Dodaj do ulubionych

XIV Biesiada z Rozrywką - Mielno, 20-22.05.2011 r.

23.05.11, 21:25
Co tu dużo pisać - jedna z najlepszych biesiad, w jakich miałem okazję uczestniczyć. Bardzo dobra organizacja, idealna pogoda (z burzowymi efektami specjalnymi w okolicach 3 nad ranem, ale co tam...), uczt duchowych co niemiara, szwedzkie stoły uginające się od frykasów, konkursy i konkursiki, turniej hetmański i prezentacje matematyczne, świetnie przygotowany i profesjonalnie przeprowadzony minishow Bogdana Malacha, a przede wszystkim wspaniali, pozytywnie nastawieni do świata organizatorzy i uczestnicy. Serdeczne podziękowania i gromkie wirtualne oklaski dla Bogdana Witka i jego klubowej ekipy!
Obserwuj wątek
  • cherrywt Re: XIV Biesiada z Rozrywką - Mielno, 20-22.05.20 23.05.11, 21:56
   Podpisuję się pod wszystkimi słowami Uhuhu, dodając jeszcze do tego przesympatyczną atmosferę panującą wśród uczestników. Był niestety jeden minus - noce były zdecydowanie za krótkie, w żaden sposób nie można było skorzystać z wygodnych łóżek:)
   Również kłaniam się nisko całemu Diagramowi. Myślcie, gdzie umiejscowicie kolejną biesiadę, którą będziecie współorganizować.
  • neop1 Re: XIV Biesiada z Rozrywką - Mielno, 20-22.05.20 23.05.11, 22:16
   Chyba jednak niezupełnie tak. Ogniska nie było a więc i brak możliwości skosztowania "własnych" nalewek (oficjalny zakaz). Piwo jak z Desperado i po cenie że ho! ho! Główny hotel dla wybranych, reszta "gdzieś" w Mielnie. Mnie akurat nie przeszkadzało, innym tak. Uczestnicy zakwaterowani w "Millenium" niedoinformowani i część z nich chodziło na śniadanie do hotelu chociaż powinni jeść w miejscu zakwaterowania. W rozmowach między uczestnikami dużo uwag krytycznych. Natomiast jedzenie wyśmienite i bez ograniczeń. Turnieje fantastyczne. Faktycznie ogromny wysiłek członków "Diagramu" w organizacji. Brawo szczególnie dla Bogdana i Renaty z Diagramu jak również dla Bogdana Malacha. Wszyscy co dali w tym wątku opinie mieszkali w hotelu. Nie powinno się dzielić uczestników w zakwaterowaniu w przyszłości na ........ . ........
   • lis_leon Re: XIV Biesiada z Rozrywką - Mielno, 20-22.05.20 23.05.11, 22:32
    Ja również podpisuje się obiema rękami pod powyższymi wypowiedziami. Bogdan i organizatorzy na wielki PLUS. Natomiast hotelik nie bardzo, poza tym co już wspomniane, myślę, że należy podkreślić różnice między pokojem 3 osobowym, a pokojem 2+1... Więcej chyba wyjaśniać nie muszę.
   • uhuhu Re: XIV Biesiada z Rozrywką - Mielno, 20-22.05.20 23.05.11, 22:44
    Cytat ze strony internetowej klubu "Diagram":

    Z związku z ogromnym zainteresowaniem Biesiadą organizatorzy postanowili dać szansę uczestnictwa większości chętnych, jednak jest to związane z noclegiem części gości w drugim domu wypoczynkowym, położonym kilka minut drogi od Royalu. Ze względów organizacyjnych zmienono drugi hotel na "Villę Millenium". Oba hotele gwarantują wysoką jakość obsługi gości (łącznie z możliwością przewozu busem pomiedzy hotelami przez trzy przecznice). Program i usługi hotelu Royal obejmują wszystkich biesiadników. O miejscu zakwaterowania będzie decydować przede wszystkim kolejność wpłat.


    Tyle komunikat. Plusem dla lokatorów "Royala" była bliskość miejsca akcji, ewentualnym minusikiem - gęstość zaludnienia łóżek małżeńskich ;) oraz spore oddalenie od morza (ja na przykład uwielbiam pomieszkiwać tuż-tuż przy plaży). Z kolei lokatorzy villi mieli wygodne jedynki baaardzo bliziuteńko morza, za to w kilkuminutowym oddaleniu od przystrzyżonych elegancko trawników.

   • neop1 Re: XIV Biesiada z Rozrywką - Mielno, 20-22.05.20 23.05.11, 23:09
    scrolllock napisała:

    > no nie do wiary! stac was na wyjazd za 310 zł, a narzekacie na piwko za piatak
    > a ?!
    Oglądałaś Desperado? Za taką cenę piwo winno być lepsze, mniejsza zresztą o to. Słyszałem od wielu uczestników krytyczne uwagi. Czytając poprzednie wpisy to tak jakby ktoś wspominał Święto Trzech Króli. Widzę że zaczynają się tłumaczenia. Po co? Było jak było. W Łazach było o wiele lepiej.
  • bo_wie Re: XIV Biesiada z Rozrywką - Mielno, 20-22.05.20 23.05.11, 23:25
   Diagram dziękuje za życzliwą ocenę Biesiady.
   Powiedzmy wszystko było i oczywiście nie wszystko zagrało, samo życie ...

   Przyznacie, że zarówno hotel jak i organizatorzy nastawieni byli na rozwiązanie problemów. Członkowie diagramu dla przykładu także spali w alternatywnym miejscu zakwaterowania...
   Problem niedoinformowania wynikł między innymi z chęci szybkiego przygotowania i wysłania zaproszeń. Zdarzało się w ubiegłych latach, że zaproszenia docierały tydzień przed imprezą. W tym roku większość otrzymała je już ok 4 maja. Informacje zawarte w programie były nieco nieaktualne, a nie wszyscy byli obecni podczas komunikatów przekazywanych przez organizatorów w trakcie. Oczywiście nie zrzucamy z siebie całej winy.
   Jeśli chodzi o zasady panujące w hotelu ... Co innego jesienny rekonesans i rzut oka na pokoje, co innego praktyka. Zakaz wnoszenia własnego alkoholu do hotelu? Malkontentom proponuję zrobić eksperyment u siebie w piwiarni lub pubie ... Wypada tylko podziękować uczestnikom za dostosowanie się do regulaminu.
   Osobiście żałuję, że nie odbyło się karaoke. Byliśmy gotowi, niestety noc była za krótka na wszystkie atrakcje. W razie czego służę pomocą, programem, plikami organizatorom kolejnych spotkań.
  • bo_wie Re: XIV Biesiada z Rozrywką - Mielno, 20-22.05.20 24.05.11, 11:55
   Oto garść informacji o tym co szaradziarskiego było zaplanowane i co z tego wyszło ;)

   Ze względu na rewelacyjną, upakną pogodę całe życie szaradziarskie toczyło się w tzw. przyhotelowej "wiejskiej chacie", przewiewnej konstrukcji drewnianej , w której mieściło się ponad 20 ław oraz miejsce na tańce i sprzęt barowy ;)

   Podczas części "Poznajmy się" diagramowiec Mieczysław Mazur pięknie deklamował mało znany wiersz Taduesza Kubiaka, w którym podmiotem lirycznym był autor krzyzówek, a opublikowany podajże w latach 60-tych w jednym z periodyków szaradziarskich. (Może ktoś pamięta i wie gdzie pojawił się drukiem?)

   Na piątkowy wieczór, oprócz tańców zaplanowane były dwie propozycje zabaw towarzyskich:

   - drętwa mowa, polegająca na zespołowym (ławowym) odgadywaniu znanych powiedzeń i zwrotów w oparciu o "encyklopedyczną", mało strawną definicję. W finale spotkały się zespoły z Sosnowieckiej Ariadny i Asy z Głogowa (z domieszką krwi neptuńskiej). Wygrali Ci ostatni, a skłąd był następujący: Teresa Czerwińska, Zdzisław Jagodziński Leszek, Zbyszek Kurowski (wspierany przez jedną laskę ;), Krystyna Rydz i Leszek Rydz oraz Tomek Tokarski.

   - drugim konkursem była gra w krzyżówkę, indywidualny pojedynek szaradzistów systemem pucharowym na diagramie 9x9. Proste zasady - wpisywanie na przemian wyrazów do diagramu. Zdobyte punkty to iloczyn długości wpisanego i liczby skrzyżowań. Gra toczyła się do zapełnienia diagramu słowami minimum 3-literowymi. W grze chodziło o tempo (15 sekund na ruch, 10 sekund na czynności pomocnicze). Oczywiscie nie obyło się bez reklamacji i dyskusj. Słusznym zwycięzcą zabawy został Tomasz Tokarski, który pokonał w finale Mariana Chylewskiego.

   Sobota jak zwykle była dniem turniejowym:
   - duet autorski Ryszarda Sawa i Adam Sumera przygotował na rozgrzewkę turniej hetmański - zeszycik zawierający zadania diagramowe z określeniami hetmańskimi (min. krzyzówka hetmańska od A do Z, utajniona krzyżówka hetmańska). Zadania bardzo fajne no i ciekawe pomysł rozwiązania - niektóre litery z diagramów tworzyły dodatkowe określenie hetmańskie, które wystarczyło zgłosić żeby wygrać. Wytrawnym taktykiem okazał się Marcin Radoń, który nie rozwiązywał wszystkiego, ale podał wyraz - klucz "Gratulacje". Tym samym stał się właścicielem trzech publikacji ufundowanych przez parę łódzkich autorów, okraszonych autografami duetu autorskiego.

   W samo południe odbył się Wielki Turniej Rozrywki - konkurs, na który chyba wszyscy ostrzą ... ołówki. Czasu jak zwykle było za mało, a zadania ciekawe "wodna krzyzówka z przymrużeniem oka", utajniona krzyzówka ze zbitkami ADG, AGD, DAG itd... oczywiscie jolki i drobniejsze formy. 8 - osobowy zespół Rozrywki goszczący na Biesiadzie sprawnie sprawdził zadania i już przed kolacją pod hasłem "Nadmorskie barbecue w wiejskiej chacie (w miejsce w(y)spomnianego ogniska...:P) ogłosił wyniki i rozdał nagrody. Zwyciężył Leszek Rydz przez Rafałem Tałajem. W sprawie dalszych wyników ... musimy chwilę poczekać.

   Po obiedzie miał miejsce ostatni oficjalny turniej klubu Diagram. Jak zwykle zeszycik zawierał zestaw zadań przygotowanych przez autorów Diagramu: m.in. krzyzówka z przymrużeniem oka - specjalność Ani Bokoty oraz seria anagramów Mieczysława Marca oparta o poezję K.I. Gałczyńskiego. Konkurs miejscami okazał się on nieco trudnawy , a na dodatek pojawił się problemy podczas sprawdzania - chęć zdążenia na wieczorne ogłoszenie wyników. Słowa uznania i nagroda Fair Play należy się Zbysławowi Pieczyńskiemu, który oddał palmę pierwszeństwa Agnieszce Warwas, przyznając się do popełnienia błędu w zadaniu. POnieżej pełna lista i wyniki:
   1. Agnieszka Warwas 64
   2. Marcin Radoń 62
   3. Rafał Tałaj 61
   4. Leszek Rydz 61
   5. Zbysław Pieczyński 60
   6. Teresa Czerwińska 59
   7. Zbigniew Kurowski 59
   8. Tomasz Tokarski 59
   9. Mariusz Góralski 56
   10. Janusz Kwiatek 56
   11. Eugeniusz Wróblewski 52
   12. Marian Chylewski 51
   13. Tomasz Wiśniewski 50
   14. Michał Okurowski 48
   15. Anna-Maria Ketner 47
   16. Katarzyna Rozmus 47
   17. Bogdan Tropak 47
   18. Zdzisław Jagodziński 43
   19. Andrzej Gołębiewski 42
   20. Waldemar Marciniak 41
   21. Waldemar Zieleniewski 41
   22. Stefan Koczarski 40
   23. Barbara Cybulska 38
   24. Krzysztof Doerffer 38
   25. Marek Zmysłowski 38
   26. Andrzej Chylewski 36
   27. Alicja Stiller 36
   28. Jerzy Nowak 36
   29. Tadeusz Basiaga 35
   30. Roman Iwanek 35
   31. Marek Plit 35
   32. Barbara Zubkiewicz 35
   33. Danuta Żebrowska 32
   34. Mariusz Buras 31
   35. Jadwiga Chrostowska 31
   36. Kazimierz Skowyra 31
   37. Józef Górecki 30
   38. Krzysztof Pryć 30
   39. Joanna Sieniawska 30
   40. Wiesław Wiśniewski 30
   41. Leszek Dąbrowski 30
   42. Stanisław Mandziuk 30
   43. Krystyna Drożdż 28
   44. Leszek Trąbski 28
   45. Mariusz Warnke 28
   46. Janina Smółka 26
   47. Wacława Czerwińska 25
   48. Tadeusz Malec 25
   49. Grzegorz Chomicz 24
   50. Stefan Józefiak 23
   51. Małgorzata Antczak-Kęsy 21
   52. Anna Handke 21
   53. Krystyna Mulewicz 21
   54. Bogusław Nowak 21
   55. Krystyna Rydz 21
   56. Tadeusz Modrzejowski 19
   57. Zbigniew Chrostowski 18
   58. Czesław Piwko 18
   59. Ryszard Kobaka 18
   60. Danuta Józefiak 17
   61. Aleksandra Pietkiewicz 17
   62. Izabela Debich 16
   63. Alicja Olszewska 15
   64. Bogdan Kęsy 13
   65. Paulina Paluszkiewicz 6

   Z konkursowych rozmaitości warto wspomnieć o materiałach przygotowanych przez niezawodnego Leszka Rydza - Klubowa GASetka z mieleńskimi akcentami oraz "nienajłatwiejsza jolka" (cycat z autora) formatu A4, na którą uwzięło się kilkunastu biesiadników i rozwiązało. Wszyscy autorzy rozwiązań zostali nagrodzeni przez autora.

   Z wydarzeń biesiadnych warto wymienić jeszcze prezentację Renaty Jurasińskiej "Matematyczne inspiracje w szaradzirstwie" fachowo przygotowane we współpracy z Markiem Penszko, Andrzejem Bartzem i Arkadiuszme Dybałą z Rozrywki, jasno wyłożone zgromadzonym licznie biesiadnikom. Renata nie tylko przedstawiła rodzaje zadań opierających się na matematyce. Na slajdach pojawił się także rys historyczny oraz biogram jednego z najbardziej znanych polskich twórców Andrzeja Bartza, który publikuje swoje zadania także za granicą w uznanych tytułach specjalistycznych. Wystąpieni nagrodzono brawami, a gratulacje złożył nawet nieszaradzista Norweg, goszczący akurat w Royalu i obecny na prezentacji.

   Atrakcje biesiadne zamykał słowo - muzyczny wieczór autorski Bogdana Malach - człowieka orkiestry - szaradzisty, tekściarza, redaktora. Wysłuchaliśmy nastrojowych piosenek z tekstami Bogdana oraz pieprznych limeryków napisanych specjalnie dla osób znanych z szaradziarskiego świata. Radości i uciechy było co nie miara.

   Tyle kronikarskiego zapisu... Co działo się w kuluarach, w pokojach to inna sprawa. Kto nie był niech żałuje. A organizacja następnej Biesiady przypadła w udziale Asom z Głogowa.
   Niektórzy biesiadnicy już w niedzielę chcieli uiścić opłatę ... ;)) a wieć do zobaczenia za rok.
   • reptar Jeszcze wyniki drużynowe WT "Rozrywki" 25.05.11, 17:39
    1. AS 1 (L. Rydz 65, Czerwińska 42, Kurowski 31) 138
    2. PYRRUS (Doerffer 43, Pieczyński 47, Antczak-Kęsy 30) 120
    3. SFINKS 1 (Wiśniewski 46, Wróblewski 43, Marciniak 30) 119
    4. NEPTUN (Tokarski 55, Iwanek 32, Chomicz 25) 112
    5. EDYP (Okurowski 50, Gołębiewski 29, Nowak 27) 106
    6. ARIADA (Tałaj 59, Trąbski 25, Modrzejowski 16) 100
    7. AGORA 1 (Radoń 41, Kawałek 25, Skowyra 24) 90
    8. DIAGRAM 1 (Witek 46, Kowalczyk 12, Jęsiek-Makochonik 16) 74
    9. KON-TIKI (Ketner 42, Zieleniewski 27) 69
    10. KAMER (Góralski 46, Buras 23) 69
    11. SFINKS 2 (Wiśniewski 21, Pietkiewicz 19, Chylewski 23) 63
    12. ABAK (Tropak 48, Piwko 12) 60
    13. AS 2 (K. Rydz 14, Jagodziński 28, Górecki 17) 59
    14. DIAGRAM 2 (Jurasińska 19, Bokota 18, Kuderko 17) 54
    15. LUKS (Kwiatek 39, Malec 15) 54
    16. AGORA 2 (Patykiewicz 19, Mulewicz 18, Basiaga 16) 53
    17. ORION (Mandziuk 19, Dąbrowski 12, Plit 16) 47
    18. AGORA 3 (Kobaka 12, Orlik 10, Cichocka 9) 31

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka