czy państwowe przedszkole opłaca SI w ramach KS

16.07.14, 14:37
Czy mogę wymagać od państwowego przedszkola aby opłacało terapię SI jeżeli w orzeczeniu o ksztalceniu specjalnym jest wpisana wymagana terapia SI?
Wiem ze prywatne przedszkola opacaja ale czy państwowe też powinny opłacić terapie, jeżeli w przedszkolu nie ma warunków do zorganizowania takiej terapii?
    • brolek Re: czy państwowe przedszkole opłaca SI w ramach 16.07.14, 17:33
      Państwowe przedszkole ma obowiązek realizacji zaleceń i powinno zorganizować terapię si, ale niestety nie może opłacic na zewnątrz w prywatnej placówce.
      • iwpal Re: czy państwowe przedszkole opłaca SI w ramach 16.07.14, 22:05
        przedszkole samo nie opłaca, ale organ założycielski - gmina, miasto - tak; podpisuje wtedy umowę z placówką, która moze zrealizowac terapię i wystawić rachunek
        • magnefar Re: czy państwowe przedszkole opłaca SI w ramach 16.07.14, 22:34
          Organ założycielski czyli w moim przypadku miasto. Ale to w ramach kształcenia specjalnego czy wczesnego wspomagania?
          Skoro nie przedszkole to czy w ogole jest możliwe aby zalecone SI było oplacone?
          • iwpal Re: czy państwowe przedszkole opłaca SI w ramach 17.07.14, 14:43
            W ramach kształcenia specjalnego. Trzeba złożyć stosowny wniosek (prosbę ?) za pośrednictwem dyrektora przedszkola - koniecznie pisemnie za potwierdzeniem.
            Jezeli przedszkole nie ma mozliwości, to jest szansa, aby ta usługa była wykupiona na zewnątrz, badź organ założycielski moze wskazać, gdzie to ma być realizowane.
            Z WWR można tyko w osrodkach, ktore realizują wczesne wspomaganie - pełną listę ma wydział oswiaty w danym mieście, powinny tez miec poradnie psychologiczno-pedagogiczne.
Pełna wersja