś takiego pojawiło się w przedszkolach państwowych. Dowiedziałam się po fakcie jak już dzieciaki zaczęły chodzić na zajęcia. Żałowałam, że nie byłam świadoma takiego programu ale we wrześniu ubiegłego roku my zaczęliśmy dopiero trening czystości. Misiek miał wtedy 2 lata i 8 miesięcy. Wcześniej nie był gotowy. W sumie to w tym wrześniu może też jeszcze nie był w pełni gotowy ale ja już byłam wykończona tą sytuacją z przepełnionymi pieluszkami. Niedługo minie rok a Misiek ma nadal problemy... Świetnie, że macie za sobą w jakimś sensie proces adaptacyjny! A mówiłaś w przedszkolu o zaburzeniach synka?
        • nova_33 Re: Kto we wrześniu do przedszkola? 29.06.11, 13:44
          Mój synek idzie we wrześniu do przedszkola. Będzie miał 2 lata i 10 miesięcy. Będę go posyłać na pół dnia. Na zajęciach adaptacyjnych był cały czas przy mnie. Mały boi się dzieci. Pani psycholog powiedziała, że proces adaptacyjny u synka będzie przebiegał ciężko. Ale z drugiej strony mały powinien mieć kontakt z innymi dziećmi.
          Pozdrawiam
        • aniaidaniel Re: Kto we wrześniu do przedszkola? 29.06.11, 16:20

Te zajęcia adaptacyjne nie prowadzi przedszkole ale klub osiedlowy, to płatne zajęcia i jestem cały czas na sali z synem. Do tej pory też się nie odpieluchowaliśmy (podjęte wiele prób, kupę woła ale siku jak jest zajęty to robi w majtki). Poszłam na te zajęcia bo syn uciekał od dizeci na placach zabaw, a wiedziałam, że za rok wracam do pracy i mały musi być choć troszkę przygotowany. To właśnie tam pani zasugerowała nam diagnozę... po ok. 3 miesiącach tych zajęć (zauważyła, że syn buduje schematy, ma zaburzenia SI w kwestii planowania ruchu, kłopoty z małą motoryką). Niesamowite ile dzieci ona "wyłapała" z kłopotami rozwojowymi. Na ten moment syn szuka kontaktu z dziećmi, uwielbia zabawy w grupie, w kółku. W panią jest wpatrzony jak w obraz :) Może poszukaj na wakacje jakichś zajęć grupowych dla synka, by się troszkę obył z dziećmi, będzie mu łatwiej.

kajgo napisała:

> No właśnie ja nie miałam pojęcia, że coś takiego pojawiło się w przedszkolach p
          > aństwowych. Dowiedziałam się po fakcie jak już dzieciaki zaczęły chodzić na zaj
          > ęcia. Żałowałam, że nie byłam świadoma takiego programu ale we wrześniu ubiegłe
          > go roku my zaczęliśmy dopiero trening czystości. Misiek miał wtedy 2 lata i 8 m
          > iesięcy. Wcześniej nie był gotowy. W sumie to w tym wrześniu może też jeszcze n
          > ie był w pełni gotowy ale ja już byłam wykończona tą sytuacją z przepełnionymi
          > pieluszkami. Niedługo minie rok a Misiek ma nadal problemy... Świetnie, że mac
          > ie za sobą w jakimś sensie proces adaptacyjny! A mówiłaś w przedszkolu o zaburz
          > eniach synka?
          • ez-aw Re: Kto we wrześniu do przedszkola? 29.06.11, 22:47
            Mój syn będzie zmieniał przedszkole ze zwykłego na integracyjne (będzie miał 3 lata i 10 miesięcy). Trochę się boję, bo do obecnego już się przyzwyczaił, dzieci go polubiły.
            Mam nadzieję, ze w nowym otoczeniu też się odnajdzie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka