Dodaj do ulubionych

Kolonie a orzeczenie

19.01.21, 22:37
Chlopiec 11 lat ZA dobrze funkcjonujący. Bez orzeczenia o kształceniu specjalnym. Orzeczenie o niepełnosprawności posiada, jednakże na dość dobre funkcjonowanie, orzeczenie nigdzie nie zgłaszane ( szkoła, zajęcia sportowe itp. ) Chłopiec chce jechać z kolegami na obóz/kolonie i czy w tej sytuacji jest obowiązek poinformowania organizatorów o diagnozie dziecka i tym samym zaznaczenie, że posiada ono orzeczenie o niepełnosprawności? Z jednej strony wiem, że nie ma obowiązku informowania z uwagi, że są to dane szczególnie chronione, z drugiej strony obawiam się jakiś konsekwencji z tego powodu ( zatajenie prawdy ). Obozy niestety z reguły nie chcą dzieci z dysfunkcjami, pomimo opinii o tym że dziecko nie sprawia problemów wychowawczych. Co w takiej sytuacji można zrobić?
Obserwuj wątek
    • katriel Re: Kolonie a orzeczenie 29.01.21, 01:26
      Ja wysyłałam syna na półkolonie z wpisanymi w kartę zaburzeniami SI. Z jednej strony jest sygnał dla organizatorów, że dziecko wymaga szczególnego potraktowania, z drugiej nie używa się strasznego słowa na A, więc jest nadzieja, że organizatorzy nie spanikują.
      A w ogóle poczytaj sobie wątek Madziulca: ZA + wakacje = dyskryminacja. Z tym że, no: Madziulec jest specyficzna, ale powinnaś być w stanie odfiltrować fakty i może ci one pomogą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka