Dodaj do ulubionych

wczesne wspomaganie rozwoju

24.08.13, 08:12
mam pytanie jak wygladaj zajecia w grupie wczesnego wspierania rozwoju. corka w listopadzie konczy 3 lata , ma orzeczenie niepelnosprawnosc :calosciowe zaburzenia rozwoju, na dzien dzisiejszy swiadomie mowi tylko mama, kilka slow typu mama, tata, dada, papa powtorzy ale nic wiecej. od wrzesnia mamy uczestniczyc we wczesnym wspomaganiu rozwoju panie z poradniu wspominaly o wspolpracy z logopeda, psychologiem a jestem ciekawa jak ogolnie wygladaja takie spotkania i jacy specjalisci pracuja z dziecmi
Obserwuj wątek
    • green.karakorum Re: wczesne wspomaganie rozwoju 24.08.13, 08:33
      Moja córeczka chodziła na takie zajęcia od 3 do 7 roku życia. Miała pół godziny w tygodniu z pedagogiem, psychologiem i neurologopedą, czyli blok zajęciowy 1,5h. Miała afazję percepcyjno-ekspresyjną tzn. opóźnienie mowy i zaburzenia rozumienia. Dopiero, gdy miała 5,5 roku, to zaczęła mówić i rozumieć więcej. Teraz ma 7 lat i idzie do 1 klasy. Nie martwię się, bo wiem, że sobie świetnie poradzi. Wszystkie zajęcia z wczesnego wspomagania były w formie zabawy, dostosowanej do wieku dziecka, a Panie nam się trafiły tak sympatyczne, że córka je uwielbiała. Jeśli chodzi o cudowne uzdrowienie mojej córki, to nie tylko zasługa wczesnego wspomagania, to między innymi też ćwiczenia Woyty, które robiłam sama dziecku, lek Nootropil i podawanie Eye Q. Rozwój intensywnie ruszył właśnie, gdy włączyłam te leki i rehabilitację, a może to tylko szczęśliwy zbieg okoliczności. Pozdrawiam
      • monisia900 Re: wczesne wspomaganie rozwoju 24.08.13, 15:56
        moja corcia trafila na WWR w wieku 21 m--cy. ma 2 godz zegarowe/tydz. w ramach tego ma: logopede (0,5 godz), psychologa/si (zamiennie-0,5 godz), pedagoga (czesto sa to zajecia z grupa przedszkolna i jedzenie z nimi obiadu lub zajecia typowo pedagogiczne lub w sali dosw swiata, 1 godz).
        wszystko jest oparte na zabawie, a panie podazaja za dzieckiem, tzn za jego zainteresowaniami. moja corcia bardzo sie interesuje "nauka". fascynuja ja litery, cyfry, pisanie ich, liczenie itp... wiec jej zajecia byly w takiej mniej wiecej formie, ale panie tak robily ze jakos to wiazaly ze swoimi planami:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka