Dodaj do ulubionych

Licea w Warszawie dla Aspich

30.09.18, 07:56
Witam,
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z Liceami w Warszawie dla mlodziezy z ZA. Czy może prywatne z subwencji godzą się na indywidualny tok nauki ? Czy nauczanie indywidualne w szkołach średnich publicznych jest jeszcze możliwe w świetle nowych przepisów ? Słyszałam o przypadkach nauki w szkole jeśli w domu nie ma warunków. Może na podstawie IPETu możliwe jest częściowo indywidualnie , chociaż to chyba trochę martwy przepis bo ustawa nie reguluje jak w przypadku indywidualnych ile może być minimum i maksimum tych godzin. Jakie macie doświadczenia ? Od tamtego roku jest liceum integracyjne przy Łazienkach , czy ktoś ma tam dziecko z ZA ?
Obserwuj wątek
  • kaniaszanena Re: Licea w Warszawie dla Aspich 10.12.19, 15:32
   Witam

   Jestem mamą 16-latka z ZA. Obecnie pilnie poszukuję liceum dla syna. Chodzi do masowego LO i to jest porażka. Musimy zmienić szkołę jak najszybciej. czy udało się Wam trafić na dobrą placówkę?
   Bedę wdzięczna za odpowiedź.
  • sabina211 Re: Licea w Warszawie dla Aspich 11.12.19, 10:40
   Czy interesuje Was szkoła na warszawskich Bielanach? Jeśli tak napisz na priv. Mój syn tam się odnalazł nawet bez nauczyciela wspomagającego (w orzeczeniu miał zapis, że takowy jest potrzebny jeśli wystąpią trudności).
    • sabina211 Re: Licea w Warszawie dla Aspich 12.12.19, 11:46
     Tak, a dlaczego nie, skoro mam (a przede wszystkim syn ma) 2,5-letnie bardzo pozytywne doświadczenie i sam twierdzi, że nie chciałby chodzić gdzie indziej. Nam profil szkoły akurat odpowiada (do gimn. też chodził katolickiego), nie twierdzę, że każdemu musi.
     • madziulec Re: Licea w Warszawie dla Aspich 12.12.19, 17:16
      Bo nie każdy chce modlitwy na każdej przerwie i codzienne msze.
      Niektórzy wolą naukę, brak religii a za to normalne przedmioty. Otwarte umysły a nie indoktrynację.

      Cóż... U nas chyba właśnie Salezjanie nie przetrwają.

      --
      Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

      Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
      • sabina211 Re: Licea w Warszawie dla Aspich 12.12.19, 20:32
       A czy ktoś mówi o modlitwach na każdej przerwie i tym bardziej codziennej Mszy (jest jedna, w piatek, dla chętnych. Wszyscy niechętni zostają w szkole z dyżurnym nauczycielem)? Poziom przedmiotów rozszerzonych i maturalnej jest naprawdę wysoki. Również religii (fakt, obowiązkowej jako przedmiot, o czym wiedzą wszyscy kandydaci) i uczonej (o zgrozo przez księdza z doktoratem) przez dwa lata filozofii. I raz jeszcze mówię - szkoła katolicka nie każdemu musi odpowiadać. Nam odpowiada. Nie tylko (choć też) światopoglądowo. I tyle. Idą tam chętni (w dużej mierze absolwenci szkół katolickich niższego stopnia, choć nie tylko), a nie kandydaci podstępnie zwabieni kłamstwami, a potem zmuszani do religii i praktyk wyznaniowych (jakichkolwiek). Nie uważam tej szkoły za jedyną możliwą, najlepszą itd. U nas się sprawdziła. Dlaczego nie miałabym o tym napisać, skoro padło pytanie? Bez odbioru (chyba, że chodzi o merytoryczne pytania).
       • aerra Re: Licea w Warszawie dla Aspich 14.12.19, 01:33
        To skoro odpowiadasz na pytanie, to może od razu zaznacz, że opowiadasz o szkole katolickiej.
        A nie "szkole na Bielanach".

        --
        super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
        <*>
       • madziulec Re: Licea w Warszawie dla Aspich 14.12.19, 11:47
        No i widzisz. Opowieści o liceach..
        Czyli mamy szkołę, która nie realizuje zapisów z orzeczenia, bo rzekomo, że "jak będzie potrzebny" nauczyciel równa się tylko temu, że szkoła nie stosuje zapisów.
        Opowiesz jeszcze czego szkoła nie realizuje? Czy za to nam opowiesz o mszach? Bo to jest nie istotne.

        Jasne. Twoje dziecko się odnalazło. Jadąc zdaje się, że przez ponad pół Warszawy (lub nawet spoza Warszawy prawda?). Jest sens? Wraca po nocy do domu.
        Ja wybrałam szkołę, która jest niedaleko. Czas powrotu to ok. 30 minut z czekaniem na środek komunikacji itp.
        Są wybory, których dokonujemy. Różne.

        Ty wybrałas tak i reklamujesz. Ja wybrałam inaczej i swojej szkoły nie musze reklamować. Istnieje jako zespół przedszkole - szkoła podstawowa - wcześniej gimnazjum już 20 lat. Sprawdziło się.


        --
        Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

        Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
        • sabina211 Re: Licea w Warszawie dla Aspich 14.12.19, 14:29
         Przestań, bo jesteś nudna ze swoją zaciekłością i zacietrzewieniem. Zapis o tym, że nauczyciel wspomagający jest potrzebny JEŚLI wystąpią trudności i za zgodą rodziców i samego ucznia jest jak najbardziej zapisem z orzeczenia wydanym przez PUBLICZNĄ PPP. Trudności nie do pokonania nie było, syn wspomagającego na tym etapie zdecydowanie nie chciał, szkoła się dostosowała do zapisów. Możesz nie lubić, nienawidzić nawet szkół katolickich, ale nie tylko mój syn dostaje tam pomoc, wsparcie, realizację zapisów z orzeczenia oraz rzetelną wiedzę...Takie są fakty. A gdyby autorka pytania napisała wprost "za wiadomości o szkołach katolickich/wyznaniowych dziękuję" nie odzywałabym się w tym wątku.
         • madziulec Re: Licea w Warszawie dla Aspich 14.12.19, 19:36
          Tak. Masz rację;) jestem wredna, sączę jad i w ogóle ;)
          Jestem zaciekła,, zacietrzewiona itp.

          I tak - szkoła, do której uczęszcza Twoje dziecko NIE REALIZUJE zaleceń PPP chociażbyś stawała tu na rzęsach i udawała nie wiadomo co. Dziekuję. Na tym kończymy czczą gadkę.
          I nic do tego nei ma Twoje rozmodlenie.
          --
          Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

          Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka